17.1.2022 | Svátek má Drahoslav


Diskuse k článku

GLOSA: Belmondův odchod

Žijeme v době, kdy političtí agenti s teplou vodou nabízejí, že vrátí normální svět. Starý dobrý svět, kde černá znamenala černou a bílá bílou, svět bez třeštivých ideologií, nových svazáků, jakobínů či kádrováků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pavelka 13.9.2021 14:17

Ale Belmonda byl i zároveň umělec, dalo by se říci "nadnárodní"...

L. Beneš 13.9.2021 8:37

Když jsme vstupovali do EU, slibovali nám naši "činitelé", jak budeme zahrnuti tou vyspělou evropskou kulturou např. filmy. Už jsem se těšil na tu záplavu filmů italských, francouzských atd., které jsme za "totáče" nemohli spatřit. Namísto toho všude vysílají - krom násilím přetékajících krváků - ty stupidní americké ptákoviny, kde herci svými obličeji předvádějí křečovité grimasy před neexistujícím publikem, které freneticky tleská kdejaké nevtipné poznámce a vybuchuje smíchem při každém třetím slovu, které může připadat vtipné jen chovancům "lunatického azylu".

P. Kmoníček 13.9.2021 9:24

Tak se na to, Beneši, nedívejte.Jak jednoduché, pokud není Vaše povolání kulturní kritik.

P. Hák 13.9.2021 6:47

S tímhle se určitě dá souhlasit. Francouzi mají pár nesympatických vlastností (třeba pýchu a zálibu v byrokracii), ale moderním šílenostem přece jen nepodléhají tolik, jako zbytek Západu. Belmondo byl symbolem pořád ještě normálního světa.

R. Langer 13.9.2021 7:10

Opravdu? Podle mě, jestli někde v Evropě vypukne občanská válka, tak první bude Francie.

A když se pořádně podíváte do dějepisu, tak to tam tak vypadalo vždycky. ;-)

P. Hák 14.9.2021 6:29

Tak občanské války začínaly leckde - namátkou Anglie, Německo, 2x Čechy... ;-)

Ale co se týká současného vývoje, je docela dobře možné, že Francouzi se jako jediní vzepřou snaze západní civilizace o sebevraždu, to souhlasím.

J. Hovorka 15.9.2021 17:26

Urcite jste myslel jak se vzepreli proti Hitlerovi ;-D Ja osobne filmy s Belmondem jsem neopevoval ale herec byl kvalitni O vysoke kvalite v herectvi je spousta svetovejch hercu daleko lepsi nez byl Belmondo i u nas,ale dej mu pan buh lechky spanek hrat umel!!

P. Hák 18.9.2021 9:36

Někteří se Hitlerovi vzepřeli - určitě se vzepřeli více, než například Holanďané, Belgičané, Dánové, Rakušané, Norové...

Pravda, na rozdíl od Čechů bojovali někteří z nich v SS. Neidealizuji si je, hlavně jejich nafoukanostnemám rád. Ale někdy jsou i špatné vlastnosti užitečné pro budoucnost, třeba Reaganova stařecká umíněnost byla užitečná velmi.

Filmy s Belmondem byly různé kvalitou i stylem. Jde spíše o to, že Belmondo byl symbolem chlapa. A chlap je něco v západní společnosti velmi nemoderního, prakticky na indexu. Jaký byl Belmondo osobně, nevím, a není to v tomto kontextu ani důležité.

L. Beneš 13.9.2021 8:29

Francouzi vám dokážou s elegancí a šarmem naznačit, že nedosahujete jejich inteligenční úrovně. Naopak, cokoli oni vymyslí jako řešení jakéhokoli problému, označují jako "une solution intelligente" i když je to jakkoli "drôle".

P. Hák 14.9.2021 6:30

To je ta pýcha, o které píšu.

J. Hovorka 15.9.2021 17:29

Vy vite o nejake sebevrazde zapadni civilizace to teda vite toho hodne;-D;-D;-D