29.11.2021 | Svátek má Zina


FEJETON: Úděl ženy

7.4.2017

Vedení KSČ tvořilo několik soudruhů a jediná soudružka. Marie Kabrhelová byla na tribuně nebo na poradách většinou zticha, ale přehlédnout se nedala. Jen ona schůzovala bez kravaty, zato však ona jediná měla u sebe nepřetržitě kabelku. Z jejího pohledu sálala bezbřehá nuda, ale nejvíce se cítila osamělá, když v jednání nastala přestávka a šlo se na záchod. Zatímco soudruzi u mušlí pokračovali v diskuzi či vtipkovali, ona seděla smutně ve své kabince.

Proto se velmi těšila na oslavy Mezinárodního dne žen, kdy prezident pozve na Pražský hrad nejlepší ženy v republice. Představovala si, že jako předsedkyně Svazu žen bude spolu s Husákem a Štrougalem ústřední postavou slavnosti. Připravila si k tomu i několik vtipných žertíků.

Všechno se však vyvinulo jinak. Husák ji neposlouchal, protože pošilhával po herečce Petrovické, a Štrougal - známý to příznivec sportu – obdivně obcházel koulařku Fibingerovou. Také ostatní soudruzi se s úsměvem vmísili mezi delegátky, třebaže to žádné krasavice nebyly. Zejména Bil’ak oslňoval neotřelými otázkami, jako třeba „Odkial ste, súdružky?“.

Kabrhelky si nikdo nevšímal. Pomyslila si: Jsme jako slepice ovládané kohouty. Takový je holt úděl ženy.

Vrazila do sebe tři gruzíňáky, a kdyby ji Švorcová nezachytila, snad by i upadla.Advantage Consulting, s.r.o.
ROZPOČTÁŘ (55.-65.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 55 000 - 65 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.