Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

KZ

Ciwe to je jako bych četl nějaký zásadní projev V.(velkého) V.V.Putina! Kolektivní Západ, zdegenerovaný a ovládnutý genderisty, progresivisty, woke, klimatickým blbnutím a kdovíjakým neřádem vymyšleným zparchantělými intelektuály a nalitým naivním obyvatelům do jejich mozků vypláchnutých propagandou, smrtelně ohrožuje národy a jejich suverenitu, rodinu, uměle stěhuje národy a perfidně usiluje o zánik všeho toho skvělého a dobrého, co lidstvu přinesl zdravý selská rozum. No to je pak jasný koho je třeba podpořit a na kterou stranu se přiklonit, kdo za vás všechny bojuje. Co máte co kafrat, že slabšímu se má pomoci a co máte co očerňovat bojovníka za starý dobrý svět z nějaké agrese!

KV

Korespondenční volba? Dá se "heknout"? Doprčic, co mi má nějaký Australan žvanit do mého života třeba v Kardašově Řečici a ne v Adeleide (on řeší klokany, my zase spárkatou). Co je volebně komu z ciziny co do našeho píva a kuřiva (nekouřím) a olomouckých syrečků. Alegoricky, "von der Lejno". Rád se nechám poučit, začněme od těch syrečků...

MV

Já jsem ekolog a volím na pravo. Vidím taky co člověk provádí s touhle planetou a zároveň věřím a doufám, už kvůli dětem, že to nakonec zvládneme bez fanatismu na jedné straně a ignorantství ( jako to předvádí Jakl) na té druhé.

J52a96n 32Č50e22r45n66ý

14. 6. 2024 15:47

Vy jste ekolog ? Odkud ? Z Plzně nebo Brna od Nerudové? Takže vy nevíte, že klima je člověkem minimálně ovlivňováno. Kolísání počasí z roku na rok není kolísání klima. A klima Zemi se neustále mění a často brutálně, ale vy chcete poručit větru a dešti. Vy jste ukázkou toho co vyléza z našich humanitárních vysokých škol. Je to děs.

RK

Pan Jakl podle mne správně rozlišuje starou a novou levici. Jen si myslím, že u té nové předpokládá obdobné cíle byť s jinými prioritami. Oproti staré levici, která chtěla budovat nějaký nový řád a společnost (ponechám stranou důsledky - koncentráky, války atd.), tak ta nová nepůsobí přímo, ale zprostředkovaně a nemá za cíl něco budovat, ale zničit kapitalismus, a to za každou cenu. Faktickým cílem je zničení celé západní společnosti "bílého muže".

To má řadu důsledků. Jednak nemusí být nijak zvlášť organizovaná s jednotnou ideologií (to vždy vyvolává spory). Jednotlivé součásti (NGO, zelení, genderisté, aktivisti LGBTQ+, islamisté atd.) spolu nemusí spolupracovat, ale jejich působení narušuje strukturu a odolnost naší společnosti na mnoha místech a to zcela nezávisle. Paradoxně by někteří spolu i klidně bojovali, ale k tomu zatím nemají fakticky příležitost a motivaci. Většina z nich je podporovaná médií, kde jsou vesměs absolventi škol pod silným woke vlivem. Obdobně je na tom i část státní, ale i byznysové, byrokracie, která má podobné personální složení.

Celkově pak působí stejně jako několik druhů rakovin v jednom lidském těle. Bohužel podobně jako u rakoviny je výhled dost pesimistický.

VK

Aktivisti LGBTQ+ evropskou ekonomiku neohrožují, k tomu stačí GD a islamisté to dorazí. Zelená je barva islámu.

JN

Dobrá analýza od pana Jakla, jako snad vždy.

Kéž by se vše vrátilo k normální politické soutěži, kde jde o svobodu, prosperitu, balancování přirozených zájmů. Očekávám ovšem, že přijde velký ekonomický náraz a nastane dramatická, turbulentní doba a možná revoluční těžko odhadnutelná změna.

PA

Pokud jde o tu korespondenční volbu (když už autor pocítil nutnost se k ní vyjádřit), já považuji argument "mají to zavedené i v jiných zemích a nikdo nedochází újmy a nikde to nezměnilo volební výsledek" za docela validní.

FDW

Potíž je, že ten váš argument je nepravdivý. :-(

DS

Normální svět? Řekl bych, že spíš my - starší - podvědomě máme strach z digitalizace, z toho, že dnes už neposíláme normální dopis v normální obálce se známkou napsaný na normálním papíře normálně rukou nebo na normálním psacím stroji. V obchodě neplatíme normálními penězi, ale přiložíme mobil nebo kartu, a to někteří ani nepoužijí normální měnu. Atd., atd. My, starší, z toho máme děs, a tak toužíme po návratu starých dobrých časů, kdy vše bylo zdánlivě přehledné a normální. Jenže můj děda také občas volal po normálním světě, což pro něj bylo Rakousko-Uhersko a První republika. Svět císaře pana a filmů pro pamětníky.

PP

P90e40t60r 88P86a66v25e19l

14. 6. 2024 9:40

Tak nikdo vás nenutí platit bezhotovostně, naštěstí je stále možnost platit keš. A i dopisy můžete stále psát rukou a posílat běžnou poštou. Je to jenom otázka výběru.

Foto

Argumentace zahraničím v naší kotlině je běžná, tedy obvykle tam, kde chybí faktické argumenty. Tak proč neargumentovat např. Dubajem, muž tam může mít 4 manželky, ovšem každé musí zajistit samostatné bydlení a hmotně ji zajistit. :-)

RL

V Německu už tak manželství s nezletilými funguje, pokud vím... ;-)

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz