28.1.2021 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

GLOSA: Drobný návrh

Opakovaně se v uplynulých týdnech objevila zpráva, že představitelé některých zemí EU zvažují zavedení tzv. minischengenu, resp. dočasné suspendování Schengenské dohody (však my dobře víme, jak to s tou dočaností bývá...).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
t. peterka 3.1.2016 10:10

..kontroly na hranicích...inu

proč ne ? Proč by každá země (stejně jako každý sám ve svém domě) neměla vědět kdo vstoupil na jeho území ? Pokud pamatuji dobře kontrola hranice do Německa či Rakouska tam i zpět zpomalovali cca o 20 min...Pokud by se podařilo to samé i pro dopravu zboží kamiony, aby tam nečekali dny, pak taková inestice pro vlastní bezpečnost není moc.Pamatuji jak celníci dokázali auto s "podezřelou" posádkou odstavit a prohlédnout, aniž by to zpomalilo ostatní. Nato není třeba vytvářet minishengeny....

Z. Lapil 2.1.2016 23:14

Re: Reinkarnace.

Což Bylo Dokoázáno

B. Rybák 2.1.2016 22:22

Minischengen ?

Je jenom další ukázkou paniky v řadách "bruselských". Tím, že by na svých hranicích filtroval imigranty by nemohl zabránit tomu, aby totéž neprováděl i zbytek Schengenu (další vzniklé minischengeny). Pokud by neobsahoval celou euro-zónu, způsobil by její rozpad, v opačném případě by zase obsahoval zcela neslučitelné ekonomiky!

Znamenal by rozpad EU na bloky a na propastném rozdílu německé a francouzské mentality by stejně nic nevyřešil! Německo takový rozklad své "zelené" říše bohužel určitě nepřipustí!

P. Dvořák 2.1.2016 19:18

Re: Reinkarnace.

cbd? - co bude dál?

Ś. Svobodová 2.1.2016 18:05

Minischengen- nesmysl nebo past?

Migranty z Řecka zadržuje Maďarsko svým plotem. Migrace přes území ČR, SR, Polska a Maďarska je téměř nulová. Proč by tedy státy V4 měly být z minishengenu vyloučeny? Jde skutečně o to ochránit germánsko-italskou hranici? A nebo zajistit, že dovezení kvótovaní migranté nebudou moci zpět?

S. Ševeček 2.1.2016 16:00

Královna koloběžka

v realitě nemůže existovat. A sjednat "vtutochvíli" nějakej malej, třeba jenom mezi dvěma státy, nelze. Tzv schengen je volný oběh všeho a průjezd přes hranici "jen tak" je to nejmenší, byť pro Lid nejnázornější - zrušení tedy znamená nutnost okamžitého zrušení všech sch. procesních postupů a nastolení původního stavu "před schengenem", včetně re-nacionalizace úředních operací - celní kontrola na hranicích, obsazení všech "pěších" přechodů, důsledná hraniční stráž na celé hranici, evidence pohybu osob, ...

S. Ševeček 2.1.2016 15:20

Re: Reinkarnace.

cbd

L. Šarina 2.1.2016 11:37

Jo,jo,

pomalu a jistě zpět za dráty ,jenom proto, že máme blbce jak doma tak v EU.

K. Janyška 2.1.2016 9:56

Re: Reinkarnace.

To není možné, ani žádoucí. Národní státy jsou jediným východiskem pro obranu proti jakémukoliv nebezpečí. EU na negativní smlouvě by být mohla, takto by skutečně ospovídala vezvratnému faktu, že Evropa je z hlediska lidského světa rostlým spontánním řádem, kdy jeho hlavními prvky jsou právě státy národní. Nebo menší části Evropy takto pospojované, to je jedno. Ale nikdy ne forma jsoucí EU. Nic zločinnějšího si nelze ani představit... Dzp.

K. Janyška 2.1.2016 9:37

Jaká reakce? Organizovat věci k vystoupení z EU.

Není jiné cesty. Socialismus nefunguje, máme to vyzkoušeno ze Sovětského svazu. A to tam nebyl tak propracocvaný, jako na západě... dzp.

P. Dvořák 2.1.2016 5:24

Reinkarnace.

Rakousko-Uhersko + Polsko. Pobaltí s otazníkem.

P. Boublíková 2.1.2016 2:53

Technická

Rakousko se má stát členem "západního" minischengenu http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/zapad-zvazuje-minischengen-nemci-nejsou-nadseni_362898.html