25.10.2020 | Svátek má Beáta


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kubík 18.10.2020 18:10

Netušil jsem kolik vlastenců v Česku žije. Ten největší je Okamura.

J. Krynický 15.10.2020 23:33

Populista musí aspoň předstírat, že mu záleží na občanech. Ti, kteří v EU skutečně vládnou, se ani neobtěžují.

J. Nový 15.10.2020 19:23

"Patrioti jsou na svou vlast hrdí, ale jsou k ní kritičtí, zatímco nacionalista potřebuje nepřítele: a tím je ve střední Evropě Evropská unie"

.

Co je to zase za nesmysly a lži?!

Právě EU a její největší příznivci neustále hledají vnějšího i vnitřního nepřítele (stejně jako to dělal bolševik) a okamžitě dehonestují, ostrakizují nebo i propouštějí ze zaměstnání ty, kteří si dovolí mít jiný názor. Kdy jste četli nebo slyšeli v mainstreamových médiích kritiku EU?

EU totiž zřejmě nemá chyby a kdo si myslí, že jo, tak je rusofil a měl by táhnout do Ruska, jak doporučují eurohujeři na diskuzích.

Tento článek je pravou ukázkou pokrytectví, manipulace, převracení a lží. Což je přesně v souladu se současnými "evropskými hodnotami" :-/

V. Čermák 15.10.2020 21:52

R^R^

K. Salajka 15.10.2020 18:59

Proti populismu je hrází v Německu konzervativní pravicová CDU/CSU a to skoro sama nebýt oposmlouvy tu s SPD a jinde se zelenými. Jak to vlastně Muti Angela myslí ? Nepochybně nejde o populismus, poněvadž tam jde o ryzí Árijce, jejichž hodnoty sdílí Jourová.

J. Krynický 15.10.2020 23:34

"konzervativní pravicová CDU/CSU". Tohle je dnes nejlepší vtip, jaký jsem viděl.

V. Kučer 15.10.2020 17:36

Hranice mezi patriotismem, nacionalismem nebo vlastenectvím není zcela jasná a tyto pojmy mohou být zaměnitelné dle potřeby. Populistické (nebo vlastenecké) strany budou vznikat pokud bude vedení EU zavádět nesmysly ohrožující bezpečnost Evropy jako je green deal nebo podpora migrace z přelidněných zemích islámského světa.

H. Kotaz 15.10.2020 18:03

[>-] R^ !!

V. Pavelka 15.10.2020 16:56

Kdyby vládla opozice v Corona době , tak by to zvládla bez zadlužení p.Hvíždala?

D. Píšťala 15.10.2020 15:50

Jak se tak dívám, z neviditelného psa se stává chcíplej pes,

H. Kotaz 15.10.2020 18:04

Rv

I. Štípek 15.10.2020 13:35

Žádám redakci Mrtvého Psa, aby nadále nepublikovala trapné bláboly eurokomouše Hvížďaly. Mrtvý Pes, zdá se mi, chce naplňovat střet protikladných názorů - avšak co může přinést eurobloud Hvížďala, psychicky nemocný Vodvářka, hnutý Ziegler, nebo hodný mimoň Stejskal? Čím dál víc cítím, že Mrtvý Pes, až na Kechlibara a hrstku dalších, se vzdaluje od průraznosti, čtivosti i provokativnosti Astona. Neviditelný pes by neměl být jen One man band!

J. Jurax 15.10.2020 14:12

Silný nesouhlas! Vy tímto plédujete pro autocenzuru!

Síla Psa je právě ve střetu protikladných názorů. Můžete s nimi i příkře a zásadně nesouhlasit, avšak neměl byste je vyřazovat jen proto, že právě Vy s nimi nesouhlasíte.

P. Han 15.10.2020 15:06

Vždyť on svou poslední větou vyvrací všechno, co napsal.

I. Štípek 15.10.2020 18:37

Ano, protikladné názory, to chci, ale takové, aby se s nimi opravdu dalo rozumně polemizovat. Jak se ale dá s Hvížďalou polemizovat, to mi řekněte. Co jsem chtěl říct je, že si redakce NP až moc ulehčuje práci.

