1.12.2021 | Svátek má Iva


GLOSA: Bude hůř?!

11.5.2010

V posledním předvolebním speciálu Václava Moravce jsem seznámil pražské volební lídry s iniciativou Járy Cimrmana „vykroužkovat“ lídry všech kandidátek a zvolit do sněmovny zcela nové tváře. Jára Cimrman byl totiž zděšen, když náhodou na internetu otevřel přímý přenos ze zasedání poslanecké sněmovny ČR. Nebudu skrývat, že jsem byl zděšen mnohem více: na rozdíl od svého slavného rodáka v této zemi žiji a její osud je velice blízký mému srdci.

Odůvodnil jsem svůj návrh slovy, že nová poslanecká sněmovna, složená z kandidátů, které jednotlivé strany umístily na poslední místa ve svých kandidátkách, nemůže fungovat hůř než ta, která dnes končí svou funkci a jejíž „výkony“ jsme měli, pokud jsme na to měli čas a hlavně dosti otrlé žaludky, pozorovat několik let v přímém přenosu.

Lídr strany TOP 09 Karel Schwarzenberg na můj argument odpověděl, že může být hůř. Nechci se s mužem tak zkušeným, jako je kníže Schwarzenberg, pouštět do veřejných polemik. Co se však situace v naší poslanecké sněmovně týče, musím stát pevně na svém názoru. Nemám na mysli jen nekompetentnost tohoto sboru při přijímání zákonů. Bez nejmenší známky studu si naši „volení“ „zástupci“ ´po desetiletí zachovávají svou feudální poslaneckou imunitu, nezdaněné požitky, před celým národem bez sebemenšího uzardění porcují medvědy, používají před kamerami a mikrofony slovník, za který by za mých mladých časů byli vykázáni nejen ze třídy, ale ze slušné společnosti vůbec.

Trvám proto, můj milý kníže, na svém: výměnou poslaneckých špiček se naše sněmovna nemůže stát horší. Dosáhli jsme dna. Klesat dále nelze!

Povede-li kroužkování k obecnému a dokonce i podstatnému ozdravění politického klimatu, nelze přirozeně zaručit. Ale zůstaneme-li nečinní, ponoříme se do dnešního politického bahna až po oči a přestaneme potom tu korupční a morální špínu dokonce i vnímat.

9.5.2010SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park
SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park

Za sychravého počasí se toho s dětmi dá dělat stále méně a méně… Co takhle vyrazit do Brna do BRuNA? Vyhrajte s námi rodinné vstupné a užijte si...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.