28.11.2021 | Svátek má René


GLOSA: Další pán na holení!

27.7.2011

Znají toto ještě senioři?

Tentokrát je to další společenská skupina, kterou hodlají vládní účetní „oholit“. Asi je již minulostí, že studenti do 15 let mají slevy na jízdném v meziměstských autobusech a vlacích. Stejně tak o ně mají přijít senioři. A již si budeme skoro všichni rovní. Málem bych vynechal slevy na jízdném pro invalidy (ZTP, ZTP/P). Je všeobecně známo, že jediné skutečně ušetřené peníze jsou ty nevyplacené, tedy ty, které se dopravním podnikům a drahám nemusí vyplatit jako kompenzace za ony slevy na jízdném.

Jak to vypadá, jsme opravdu malý stát, což znamená, že je nás v podstatě málo na placení všech vládních, ústředních a dalších nenajedených úředníků. Proto se musíme všichni, kteří jsme si rovni, hodně snažit, abychom je uživili.

Státní rozpočet, to je taková společenská hra jako třeba Člověče, nezlob se. Je to hra pro poslance, novináře i pro nás, prostý lid, kterému se vysvětluje, že prošustrované peníze nejsou prošustrované, jen musíme dodržovat jakési vymyšlené regule. Tentokrát se nějak nepočítalo s vyššími nároky na kompenzace v dopravě. A bude to každý rok, dokud budou u vesla ti, kteří chtějí naše dobro a nenápadně se snaží nám ho vzít.

Jen nevím, co a koho budou kasírovat, až budeme mít všichni holé zadky. Pravda, ještě jsou státní podniky, které lze prodat a mnohý úředníček si přijde na provizích na nějaký ten grošík pro vylepšení rodinného rozpočtu.

Ministerstvo dopravy kompenzovalo slevy do výše 100 miliónů korun, které uvolnilo ministerstvo financí, jenže letos potřebuje 180 miliónů. A pokud to půjde stejným tempem, dají se v dalších letech očekávat násobky kompenzačních „příspěvků“.

Nebojím se nárůstu kompenzací, všechny slevy se přece zruší!

Převzato z Rottenberg.blog.idnes.cz se souhlasem autoraPŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Konstruktér - junior

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Zlínský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.