K. Salajka 15.10.2020 19:16

Souhlas s Juraxem. Je důležité vědět, jak smýšlejí lidé Hvížďalova typu. Nedělejme si ovšem iluze, že změníme jejich smýšlení. Jejich postoje nejsou založené na zkoumání reality - ta jejich přesvědčení proto nemůže ovlivnit. Ve věci víry neznají ani vzdělanci, jako on, kompromis. Škůdci demokracie označení věrchuškou EU jsou pro něj stejným nepřítelem, jako pro komanče kapitalističtí vykořisťovatelé. Vůbec mu nedochází , že s demokracií, jakou předvádí německé feminy něco není vpořádku.

J. Nový 15.10.2020 19:27

Já jsem pro, aby to fungovalo jako ve veřejnoprávních médiích, kdy v každé diskuzi vystupuje jak zástupce nějakého názoru, tak jeho odpůrce. Např. při prezidentských volbách v USA byly v diskuzích zastoupeni jak příznivci Trumpa, tak jeho odpůrci, stejnou mírou

No jasně že si dělám pr....... Nic takového se nikdy v našich veřejnoprávních médiích nestane ;-D;-D;-D

J. Matuška 15.10.2020 20:11

Ad 14:12 Pane Juraxi, podepisuji. Hvížďala mně jako havloid nikdy nebyl sympatický. Ale najde se řada lidí, kteří ho rádi čtou. Můj oblíbený kůň je např. Ladislav Jakl. Mnozí ho nemohou ani cítit. Navíc, nechal bych to na vedení Neviditelného psa. Jsem vděčný, že tak mnohdy "svobodnou diskusi" nechává proběhnout. Bez polemiky by TO byla nuda. Internetové noviny bez volné diskuse jsou jakoby bez šťávy. /Na Virtually se nyní podívám občas z nostalgie.../

V. Kolman 16.10.2020 8:54

Žádat můžete pane Štípku cokoli.

Ale v demokracii má KAŽDÝ! právo vyjádřit se k jakémukoli tématu.

Jak je uvedeno v Cimrmanovi: "Můžete s tím nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat, ale to je asi tak všechno, co proti tomu můžete dělat."

Osobně jsem rád, že "Neviditelný pes" existuje a přeji "psíkovi", i jeho autorovi ještě mnoho úspěšných let. :-)

J. Jurax 15.10.2020 12:45

Jojo, patriot, jemuž vadí, že se jeho patria stala podřízenou nesvéprávnou gubernií brusele, stává se odpudivým nacionalistou.

Tak pravil Hvížďala.

V. Pavelka 15.10.2020 15:19

Proto , Aston nasadil ve svých úvodnících svého levicového bratra , aby vyváženost názorů "byla"Ne jako kavárna pražská ,která díky množství Hvíždalů není schopna překročit uhel pohledu který by znevážil růžovou zahrádku, plnou spravedlivých gigantů kteří Bruselskou agendu nezištně vedou EU!

L. Kubeš 15.10.2020 12:31

Pan Hvížďala by si určitě zasloužil nějaké koryto v EU, snaživý je opravdu hodně..... ;-D. Ještě aby mu někdo věřil.......

J. Makovec 15.10.2020 11:50

"Tito noví vůdcové, i když jsou nábožensky založení nebo jsou nacionalistickými bojovníky nebo oligarchy, kterým jde hlavně o osobní byznys, se prozrazují ve veřejném prostoru tím, že odmítají diskutovat s těmi, kteří nechtějí přijmout jejich pohádku" Tak tato konstrukce u nás nějak nesedí ... Babiš by možná rád diskutoval, ale díky politickému "deplatformingu" nemá s kým... Jinak ukažte mi jediného politika za poseldních 20 let kterému také nejde o osobní byznys ;-D

V. Pavelka 15.10.2020 11:41

Všechno to co vytýkáte populismu, bohatě zaplnuje Brusel, (Jedině plnění voličského populismu zásadně nedělá) ,nikoho se na nic neptá má svou ideologii ,sakra co je na tom demokratického. A co je špatného na plnění přání občanů ,správa státu je na přání voličů a kompromisu stran, zemí. Spravovat tolik rozdílých zemí podle jednoho mustru , jste už zažil (RVHP)P. Hvíždalo už jste zapoměl ?!A co se války týká , západ už má vnitřní problémy s muslimskýmy připrchlíky vnitřní válka náboženská je nevyhnutelná , pokud se původní obyvatelé nepřispůsobí Muslimům , protože od nich žádné ústupky nečekejte!!!

P. Han 15.10.2020 11:35

"Hlavní představitele všech tří velkých stran ve střední Evropě spojuje víra ve své mimořádné schopnosti a jedinečnost. Kvůli tomu se snaží si podřídit média, justici i řízení hospodářství a zároveň se tím odchylují od principů Evropské unie."

Jde-li o víru, je to otázka teologická. Pan Hvížďala naopak demonstruje víru v mimořádné schopnosti představitelů EU. Ta snaha podřídit si média, justici i řízení hospodářství je u orgánů EU ještě markantnější, nepodřizují si ovšem "vlastní", nýbrž si chtějí podřídit to "cizí", tj. to, co je v kompetenci jednotlivých států. Patří-li tohle mezi principy Evropské unie, pak se od původního ES hodně vzdálila.

P. Havel 15.10.2020 12:40

Dle smyslu textu mi přijde, že namísto "principy" měl být použit výraz "hodnoty".

P. Hvížďala nikde netvrdí, že "představitelé EU" jsou svatí. Co píšete v posl. větě nejsou principy EU jak jistě víte. Sám sebe vytáčíte. Kdyby se babiš nemusel v Evropě (krom druhů z V4) za sebe stydět, doma jen nekňučel a naopak by tam opravdu politicky makal, tak i na vámi naznačených nešvarech by se dalo něco změnit. A tuzemské občanstvo by si šetřilo nervy na jiné věci.

J. Jurax 15.10.2020 12:52

Jak chcete konkrétně na zmíněných euronešvarech usilovným makáním něco změnit?

Necelá tři procenta hlasů v putovním cirkuse a způsob hlasování v Radě moc prostoru nedávají. I kdyby náš premiér navzdory domácí rétorice v bruseli na všechno usilovně makaje nekejvnul, aby nebyl troublemaker.

P. Havel 15.10.2020 13:28

Děláním politiky!!! Ne jen 1xměsíčně (?) vyjet na výlet. Získávat spojence. Pracovat s poslanci, s frakcí. Nastolovat agendu, být aktivní, být v Evropě vidět. Atd. atd. co já vím, nejsem politik. Až to zkusí a přesto to nepůjde, tak se bavme co s tím dál.

Brzy máme předsednictví. Na to on co? I na to jednoznačně se*e. Nadávat by se mělo především pasívní vládě.

J. Jurax 15.10.2020 14:33

No, taky nejsem politik.

Nicméně Váš recept mi přijde, nezlobte se naivní. Moloch EU je obmyslně nastaven tak, že podobné snahy malé podřízené gubernie jsou odsouzeny k nezdaru. A to i tehdy, kdyby naši zástupci v putovním cirkuse a Radě jednohlasně hájili národní zájmy své vlasti. To je představa naprosto iluzorní, neboť ti tak z různých důvodů nečiní; nehájí, naopak škodí. Viz třeba hlasování Pirátů k přitvrzení boje proti kysličníku, hlasování lidovců u migrace, kejvnutí premiéra na Green Deal i obmyslně konstruované (aby se obešly zákony EU) masivni zadlužení naší republiky pod záminkou koronaviru na podporu ekonomik dušených politickým projektem eura. O naší eurokomisařce škoda slov, ta je přímo prototypem euroškodné. Jako ostatně všichni komisaři.

Ostatně, teď vidím v TV, že náš premiér předložil paní z Leyna náš plán boje proti koronaviru. Proč vlastně? A povšimněte si, ne informoval o plánu, nýbrž předložil plán. Gubernie vrchnosti předložila. Ke schválení?

P. Havel 15.10.2020 13:28

Děláním politiky!!! Ne jen 1xměsíčně (?) vyjet na výlet. Získávat spojence. Pracovat s poslanci, s frakcí. Nastolovat agendu, být aktivní, být v Evropě vidět. Atd. atd. co já vím, nejsem politik. Až to zkusí a přesto to nepůjde, tak se bavme co s tím dál.

Brzy máme předsednictví. Na to on co? I na to jednoznačně se*e. Nadávat by se mělo především pasívní vládě.