25.5.2020 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

GLOSA: Bez KSČM a SPD

Demokracie není přitažlivá proto, že umožňuje sestavit ideální vládu či správu obce. Však také nefunkční vlády podřezávají roli tradičních stran v Evropě ve prospěch nestandardních, protisystémových či autoritářských.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 12, poslední: 12.10. 2018 0:00, přehled diskusí

P. Han 12.10.2018 0:00

Re: Volba poražených

Splácal jste dohromady komunální a senátní volby. V senátu jeden vítěz bere. Žádné dohadování. V obecních volbách poměrně, čili vznikají koalice.

J. Matoulek 11.10.2018 23:48

Re: Ještě stále

100%ní souhlas.

J. Kanioková 11.10.2018 22:20

Přesně !

a už vidím tu účast voličů v příštích volbách. Teď to bylo kolem 47%, tak příště to bude do 30% ?

K. Janyška 11.10.2018 19:23

Re: Ještě stále

Máte to nějak moc jednoduché, kverulante. Kde vy jste byl v politice ? Dzp.

J. Ptáček 11.10.2018 12:18

Volba poražených

Nenáviděný poměrný volební systém má, jako vše, přednosti i zápory.

Mezi největší výhody patří jasné rozdělení na vítěze a poražené. Vítězem je ten, ať už jde o strany nebo jiná uskupení nebo jednotlivce, kdo dokáže získat 50% hlasů voličů. Ti co této mety nedosáhnou nejsou žádní vítězové, ale poražení. Větší poražení a menší poražení. Teprve až utvoří koalici nad 50%, jsou, jako celek (součet), vítězové. V těchto volbách to byli pouze pánové Čunek a Drahoš. Poražené strany se tedy musí mezi sebou domluvit. A prohrál ten kdo nedostane 50% hlasů anebo se nedokáže domluvit. A naši nejvyšší, šéfové stran, zvolení poražení, voliči, novináři a hlavně diskutující na sociálních sítích se mohou (neprávem) vztekat jak chtějí. Řečičky kdo má být starostou nebo primátorem, členem koalice nebo opozice jsou zbytečné, je rozhodnuto. O vítězi (ne)rozhodli voliči. Vládnout bude buď vítěz nebo ten poražený, kdo umí nejlépe komunikovat. A to není málo.

J. Lepka 11.10.2018 11:05

Re: Ještě stále

Musím vás vyvést z omylu, celá idea páně Okamury je prostý byznysplán na čerpání volebních peněz. V Úsvitu si vybral příliš chytré spolupracovníky, co mu na to přišli, tak zvolil jen trochu mírnější formu čerpání. Poměrně přesně odhadl množství duševně nesmělých voličů, oslovil je pro ně stravitelnými informacemi a přesvědčil k odevzdání hlasů. Kdyby odhadl, že počet voličů mu zvýší hlásání práva na impotenci, bude hlásat právo na impotenci, kdyby to bylo mnohoženství, bude se bít za mnohoženství. Tedy ne blb, ale extrémní vych.ánek.

M. Krátký 11.10.2018 11:05

Re: Ještě stále

dle mého názoru a svědomí je SPD jedinou partají, která má ve svém programu jasně specifikovaný odpor proti muslimské invazi do Evropy - a tomu se tedy říká "extrémní" když někdo bojuje proti militantníma terorismus šířícím muslimům ???

J. Jelínek 11.10.2018 10:03

Re: Ještě stále

Okamura je extrémní blb, v tom tkví extrémismus jeho partičky.

V. Církva 11.10.2018 9:10

Re: Ještě stále

Tak pokud bych sestavoval nějakou tabulku extremismu, bylo by to Zelení (neomarxističtí environmentální, multikulti gendroví šílenci), komunisté (nepružní dogmatici, totalitní), Piráti (neomarxistické pozadí AntiFy, multikulturalisté, kradou data na internetu), TOP09 (lžou že jsou pravicově extrémní přitom zvyšují daně a jsou zastánci potlačování evropské kultury, Maďarska), ČSSD(prekabátění komunisté zavádějící inkuzi do školství a kopírující gendrismus ze Západu), ODS (ti extrémě kradli), SPD (trochu kult osobnosti zakladatele strany, který občas vypustí neověřenou informaci), ANO (kult osobnosti šéfa s podnikatelskými aktivitami kolem hrany zákona a často za hranou slušnosti, což ale platí pro většinu velkopodnikatelů).... Nejlépe by pak dopadli Realisté, ale lidé je nevolí.

K. Janyška 11.10.2018 9:00

Jak usnadnily ? Snad nařídily.

Co v tom hledáte za triky ? Dzp.

J. Schwarz 11.10.2018 7:54

Ještě stále

mi nikdo z echt "demokratů" nevysvětlil, čím je SPD "extremistická" - pokud tedy nepovažuje za extremismus sám požadavek referend včetně toho o setrvání v EU. V čem je SPD extremističtější než třeba Zelení se svou podporou squatingu a ultralevičáků?

J. Macků 11.10.2018 0:04

Nestojí za přečtení.

Co je to za blábol, co vlastně chtěl autor článkem sdělit.