28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


Diskuse k článku

GLOSA: Bělorusy nebrat?

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vágner 15.9.2020 20:20

Problém je, že je Bělorusko přímo na cestě. Z Evropy přes ně na Moskvu chodilo moc návštěv. Tu Poláci, pak Napoleon a i Dolfa od Lince. To, že si někdo dal práci s přepočtením ruských jaderných raket a nezěne to k přímé konfrontaci, je projevem stále vzácnějšího rozumu. Na pozadí toho, že mám nulovou touhu, aby mi padaly na hlavu ruské jaderné bomby, považuji ambice části Bělorusů následovat Ukrajinu za nešťastné.

P. Hatina 15.9.2020 10:52

Že se tak hloupě ptám, jaký smysl má účást Běloruska na setkání států V4? To je zase jen nějakej simbol :)))

Š. Hašek 15.9.2020 9:49

Celoevropský konsenzus neexistuje. Evropa je o něco větší než štrabrusel. Možná si něco odhlasují komisaři a dementní genderparlament.

Existuje vynucený konsensus štrasbruselský stran pomazánkového másla, norem na španělské olivy (které vymýšlejí komisaři, kteří v životě olivu nevypěstovali). Určitá jednota je i v tom, že ze zrní kukuřice má najednou potom "vzniknout" elektřina ...... . Atd.

Malinko nechápu, proč se (např.) Jourová šťourá v Bělorusku, když nechápe ani podvojné účetnictví štrasbrusele a okolí Řecka. Vlastně chápu.

P. Zinga 15.9.2020 9:37

Běloruská opozice: co to je?

Každou sezonu nové ksichty, nic takového, jako disent u nás. Navíc vesměs "výrobky" Západu.

J. Uzel 15.9.2020 14:18

Kdo to je, jak byli zvoleni a za koho hovoří?

F. Kusák 15.9.2020 9:03

Svobodné volby, to zní krásně, ale aby to mělo opravdu smysl, musí mít voliči reálnou a funkční alternativu. A ta v Bělorusku chybí. A nerad bych sahal některým "opozičníkům" do svědomí a zkoumal jejich motivy. Když byly první svobodné volby u nás, také nebyla funkční politická opozice a výsledek byl dost tristní. První, kdo to pochopil, byl Václav Klaus. Ale, jak vidno, některým to dosud ještě nedošlo.

Š. Hašek 15.9.2020 9:53

Asi tak.

Někteří místní, nepolitičtí zapálenci (opět) nepochopili, že volit místo Lukašenka nějakou sešlost novinářů, studentů, umělců, politologů, řečí z ciziny štrasbruselské, to je dosti nešťastné řešení.

J. Nevrkla 15.9.2020 8:55

Cestou na Taiwan jsme porušili konsensus EU. S Běloruskem jsme nebyli v souladu jenom s Polskem. Co do toho míchat Norsko s NATO?

F. Navrátil 15.9.2020 8:45

Na rozdíl od některých politiků, novinářů a politologů chápu Babišovi opatrnost v podpoře současné opozice proti Lukašenkovi. V Bělorusku existuje sice marginální prozápadní opozice podporovaná neziskovkami a diplomaty, ale hlavní proud protestů je proruský. Vadí mu nejen zfalšované volby, ale i lavírování mezi západem a Ruskem. Nezapomínejme, že Lukašenko nechal před volbami zavřít mezi jinými i proruského protikandidáta!

R. Vacek 15.9.2020 8:30

Je obecným zvykem podporovat opozici v zemích, se kterými se nekamarádíme. V zemích, se kterými se kamarádíme, na podporu opozice kašleme, maximálně mlčíme. Přitom vůbec nezáleží na tom, jaká ta opozice vlastně je. Nekamarádíme se Sýrií, tak klidně podpoříme i islamisty. A i Ujguři si zaslouží naši podporu. Američtí indiáni už ne.

A u Běloruska asi Babiš neví, jestli s ním kamarádíme, nebo ne. Protože ve srovnání s jinými postsovětskými zeměmi si zase tak špatně nevede.

P. Jirkovský 15.9.2020 8:34

O kom píšete v tom plurálu? O sobě a vám podobnejm?

R. Vacek 15.9.2020 9:08

Tak si to přeložte do singuláru, jestli se vám to bude líbit víc.