3.7.2020 | Svátek má Radomír


GLOSA: Babiš a komunisté

21.8.2017

Komunistický prominent Babiš asi spoléhá na to, že lidé už zapomněli na hrůzy padesátých let

Andreje Babiše chce policie stíhat pro podezření z dotačního podvodu ohledně Čapího hnízda a požádala Poslaneckou sněmovnu o jeho vydání. Kdyby byl chlap, tak se nebude skrývat za poslaneckou imunitu a sám požádá své parlamentní kolegy, aby ho vydali trestnímu stíhání. O jeho vině či nevině ať spravedlivě rozhodnou nezávislé soudy.

Daleko víc mě však rozčílilo, když pan Babiš prohlásil, že se jedná o osobní útok na něj a je to prý stejné jako v padesátých letech.

Považuji za drzost, že něco takového říká člověk, který pochází z prominentní komunistické rodiny, vystudoval za socialismu na Vysoké škole ekonomické, obor zahraniční obchod, který byl určen jen pro děti rudých papalášů, v roce 1980 vstoupil do komunistické strany a mohl bez omezení cestovat na Západ, což si většina obyvatel socialistického Československa nemohla dovolit. A takový člověk si dovoluje srovnávat sebe s oběťmi komunistického režimu. Navíc je důvodně podezřelý z aktivní spolupráce s tajnou Státní bezpečností, řada historiků se domnívá, že pro ni pracoval jako agent

A právě agent StB zničil život mému otci, který kvůli jeho udavačství strávil v komunistických lágrech dlouhých 14 let. Odsouzen byl původně dokonce na doživotí ve vykonstruovaném procesu v roce 1948. Jeho jedinou vinou přitom bylo, že chtěl žít ve svobodné zemi a nikoliv pod rudou totalitou. Zažil surové estébáckě výslechy včetně brutálního mučení a nikde se nemohl dovolat práva. O spravedlivém procesu si mohl nejen on, ale i Milada Horáková a další nechat jen snít. Oni se nesměli u soudů svobodně hájit, jak je v demokratické společnosti zvykem, ale byli přinuceni odříkávat naučené formulace s vynucenými přiznáními viny. Naproti tomu Andrej Babiš všude vykládá, jaké je to spiknutí proti němu, v médiích mluví o policejní provokaci a nic mu za tato slova nehrozí.

V současné době jsou významné soudní procesy ostře sledované novináři, jsou tedy pod kontrolou veřejnosti, obviněný má možnost se odvolat až k Evropskému soudu pro lidská práva do Štrasburku. Pokud je tedy šéf hnutí ANO nevinný, nemá se čeho bát. Jeho nynější chování ovšem svědčí spíše o strachu z trestního stíhání. Nabízí se logicky otázka: Proč asi?

Autor je středočeský krajský zastupitel za ODSHledáme 30 testerek: Pojďte s námi otestovat 6 druhů BIO příkrmů!
Hledáme 30 testerek: Pojďte s námi otestovat 6 druhů BIO příkrmů!

Pro 30 z vás jsme si připravili 6 různých druhů příkrmů HiPP v BIO kvalitě. Těšit se můžete na masová i čistě zeleninová jídla.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.