4.12.2022 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

FEDERALISMUS: Energetická krize záminkou pro „více Evropy“

V souvislosti s energetickou krizí se opět objevil požadavek na nalezení „evropského řešení“. Jako ostatně při každé krizi. Nenajde se samozřejmě nic a jediným výsledkem bude volání po „více Evropy“. Jako ostatně při každé krizi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 9.9.2022 20:02

"Jde prostě o nepokrytou snahu nahradit rozhodování „nezodpovědnými a nekompetentními politiky“, které si ovšem občané svobodně zvolili, rozhodováním „Evropskou komisí“, tedy nikým nevolenými úředníky. To už ale nemá s demokracií nic společného."

Tohle je prostě klasický blábol stejného typu, jako kdyby autorka považovala náš systém parlamentní demokracie za nedemokratický, protože vláda není volená občany a vládní úřednický aparát taktéž.

Mocenská struktura Evropská unie je striktně demokratická.

D. Laurencikova 9.9.2022 21:04

Ha ha ha ha ha! Vy zase bodujete! V EU rozhoduji jacisi komisari, ktere nejenze nikdo nevolil, ale ktere nikdo ani nezna a kteri nemuzou byt volani k zodpovednosti. Vite, co je demokracie? Demokracie je vlada lidu! O cem v EU rozhoduje lid? Ma lid moznost spolurozhodnout o zivotne dulezitych otazkach, jako je zmena spolecenske struktury, mena, ilegalni migrace, islamizace, podpora valky nebo miru....? Pokud vubec nekde je demokracie, tak tam, kde lid muze participovat na dulezitych rozhodnutich prostrednictvim plebiscitu. Napr. ve Svycarsku. Nikoliv v EU. V EU to funguje nasledovne:

"„O něčem rozhodneme, necháme to ležet a chvíli počkáme, co se stane. Pokud kolem toho není žádný velký povyk a nikdo se nebouří, protože většina lidí nerozumí, co bylo rozhodnuto, pokračujeme krok po kroku, až není cesty zpět.“ Jean-Claude Juncker. Tak to uz je lepsi ten osviceny panovnik ;-).

J. Jurax 9.9.2022 21:20

Přesné, zejména poslední odstavec. Tak funguje čtvrtá říše evropské uhnije.

M. Mařák 9.9.2022 22:00

"V EU rozhoduji jacisi komisari, ktere nejenze nikdo nevolil, ale ktere nikdo ani nezna a kteri nemuzou byt volani k zodpovednosti."

Vy tomu vůbec nerozumíte, jste zcela nepřipravena k relevantní diskuzi. Vrcholem moci v EU je Rada, ta rozhoduje o všem hlavním, EK pouze navrhuje legislativu, doporučení a stanoviska, dohlíží nad dodržováním evropských smluv. O legislativních návrzích pak rozhodují volení poslanci v Evropském parlamentu, kterému je Evropská komise zodpovědná.

Vláda v ČR je také nevolená stejně jako EK, je to také výkonný orgán a její členové jsou jmenováni stejně jako komisaři EK, její vládní aparát také nevzešel z voleb.

D. Laurencikova 10.9.2022 10:07

Rozumim kazdopadne tomu, ze EU nema s "vladou lidu, skrz lid a pro lid" (definice demokracie A. Lincoln) vubec nic spolecneho. Nejlepe to znazorunuji dva bajecni kabaretisti, Max Uthof a Claus von Wagner, tak si to prohlednete, jak funguje v EU ta "demokracie" ;-).

EU je moloch s desitkami tisic vyzirek, ktere maji platy o jakych se slechte ani nesnilo a kde "vule lidu" nehraje zadnou roli.

D. Laurencikova 10.9.2022 10:08

Das Demokratiedefizit in der EU (ZDF - Die Anstalt, 6.9.2016) - YouTube

Demokraticky deficit v EU, zapomnela jsem prilozit.

J. Jurax 9.9.2022 21:17

Mocenská struktura Evropská unie je striktně demokratická.

To je vtip roku.

M. Mařák 9.9.2022 22:09

To je realita, tak to prostě funguje. S klasickým německým humorem se tím zabývá toto video, které sice ukazuje těžkopádnost a složitost striktně demokratického systému EU, ale nijak onu striktní demokratičnost nevyvrací.

Grandhotel Evropa:

https://www.youtube.com/watch?v=_O3zLx_SAlI

D. Laurencikova 10.9.2022 10:13

Mein Gott! Grandhotel Evropa "onu striktni demokraticnost" prave naprosto vyvraci! Vy to mate dokonce cesky a ani tomu nerozumite!

J. Jurax 9.9.2022 21:29

„EU se nesmí přidat k válečným štváčům nebo dovolit východoevropským zemím, aby dělaly na podporu Kyjeva samostatná rozhodnutí.“ © Emmanuel Macron.

Mocenská struktura Evropská unie je striktně demokratická, ovšem dovolit východoevropským zemím, aby dělaly (na podporu Kyjeva, ale i jinde) samostatná rozhodnutí nelze.

Ano, východní gubernie, co si furt myslí, že jsou v EU samostatnými suverénními státy musí byt z tohoto omylu rychle vyvedeny. Poslouchat budou! EU si rozvracet nedáme!

M. Mařák 9.9.2022 21:52

Macron to řekl jinak, Vy pouze citujete jeho nepřesný a poupravený výrok vytržený z kontextu stejně jako autorka článku. Poupravený za účelem toho, aby vznikl dojem, jenž uvádíte v posledním odstavci svého příspěvku.

Místo přesné informace manipulujete s dojmy.