Neděle 9. srpna 2026, svátek má Roman

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

EM

16. 5. 2008 23:50
Je už špatnou tradicí, že s českou suverenitou se zachází pokoutně a nezodpovědně

Ať už v září 1938, v březnu 1939 nebo v srpnu 1968.

Lisabonská smlouva je ekvivalentem Moskevských protokolů.

Za stálé připomínání stojí, že ODS měla v posledních volbách do PS, regionů i europarlamentu ve svém volebním programu výslovně, že nepřipustí přenášení dalších kompetencí do Bruselu. Stejně jako svého času omílanou tezi, že při referendu o našem vstupu do EU doporučí svým příznivcům hlasovat ANO, při referendu o euroústavě hlasovat NE.

Takže AŽ ODS PROHRAJE PŘÍŠTÍ VOLBY, BUDE ASPOŇ VĚDĚT PROČ. Volič není zase takový bulík, jak si pánové Topolánek nebo Zahradil myslí.  Ale ona to velká koalice zase spraví...

0 0
možnosti

Tomas Holek

16. 5. 2008 23:08
každý poslanec, který zvdne pracku pro lisabonský diktát by měl být popraven za vlastizradu

Nechápu, jak se Tupolánek změnil ze zdravého eurorealisty na eurohujera. Podplácí snad EU tyto regionální politiky ? Nebo je nějak zastrašuje ? Opravdu mne zklamal. Lisabonský diktát nás a další malé státy evidentně poškozuje a slušný politik musí být proti.

A soudružka Pajerová - z té je normálnímu člověku na blití. V padesátých letech by zakládala sdružení "Ano, kolektivizaci"

0 0
možnosti

Vojtěch

16. 5. 2008 23:29
Re: každý poslanec, který zvdne pracku pro lisabonský diktát by měl být popraven za vlastizradu

No řekněme si upřímně, že současný ekonomický boom je celkem jistě způsoben naším předchozím vstupem do EU. Tak proto možná.

0 0
možnosti

Vojtěch

16. 5. 2008 22:52
Oficiální verze smluv, které Lisabonská smlouva mění

Jsou IMHO (tedy mohu se v určitých ohledech mýlit) ve sdělení 44/2004 Sb.m.s. o přístupu (částka 15/2004 Sb.m.s. ) ČR k EU. Tato částka má výživných 7792 stránek.

Na str. 7585/7792 (str. 8361 sbírky) SEU - Smlouva o Evropské unii.

Na str. 7606/7792 (str. 8382 sbírky) SES - Smlouva o založení Evropského společenství.

Částka je na http://www.mvcr.cz/sbirka/2004/smlou_04.html#castk..., nutné stáhnout všechny dělené zipy (je tam návod jak).

0 0
možnosti

Vojtěch

16. 5. 2008 23:25
Korekce - Re: Oficiální verze smluv, které Lisabonská smlouva mění

Hmmm, tak Mach má nejspíš pravdu. Ve sdělení č. 44/2004 Sb. je předchozí konsolidované znění smluv 1) SEU a 2) SES + 3) Dohoda z Nice, která obě tyto smlouvy mění. Takže nejspíš oficiální konsolidované znění skutečně v žádné oficiální sbírce ČR není (ledaže by bylo publikované později).

Nicméně velká potíž to není, protože Dohoda z Nice je čistě mechanistická záležitost: změna článku toho a toho, nový článek takový a takový. Není problém to složit, není to právnicky nějak zapeklitý oříšek. Řekl bych, že složené znění je k dispozici zde:

http://www.euroskop.cz/45099/clanek/

Ale pochopitelně by byla přeci jen potřeba to ověřit, zda to poskládali správně. Spíše bych šel sem na spodek stránky (Úplná znění ve znění Niceské smlouvy):

http://europa.eu/abc/treaties/index_cs.htm

0 0
možnosti

chouan

16. 5. 2008 22:37
Český národ si vybral po roce 1989

svou obvyklou dávku 20 let svobody. Na rozdíl od období 1918 - 1938, po kterém měl utrum na 50 let, již tentokrát žádné světlo na konci tunelu není.

Po diktátu politicky korektního a multikulturního Bruselu nás pak čeká už jen plynulý, nikoli však nenásilný přechod k panství islámu. amen.

0 0
možnosti

Tomas Holek

16. 5. 2008 22:45
Re: Český národ si vybral po roce 1989

Bohužel, máte pravdu

0 0
možnosti

martiXXXX

16. 5. 2008 19:27
hmmmm

Mach, Klausův poskok z CEPU se ostře opřel do Topolánka. Takže ta averze tam je. Ti na Hradě by tam chtěli Tlustého nebo Béma na místo Topolánka..

0 0
možnosti

D.M.

16. 5. 2008 17:43
usmvny svazak

Ucetni a snazivy svazacek pana KLAUSE, jakysi Mach, je odbornikem na vsechno. Tu na mezinarodni smlouvy, tu na klimatologii tu na analyzu casovych rad. Proste takovy novodoby da Vinci ;-D

0 0
možnosti

PROKOP BUBEN

16. 5. 2008 18:33
Re: usmvny svazak

Úvod první věty  - je správně......

0 0
možnosti

Corsini

16. 5. 2008 11:57
Zákon č. 309/1999 Sb.

ZÁKON ze dne 11. listopadu 1999 o Sbírce zákonů a o Sbírce mezinárodních smluv§ 6 Jazyk, v němž se vyhlašují mezinárodní smlouvy a rozhodnutí mezinárodních orgánů a organizací(1) Mezinárodní smlouvy se ve Sbírce mezinárodních smluv vyhlašují vždy ve znění rozhodném podle mezinárodního práva pro jejich výklad a zároveň v překladu do českého jazyka, není-li znění mezinárodní smlouvy v českém jazyce rozhodné podle mezinárodního práva pro výklad mezinárodní smlouvy.

(2) Má-li mezinárodní smlouva více znění v cizích jazycích, rozhodných pro její výklad, vyhlašuje se pouze v jednom z nich, a patří-li k nim znění v anglickém jazyce, vyhlásí se mezinárodní smlouva v tomto znění. Je-li znění mezinárodní smlouvy v českém jazyce rozhodné podle mezinárodního práva pro výklad mezinárodní smlouvy, vyhlásí se mezinárodní smlouva pouze v tomto znění.

(3) Překlad do českého jazyka se pořizuje ze znění mezinárodní smlouvy, která jsou podle mezinárodního práva rozhodná pro její výklad.

(4) V případě rozdílu mezi překladem do českého jazyka a zněním, které je rozhodné podle mezinárodního práva pro její výklad, má přednost toto znění.

(5) Ustanovení předchozích odstavců platí obdobně i pro jazyk, v němž jsou vyhlašována rozhodnutí mezinárodních orgánů a organizací.

0 0
možnosti

Jan F.

16. 5. 2008 12:09
Re: Zákon č. 309/1999 Sb.

To už mluvíte maličko o něčem jiném. Veškerá legislativa EU vychází současně ve všech 22 jazycích (primární právo, tedy právě třeba zakládací smlouvy, ve 23 jazycích). Všechny jazyky mají stejnou platnost - nejdená se tedy o jeden původní jazyk a zbylé překlady.

0 0
možnosti

radka

16. 5. 2008 11:52
tu smlouvu precist nelze

pokud se nami voleni zastupci nejsou schopni seznamit, protoze nejsou schopni precist a hlavne nejsou schopni pochopit ( a ja se jim vubec nedivim), k cemu se svym hlasem zavazuji, tak je neco v neporadku. vetsina z nas nevi, co lisabonska smlouva obsahuje a jak zmeni vnitrostatni  zakony  a narodni kompetence (i kdyz si ji prectou) a jak ovlivni nas kazdodenni zivot, vnitrni a zahranicni politiku a jak omezi prava volne souteze a jaky je za tim vsim umysl, pak je opet neco v neporadku. vetsina z nas se uchyli k urcitym shrnutim a vecne se opakujicim nekolika frazim, ty vsak take vzesly jako vysvetleni pro "lid". tento stav je sam o sobe tak nebezpecny, ze  by tuto neprehlednou a nejasnou smlouvu meli nami voleni zakonodarci smest ze stolu. pokud to neudelaji, tak by se uz znovuzvoleni nemuseli dockat. ale to uz bude pozde

0 0
možnosti

KUK

16. 5. 2008 12:09
Re: tu smlouvu precist nelze...ale co by ne... kolik ma stran

...povestny modry reformni zakon (nechvalne znamy batoh) jich mel 3200 ...tak modrusko nekecej

0 0
možnosti

kocour

16. 5. 2008 10:52
1. Naše Přístupová smlouva

byla přijata v referendu.

2. Lisabonská smlouva mění podmínky našeho členství, dojednané Přístupovou smlouvou, a to podstatně.

ZÁVĚR: Lisabonská smlouva vyžaduje ke svému schválení v ČR rovněž referendum.

0 0
možnosti

Slava

16. 5. 2008 11:27
Re: 1. Naše Přístupová smlouva

R^R^R^

0 0
možnosti

Cricket

16. 5. 2008 10:47
Všem Eurohujerům zde.

Prohlašuji na jejich adresu, že pi*tka je krásná věc, ale nesmí to být chlap, natož ženská

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz