29.11.2022 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

EVROPA: Jako zpráskaný PES

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Gebauer 9.6.2009 23:06

Opravdu si myslíte:

Že je V: K:  ještě schopen samostatně rozhodovat?

Jen si připomeňte mnohem mladšího E. B. v roce osmačtyřicátém, či p. E. H. o deset, promiňte, devět let dříve...?

kotrc 9.6.2009 18:02

Nejvíce jisti samy sebou si jsou dobře placení příživníci. ZATÍM

Nevím, co myslíte socialismem, pane Vileto. Jestli tím myslíte sociální jistoty, pak jste pablb a masochista. Prostě balík. Víte jaký je rozdíl mezi pesimistou a optimistou. Pesimista si stěžuje. Optimista se raduje, že bude hů, hůř a hůř..

jeff 9.6.2009 20:00

Re: Nejvíce jisti samy sebou si jsou dobře placení příživníci. ZATÍM

no pokud myslíte sociálními jistotami okrádání schopných a pracovitých, dotování líných a neschopných,  zadlužování státu a porušování zákonů tak jak to provozuje česká  levice a nejste pablb a masochista, potom jste co????,

E.T.R. 9.6.2009 23:49

Re: Nejvíce jisti samy sebou si jsou dobře placení příživníci. ZATÍM

Marťan

Pamětník 9.6.2009 16:43

Pane Vileto,

u magora-sedí na Hradě-nehledejte logiku, to byste se musel sám zbláznit!

Kresinka 9.6.2009 16:12

Petře Vileto,

je vidět, jak smýšlíme my, Plzeňáci. Sláva Ti !

kotrc 9.6.2009 17:25

Re: Petře Vileto,

No Plzeňáci byli vždycinky blbouni, to nemusíte pořád dokazovat

JK 9.6.2009 13:12

Je zvláštní,

že někdo může vidět v citovaných výrocích presidenta Klause rozpor. Autorovi buď negativní emoce brání vidět věci jasně nebo má o těch věcech povědomí jen povrchní. Pravděpodobná je kombinace obou důvodů.

MaR 9.6.2009 13:35

Re: Je zvláštní,

Čistě logicky v tom rozpor není, ten vzníká až vnímáním obou výroků v uších voliče, když od svého tatíčka na hradě uslyší: "tohle jsou jen takové polovolby". Volič tedy: aha tohle není zase tak důležité, raději pojedu na chatu. A pak přijde druhý výrok: voliči nedocenili význam voleb :o) Zkrátka: měl se prve lépe vyjádřit, tak aby by vzkaz voličům byl jasný :o)

Libor 9.6.2009 15:44

Re: Je zvláštní,

Kdyby vy, pane, jste si přečetl, co opravdu Klaus řekl a ne jakou zkratku z toho udělali (věřím, že úmyslně) novináři, tak byste netvrdil takový nesmysl. Klaus žádné vzkazy voličům neposílal.

Kuchl 9.6.2009 13:09

Dobrá zpráva z EU voleb

Naprostý souhlas s autorem . Nejsou ti evropani až tak hloupí . Bude to asi tím , že většina nebyla poznamenána ničivou komunistickou ideologií .

Bambino 9.6.2009 12:35

Klaus je mimoň!

Už je nejvyšší čas, aby šel na odpočinek. Záměrně nepíši, zaslouřený, protože tento člověk, mimo přihrání obrovských majetků vyvoleným, se o nic ale opravdu o nic, nezasloužil, mno.:-/

Niky 9.6.2009 17:45

Re: Klaus je mimoň!

A ty jsi dement.

F. Čech 9.6.2009 10:51

Byly to polovolby, čtvrtvolby a nebo volby do isnstitucí obrovského významu?

A teď mně řekněte: Kdo toto všechno řekl? By to: polomagor, čtvrtinový magor a nebo úplný magor?

gerontusinza 9.6.2009 14:22

Když jste si ho magoři zvolili (a že vám to dalo práce co?( Re: Byly to polovolby, čtvrtvolby a nebo volby do isnstitucí obrovského významu?

tak si jej vychutnejte, mě se moc nelíbil a poslední dobou jej považuji za sečtělého, s rozhledem  a zaplaťTopolánek že neustoupil a není tam Švejnar......;-D To víte nádivo, chytrý člověk se blbcem dlouho vodit nedá, to jen u vás není změna, jen slovník je ještě lepší...... takový jadrnější..... inu,;-D co jste chtěli tak máte.;-D;-D

jana 9.6.2009 9:56

socialismus na ústupu.

Pane Vileto, přesně tohle mě napadlo jako první. S každým vaším hodnocením souhlasím do písmene, jen bych to tak vtipně nenapsala. Díky.

Gardnes 9.6.2009 9:55

Debakl ČSSD

Paroubek měl proti ODS o 4O % méně hlasů a nikoliv o 9 %.

Honza 9.6.2009 11:43

Re: Debakl ČSSD

Vrať se do školy......:-D

Sýček 9.6.2009 21:11

Re: Debakl ČSSD

No to je totiž jen otázka základu. ODS získala o více než 9procentních bodů než ČSSD a zároveň to může být i o 40 procent více než ČSSD. Inu matematika.

Niky 9.6.2009 9:44

Pane Vileto,

vy toho o EU moc nevíte.Včera v Paříži president Sarkozy řekl Hashimu Thacimu toto:bude nám ctí přivítat Kosovo v EU.Teroristický a drogový kartel UCK je převážně složen ze členů Stalinistické komunistické strany Albánie Envara Hodži!

jirkammm 9.6.2009 12:31

Re: Pane Vileto,

to víte, nějaký Enver je pod Sarkozyho rozlišovací schopnost, Francouz to nebyl, tak co?

V.Novák 9.6.2009 14:13

Re: Pane Vileto,

Chcete tím říct, že americké letectvo podporovalo a prosadilo režim stalinistického komunisty?

A že USA pod vedením Jeho Republikánské Nejpravicovosti GWB mu zřídily stalinisticko-komunistický stát?

Tststs...

Niky 9.6.2009 16:28

Re: Pane Vileto,

Jugoslávii bombardovali bývalý komunisté a socialisté,v čele se Solanou,Schroderem,Blairem,trockistou Jospinem,protektorem Kosova byl jmenován bývalý komunista Bernard Kouchner atd.

Klička 9.6.2009 9:14

Spekulace

Není mi všechno jedno(jinak bych mlčel),nechci se nechat vodit za ručičku (právě proto), přemýšlení se nebojím (právě to mne udržuje v jisté naději).Volit jsem nebyl. Jde totiž o alternativy voleb. Nehledě na to, že jsem zásadně proti systému voleb politických stran či jakýchkoliv jiných uskupení ,chci volit svobodně a přímo své zástupce (jednotlivé fyzické osoby), mezi kandidujícími stranami a jimi navrhovanými kandidáty jsem si nevybral. Vezmu-li v úvahu, že na začátku 90. let volilo až 95% voličů a dnes cca 28%, potom není pravdou, že ti co nevolili jsou ignoranti, kteří jsou takoví,jak je popsal autor. Mají prostě na systém volby jiný názor, který jim není umožněno volením vyjádřit. Proč? Prostě proto, že mají oprávněný pocit, že volbou nic nezmění a že jejich hlasování v současném systému je tedy zcela zbytečné. Politické strany totiž mají mnohdy krásné programy, které se ovšem po volbách z 80% neplní a to s hloupými výmluvami na nutnost tvorby povolebních koalic. Kdyby z toho neexistovala cesta, potom bych mlčel. Ona však cesta existuje, dokonce několik cest. Především svobodné, přímé a hlavně přísně většinové volby, kdy politické strany a jiná předvolební uskupení pouze navrhují kandidáty a tím jejich mocenská role končí. Po volbách přebírají moc zvolení kandidáti, kteří proto, že zastupují většinu občanů, nesmí být pod vlivem jakýchkoliv uskupení. Musí jim být umožněno, aby postupovali přísně v duchu jejich ústavního slibu, t.j. hlasování a provádění jejich mandátu pouze podle jejich vědomí a svědomí a ne podle diktátu politických stran. Protože toto všechno náš systém neumožňuje a naopak to potírá, proto jsem volit nebyl. Myslím si, že 67% voličů je stejného a nebo podobného názoru ( v devatdesátých letech volit chodili stejně jako já) a časem(až do dnešní doby) získali pocit marnosti tohoto počínání. Proto volit nechodí a ne proto, jak píše autor. My, nevolící voliči nejsme líní přemýšlet. Kdyby tomu tak bylo, nezúčastňovali bychom se ani zdejších diskusí.

Jakub Chandrycky 9.6.2009 9:33

Re: Spekulace

Zjistěte si co se v českém volebním systému stalo s tím Vaším hlasem, který jste do urny nehodil. Budete se divit.:-D

Klička 9.6.2009 9:39

Re: Spekulace

Nic se s ním nestalo. Hlavně nebyl přepočítán ve prospěch velkých stran , zejména ne v prospěch KSČM. Naopak Vy si zjistěte, co se děje v systému voleb podle poměrného zastoupení s hlasy těch volčů, kteří volili jinou stranu či uskupení mimo ODS, ČSSD, KDUČSL a KSČM. Tyto jejich hlasy byly přepočítány ve prospěch výše zmíněných stran.

Jenda 9.6.2009 11:47

Re: Spekulace

Nikolivek. S jeho nehlasem se stane presne to same co s hlasem tech co volili nejakou stranu co nedostala dost hlasu.

Klička 9.6.2009 12:12

Re: Spekulace

Jste na velkém omylu, pod vlivem lživé argumentace politiků. Prostudujte si systém voleb podle poměrného zastoupení a potom se pouštějte do diskusí.

F. Čech 9.6.2009 10:55

Neodpovědné blbce, kteří k volbám nechodí to přece nezajímá!

A je jen dobře že neodpovědní apatičtí hlupáci k volbám nechodí!

Klička 9.6.2009 12:14

Re: Neodpovědné blbce, kteří k volbám nechodí to přece nezajímá!

Vážený pane, umíte něco jiného (nějaké argumenty) než být sprostý???. Diskutujícím zde děláte jen ostudu. Trpíte-li pocitem méněcennosti, vybíjejte si jej, prosím, někde jinde.