19.4.2021 | Svátek má Rostislav


EVROPA: Každé násilí způsobili socialisté

27.1.2014

Čeká nás to i s eurem?

Řecko, Francie, Španělsko, nebo Portugalsko. Kdekoli vidíte v Evropě násilí v ulicích, vždy uvidíte na začátku socialisty. Všude mají svoje Zaorálky, kteří razí heslo "není jiná alternativa". Pouliční bitky, vypálené obchody, tisíce vyhořelých aut, násilí ze strany přistěhovalců vůči starousedlíkům nebo útoky na vládní budovy. Všemu tomu předcházelo v různých státech vládnutí socialistů, nevyjímaje vznik druhé světové války nebo válečný konflikt v Jugoslávii.

"Budeme působit na koaliční partnery a hlavně jim vysvětlovat, že to nekonečné zvažování plusů a minusů není správné. Pro Česko není žádná jiná alternativa. Nemůžeme sázet na to, že to celé nevyjde. My musíme dát najevo, že na tom budeme trvat," říká Lubomír Zaorálek na obhajobu svého návrhu přijmout euro co nejdříve. "V poslední době to vypadá, že by některým členům vyhovovala myšlenka dvourychlostní Unie, kdy by se zase vyčlenilo nějaké jádro, a některé země by se ocitly bokem. Jsem proti tomu. Jestliže se bude integrovat eurozóna, bude se zvětšovat vzdálenost mezi zeměmi v ní a zbytkem, pro který bude těžší do toho jádra později vstoupit. Hrozí, že o všem bude rozhodovat jádro a že ostatní budou druhořadí členové. Netýká se to jen České republiky. Německo na toto rozdělování v posledních letech nepřistupovalo, což je dobře, ale nemusí to tak být pořád. Nemůžeme se spokojit s rolí okraje Evropy," dodává (více zde).

Zeměpis a přírodovědné předměty zřejmě nebyly nejsilnější stránkou budoucího ministra zahraničí. Obávám se, že dnes už je pozdě na to, aby pochopil, že vzdálenost mezi zeměmi je konstantní (což je ze strategického a hospodářského hlediska velmi důležitá informace) a že ji neovlivňuje zpravidla nic jiného než případný válečný konflikt a nové uspořádání hranic. Stejně tak je hloupé myslet si, že by se kdy Česká republika mohla ocitnout na kraji Evropy. Pokud existuje stát ve středu Evropy, pak je to právě Česká republika (což je ze strategického a hospodářského hlediska velmi důležitá informace i pro ostatní státy v Evropě). Nic na tomto faktu nezmění ani skutečnost, že socialisté všech zemí, kteří se spojili, si název Evropa přisvojili jako synonymum pro novodobý Svaz evropských socialistických republik, aby mohli strašit lidi tím, že ti, co nebudou mít euro, budou z mapy Evropy vymazáni.

Odhlédnu od jeho výše uvedené neznalosti. Na co by ale každý socialista slyšet měl, to je hlas lidu. A hlas lidu, který zajišťuje oblibu či neoblibu, je přece pro socialisty hlas Boží. Co říká hlas Boží na euro? Naposledy se vyslovil v polovině minulého roku, a protože od té doby by to bylo jenom horší, přičemž obliba eura u občanů je rok od roku menší, už se o další průzkum raději nikdo nepokusil. V polovině minulého roku se vyslovilo "rozhodně proti přijetí" 48 procent dotázaných, dalších 29 procent bylo "spíše proti". Jen 4 (!) procenta občanů byla "rozhodně pro přijetí", zatímco 14 procent "spíše pro". Na jednoho zastánce přijetí tak připadají tři odpůrci. (průzkum včetně grafu v čase k dispozici zde)

Je zjevné, že nepřijmout euro si přejí lidé napříč politickým spektrem, napříč věkem, pohlavím i postavením. Je zjevné, že před téměř každou katastrofou, ať už celoevropskou nebo lokální, stály na začátku kroky a rozhodnutí socialistů. Přijmout euro a neručit za průšvihy ostatních upadajících států v eurozóně prostě nejde. Nechci euro v České republice, stejně jako většina lidí u nás. Bylo by proto fajn, aby vzal socialista Zaorálek zpátečku, což by v jeho případě nebylo nic výjimečného. Nechci tu násilí v ulicích jako poslední možnost oprávněného vzdoru proti zvůli, o které říkají, že je "politickým rozhodnutím". Socialistická "politická rozhodnutí" totiž nakonec přinesla v Evropě historicky vždy jen násilí, ať už mělo jakoukoli podobu.

Stačí, když se Zaorálek jen podívá na průzkumy a zařídí se podle nich. To mu šlo vždycky dobře. A pro obhajobu žádoucí zpátečky může použít památná slova svého stranického předsedy, která lze v podstatě užít na většinu jejich kroků: "Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí."

Převzato z blogu se souhlasem autora
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.