Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Foto

Je lepčí házet pweníze do kanálu než dávat do GD, aspoň je známo, kde jsou.

Foto

P61a17v22e15l 97R95a42d86a

17. 6. 2024 9:50

Problém tkví zejména v tom, že Vy příznačně vnímáte peníze na prvém místě - a pak až GD.

GD je naopak projekt o možnostech, jak rozvíjet civilizační systémy umožnující dlouhodobou životaschopnost oblasti, kde peníze sice vyjadřují toky lidské pozornosti - ale nejsou CÍLEM.

Foto

Mně teď zase straší pocit, že ten klimatický alarmismus je chiliasmus, periodická epidemie příchodu konce světa, která zachvacuje křesťanskou Evropu periodicky. Archetyp se vtělí do autoritativní pavědy klimatologie (sexuologie, sociologie) a možná jsme u kořene krize demokracie, kterou představuje aburdní autorita tzv. odborníků, vědců. Jejich výroky jsou obdařeny neoprávněnou náboženskou autoritou. Jako civilizace jsme si zatím nezvykli na tento druh intelektuálního terorismu. Klepeme nožičkama jako kuře v posledním tažení, nebo se Evropě vrací rozum?

J59a22n 49Č93e23r54n82ý

16. 6. 2024 16:48

To je pravda. Třeba v Belgii je účast ve volbach povinná a podle výsledků Belgičanům nevadí imigrace a ani Green Deal.

DM

D86a40n44i51e88l 46M31a21c88h

16. 6. 2024 15:59

V IVK neumí základní počty. Vždyť u nás vyhrálo volby ÁNO, které Green Deal podepsalo, a druhé bylo hnutí SPOLU, které žádnou revizi nenavrhlo. No a k tomu STAN a Piráti .... zvládnete to sečíst, paní Lhotská?

LN

Další ZELENÝ IDIOT přišel Radovi na pomoc... :-P

JM

K tomu, aby byla provedena nápravy všech chybných rozhodnutí, která byla v posledních dekádách na půdě EU spáchána by muselo být vítězství realistů nad New woke generation mnohem průkaznější. Sjednotitelé Evropy to ještě zdaleka nevzdali.

Foto

P68a74v88e33l 58R22a10d81a

16. 6. 2024 15:27

Považujete snad za chybné rozhodnutí rozvíjet snahu o intenzifikační progres na základě surovinové soběstačnosti?

"Jednotící" a nejen pro Evropu, je totiž stále zřetelnější nedostatek domácích surovin a zároven stále rostoucí problematičnost/nákladnost jejich dovozu.

LN

Autorka zamlčela, že ty největší EURONESMYSLY prosadila zelená socialistická koalice v minulosti nevýraznou většinou hlasů (max. desítky nad polovinu hlasujících). Lze jen těžko očekávat, že by po volbách mohlo hlasování pro euronesmysly navržené EK získat snadno většinu.

Skutečnou ochotu nových europoslanců k hlasování pro zelené fantasmagorie ukáže až prověření v praxi. Do té doby jsou závěry, jako předvedla autorka článku, přinejmenším předčasné.

:-P

Foto

P16a79v91e38l 59R66a86d82a

16. 6. 2024 15:32

Nejen autorka ale i pan L. Novák zřejmě není schopen specifikovat ani ony údajné "největší EURONESMYSLY".

Foto

Tak já nerozhodl. Nevolil jsem, neboť to pokračování GD bez ohledu na výsledek voleb jsem čekal.

MN

Tak vám "děkuji" za to že jste to pokračování Radovi a spol umožnil svou nečinností. A s vámi i třetina která k volbám nešla a další třetina která zvolila ty kdo už prokázali že Green Deal podporují jako pětikolka a ANO (ať už teď říkají cokoliv).

Kdo není proti nim je s nimi, jediné co potřebují je aby ostatní mlčeli a nechali je likvidovat Evropu.

Foto

V rámci greendealu zvýšila EU clo na čínské elektromobily na 31 procent. Podobné clo se týká u nás nejprodávanější Tesly modelu 3, která se vyrábí taky v Číně.

Nastává tak situace, kdy zákazník zaplatí za elektromobil v ceně min. 1 milion korun do státní kasy o 310 tisíc víc , aby mu pak v rámci podpory greendealu stát dal dotaci 200 tisíc, ale jen tehdy, když má malou firmu.

Jak u blbejch na dvorečku

P73e68t71r 47Č45e60c20h

16. 6. 2024 9:09

Jak jinak se chová celý náš politický systém? Zejména ten se současnou vládou. Jako u těch, kteří něco takového volili. U jakejch? Sám jste to napsal.

JZ

Je to první větší krok na cestě k rozumu. Cesta ale bude dlouhá. Už lze nahlas říct, že pokrokáři vedou Evropu do záhuby a neskončit kvůli tomu za katrem. I oni sami to vědí, ale nemohou své náboženství opustit. Byli by za naprosté pitomce. Mnozí jsou na něm existenčně závislí a pro hodně lidí je to zlatý důl, který dobrovolně neopustí, dokud nebude zlatá žíla vytěžená. Evropa tak musí klesnout úplně na dno, aby se měla od čeho odrazit. Až dojdou "peníze těch druhých" na dotace všeho druhu, zlikvidovaný průmysl je nedokáže vydělat a tisk ničím nekrytých peněz jen rozjede inflaci. Těžaři si najdou nový zlatý důl třeba při obnovování zničeného průmyslu nebo repatriaci statisíců muslimských nájezdníků. I ten první malý krok je naděje a zdvižený prst bruselské smetánce. Škoda, že ne prostřední, ale i na to časem dojde. Každý socialismus tak skončí.

P77e43t26r 11Č80e80c30h

16. 6. 2024 9:07

Máte naprostou pravdu. Evropská unie je postavena na socialistickém základě a na podstatě, která také ten socialismus tvoří. Jde o všelijaké politické úplatky typu dotací, pobídek a dávek z centra. Něčem, co nikde nefunguje a prospěch z toho mají jen někteří, obvykle ti nejhorší.Ten zdvižený prostředníček je nutno EU vztyčit a vyhlásit referendum o vystoupení z této socialistické organizace. Následně se zachovat podle toho co si většina občanů bude přát. Demokraticky!

BL

On se ten grýn dýl zruší sám. Až položí průmysl a budou black outy, co neumožní nabíjet mobily závislákům. Do deseti let je to tady:-)

Foto

Jenže těch let a pomalé bídačení, než se to stane. A těch dvacet (padesát?) let potom, než se napraví škody.

Do toho nastupující chalifát a další inženýři z Afriky a Asie . . . .

Mrkelbába si mezitím za vysokou zdí s ochrankou dopíše svoje memoáry.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz