Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EVROPA: Sedm otázek, na které Nečas dluží odpověď

Fiskální pakt má určitě své mouchy a je třeba na něm ještě pracovat. Evropa potřebuje růst, aby byla schopná pomocí cílených investic (například z dosud nevyčerpaných fondů EU) vytvářet nové pracovní příležitosti.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J. Šejnoha

5. 2. 2012 13:01
udělejme refrendum

To je pořád přemýšlení.  Navrhněte  referendum pane  Roučku !

Taky jedna  otázka: proč si myslíte, že dav má  vždy pravdu. A proč je  EUROzóna  v  takových potížích, když jsou EURObyrokraté tak moudří že by nám měli radit !

0 0
možnosti
TK

T. Krystlík

5. 2. 2012 11:01
Je vůbec někdo schopen vyvrátit výrok

"Pouze jeden z premiérů 25 členských států EU je nezodpovědný posera, protože odmítá podepsat fiskální pakt, ostatní premiéři jsou odpovědní politici, proto pakt podepíší." 

0 0
možnosti
SVŠ

S. Vaněček Šauerová

5. 2. 2012 11:20
To je marné, pane Krystíku.

Jak vidíte, jsou sto reprodukovat jenom to, co jim straničtí ideologové předžvýkají. Ani o písmeno víc.

A víte, co je na tom nejkomičtější ? Že Klaus ve skutečnosti není žádný nacionalista. Jen se opět, pokolikáté už, veze na náladách nemalé části veřejnosti. Lovit v tomhle rybníku mu jde ovšem skvěle.

0 0
možnosti
TK

T. Krystlík

5. 2. 2012 0:29
Všimněte si v posledním odstavci paktu,

že jsou Češi pro Evropskou uniii zcela odepsaní, neb vyhotovení smlouvy nebude v češtině, kdežto v ostatních jazycích ano.

0 0
možnosti
BR

B. Rybák

5. 2. 2012 10:01
Re: Všimněte si v posledním odstavci paktu,

Jistě Vám neuniklo, že členy 2. kategorie kategorie jsme se staly už v předvstupních jednáních (už nepozváním na "Maastricht"), protože jsme museli souhlasit výjimkami a výhodami pro "staré členy" a sami jsme žádné nedostali (obětem studené války náležely stejným právem jako obětem 2. světové války). To jediné na čem se "staří členové" shodly, bylo hospodářské (neokolonialistické) ovládnutí "nových zemí" (rozdělily si je na zóny).

P.S. I kdybychom tu smlouvu podepsali, nemohli bychom se zúčastňovat pravidelných jednání, protože smlouva se pochopitelně týká pouze eurozóny.

0 0
možnosti
TK

T. Krystlík

5. 2. 2012 0:23
Už je vám jasné po přečtení textu fiskálního paktu,

čeští nacionální blbečkové, jakou nečistou hru s vámi hraje prezident, premiér a guvernér ČNB?

0 0
možnosti
BR

B. Rybák

5. 2. 2012 10:10
Už je vám jasné po přečtení textu fiskálního paktu,

placení slouhové německo-francouzského "jádra", které nezákonně usurpovalo moc nad EU (a odhalilo své skutečné nacionální a nedemokratické cíle), že skončíte jako všichni "užiteční idioti" na smetišti dějin (budete prvními obětmi této "revoluce", protože kompromitujících zasloužilých darebáků je potřeba se zbavit, což ochotně ještě větší darebáci rádi učiní).

0 0
možnosti
BR

B. Rybák

5. 2. 2012 11:35
Re: Ať posera Krystlík řekne,

čemu na naprosto racionálním a k dalšímu jednání otevřeném postoji pana premiéra Nečase nerozumí.

Mohl by nám "amatérům" vysvětlit, proč je prakticky ve všech článcích této smlouvy pošlapáván jeden z nejdůležitějších pilířů EU, kterým je princip subsidiarity? Mohl by speciálně vysvětlit, proč stát, kterému se nepodaří splnit byrokratické limity, musí přijmout nápravná opatření bruselská a ne ta svoje? (Hlava III čl. 7) Jde opravdu jenom o zabránění dluhům? A co tedy znamená článek 11 (Hlava IV) v němž musí být Bruselem odsouhlasena každá zásadní??? změna hospodářské politiky a posouzena i z hlediska koordinace (budeme tedy trvale montovnami, zakáží nám budování JE?). Co znamenají ty na mnoha místech se vyskytující obraty typu "zajistí hladký chod (průběh) integračních (konvergenčních)... Pan Krystlík neví, že toto všechno bude interpretovat Evropský soud, který rozhoduje vždy pro integraci? Neví, že nové interpretace a dodatečné změny této smlouvy už nebudou vyžadovat ratifikaci? Neví, že k této smlouvě se lze kdykoli připojit, ale není možné z ní vystoupit? Co tedy po nás pozitivního na té smlouvě pan Krystlík našel je opravdu jediná, jím ale bohužel pečlivě tajená záhada.

0 0
možnosti
TK

T. Krystlík

4. 2. 2012 23:47
Jelokož cenzurou redakce NevPsa zmizelo několik příspěvků,

opakuji, že Češi si nedovedou vládnout, protože ve 20. století  přivedli republiku dvakrát k rozpadu svým neústupným nacionalismem - v roce 1938 a 1993.

0 0
možnosti
TK

T. Krystlík

4. 2. 2012 23:52
Re: Jelokož cenzurou redakce NevPsa zmizelo několik příspěvků,

Kdyby ČR dnes nebyla v podstatě jednonárodnostní stát, přivedli by ho Češi znova k rozpadu, protože na jejich militantním šovinismu, jak dokumentuje většina diskusních příspěvků, se nic nezměnilo.

0 0
možnosti
JU

J. Urban

4. 2. 2012 22:09
Roučku, nepodřezávej sobě a ostatním

socbolševikům větev. Je mi jasné, že jsi ta "vopozice" a musíš být proti všemu, co se na vládě upeče, ale dělat dluhy, to je přece hlavně vaše parketa. Trojkolka to má za pár, pak to vezmete zase do ruky vy a budete blahořečit Nečasovi, že na to Bruseli nekývnul. Ale ty bys asi stejně ječel, i kdyby na to Nečas kývnul - ale to by aspoň mělo svou logiku, protože ty a ti tví oranžboys umíte žít jen za prachy jiných. Tak nedělej z lidí větší bl.b.ce, než jsou :-/

0 0
možnosti
TK

T. Krystlík

5. 2. 2012 0:02
Re: Roučku, nepodřezávej sobě a ostatním

Nejhorší na tom je, že není z toho východiska. Všechny cz-strany vystupují nacionalisticky (s výjimkou ministra zahraničí, který své spolustraníky poněkud brzdí), takže není naděje na posun. Všechny strany mají kmotry, kteří tyjí ze státního rozpočtu a financují partaje. Většinový volební systém zavést v zemi s nulovou politickou kulturou, jako je ČR, nelze, vedlo by to k totalitnímu státu. Jediná cesta - nazaručující ale úspěch - je odstranit 5% práh pro vstup do parlamentu a nechat partaje volně koalovat. Dosadit do parlamentu a vlády pouze čestné lidi slýchávám dost často. Jenže, co se s nimi stane za rok? Zčásti budou vyštípáni kmotry a jejich pomahači, zčásti zkorumpováni. Taková je realita.

0 0
možnosti
PJ

P. Jášek

4. 2. 2012 21:19
0 0
možnosti
JH

J. Honců

4. 2. 2012 20:49
To se voliči ČSSD nestydí?

Instalovat svým hlasem na jakýkoliv volitelný post takového troubu, jako je pan Rouček, propadl bych se hanbou. Mimochodem, nemá on náhodou vlastizrádné řeči?

Je mi z pana Roučka na zvracení.

0 0
možnosti
TP

T. Pansky

4. 2. 2012 18:27
Souvislosti ... proc je prijiman tento pakt??? Evropsti (nemecti a francouzsti) ...

... socialiste ve vedeni EU vidi, ze se stavba hrouti. Staty (i treba Nemecko) zacinaji mit problemy s financovanim sve socialisticke ekonomiky. Investori zacinaji mit z Evropy strach a prestavaji pujcovat jednotlivym statum, dluhy se stavaji drazsi a drazsi. Po protlaceni tohoto paktu nas ceka dalsi pakt - o vypisovani evropskych dluhopisu !!! Tim se evropsti socialiste pokusi zamaskovat dluhy jednotlivych statu a skryt je pod hlavicku evropskeho dluhopisu. Nekterym statum se zlevni pristup k penezum, ale napriklad Nemecku se to prodrazi. ... Cely tenhle system je extremne drahy a dela Evropu vice a vice nekonkurenceschopnou !!! top0625top@live.com

0 0
možnosti
TP

T. Pansky

4. 2. 2012 18:29
Re: Souvislosti ... proc je prijiman tento pakt??? Evropsti (nemecti a francouzsti) ...

Zarovky (15 minut polotmy a bolesti hlavy) byly pouze predkrmem.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz