22.9.2019 | Svátek má Darina


FEJETON: Vážení čtenáři (a čtenářky)

26.7.2017

„Jsem feministka, ale když můj muž přijde unavený domů, ráda mu to kafe uvařím,“ řekla jedna paní.

Ano, s takovým měkkým feminismem je možné souhlasit. Je také fajn, když parta tatínků vezme všechny své potomky a vyrazí s nimi na víkend pryč z domova, aby si užili své vlastní děti, ale i děti svých kamarádů. Aby si také jejich manželky na chvíli odpočinuly, v klidu „si“ vypraly, vyžehlily, poklidily a nevím, co všechno ještě, aby si nakonec také mohly vychutnat to nezvyklé ticho při zaslouženém kafíčku. Je skvělé, když potom tyto manželky pošlou chlapy na pivo a to první jim případně v hospodě předplatí.

Ráda bych však věděla, kdo přišel s tím – promiňte mi –pitomým požadavkem genderové vyváženosti i v jazykovém projevu. Zdvořilé „dámy a pánové“ je naprosto přijatelné a hezké oslovení. I „vážení spoluobčané“ či „studenti našeho gymnázia“ nebo třeba „pacienti“ úplně stačí. A hlavně nechápu, proč některá media na tento trend vůbec přistupují. (Doufám, že netřeba vysvětlovat, že titulek mého textu je myšlen spíše jako ironická nadsázka.)

Rozhodně souhlasím s názorem jednoho komentátora Lidových novin, myslím, že to byl můj oblíbený Zbyněk Petráček, který se vyjádřil, že pokud máme v textech užívat oba rody, měli bychom přece také důsledně říkat například teroristi a teroristky.Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.