13.12.2019 | Svátek má LucieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ESEJ: Zeman či Husák?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 47, poslední: 23.11.2015 20:55, přehled diskusí

Ja bych spise prirovnal:
Autor: J. Lancik Datum: 23.11.2015 20:53

Zemana ke Gottwaldovi. Oba vlezli do ruskeho chrtanu z vlastni vule kdezto Gustik byl vpadem ruskych okupantu postaven pred hotovou vec, mohl se tedy jen snazit bolest okupace zmirnit. Oba Gottwald i Zeman se dopustili zlocinu proti historii, proti zemskemu zrizeni Slezko, Morava, Cechy. Gottwald tim , na prikaz Moskvy ze zemske zrizeni zrusil, (po bolsevicku "po staru se neda zit"), Zemen zase tim, ze navzdory usneseni 212 fed. shromazdeni o protipravnim zruseni zeme moravskoslezke svym zpupnym arogantnim pohrdanim 1200 set let historie tri zemi obnovil gottwaldovske usporadani 14 kraju. Gottwald je Zemanovi blizsi nez Masaryk, hanba jim obema.

Jděte do háje.:
Autor: Š. Hašek Datum: 23.11.2015 20:24

Srovnávat Husáka a Zemana vyžaduje hodně zjednodušení/schematičnosti/nenávisti/touhy furt psát/neznalosti/    ..........

Měl jsem o Vás lepší mínění, pane Payne.

Tak to já už dávno ne... :
Autor: J. Kanioková Datum: 23.11.2015 20:55

je to typický P&L. A fascinuje mě názor, že Zeman rozděluje společnost...

P&L prostě třísku v oku svém nevidí a nevidí... Oni "jistě" společnost "scelují"... uff..

Ách jó... :'(:
Autor: P. Klouda Datum: 23.11.2015 15:13

A já si dodnes myslel, že jediný podstatný rozdíl mezi nimi dvěma je, že panu doktoru Gustávu Husákovi jsem neuvěřil hned napoprvé ~ v mých necelých 9ti letech ~, když jsem ho díky Československé televizi viděl a slyšel promlouvat na lednovém plénu na začátku roku 1968, zatímco panu inžinýru Zemanovi jsem přestal věřit až teprve při ~ tuším třetí příležitosti, kdy se narcisisticky zviditelňoval v nějakém TV pořadu buď paní Bubílkové, nebo nějakého jiného masmediálního baviče "lidu".

Ale přidal bych ještě jeden méně významný rozdíl: zatímco u soudruha Husáka bych věřil, že jeho hlavním heslem je »Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak!« u soudruha Zemana jsem si jist, že jeho hlavním heslem je »S Milošem Zemanem na věčné časy a nikdy jinak!«.......

Autorovi komentovaného článku ovšem děkuji, že dokázal tak přehledně zfromulovat a sesadit dohromady fakta a jejich interpretace, které mi jsou více než méně "po srsti"... :)

Srovnávat Husáka a Zemana je nesmysl:
Autor: J. Ráž Datum: 23.11.2015 15:11

bez oddělení toho, co srovnáváme. Jestliže chce Payne srovnat tyto dvě osobností s pohledu jejich prezidentské funkce, ukazuje to elementární zmatek v myšlení.

Už jenom tím, že Husák byl zprvu vrcholným představitelem autoritářské moci (KSČ) a později se stal je reprezentační figurkou. Zeman je demokratický zvoleným prezidentem, který zpočátku chtěl být reprezentantem všech složek obyvatelstva, ale s pooznanim, že u jisté nezanedbatelné množiny občanů důvěru nezíská, stal se mluvčím jen té množiny, kterou reprezentovali jeho voliči.

A srovnávat je jinak nejde, neb jsou každý zcela rozdílnými osobnostmi a to jak z pohledu jejich rozdílného genofondu, tak i povahově. Například o Husákovi si můžeme myslet co chceme, ale rozhodně byl intelektuál, což se objektivně o Zemanovi říci nedá.

Srovnávat pana Husáka a pana Zemana?:
Autor: M. Hoblík Datum: 23.11.2015 14:48

A co tak Havel a Judy?

Myslím, že se v Husákovi:
Autor: J. Schwarz Datum: 23.11.2015 14:20

coby "sjednocovateli národa" mýlíte. Kdyby totiž Zeman dal všechny své odpůrce zavřít, taky by byl zbytek národa " sjednocen"...

Typičtí příznivci Míly ... :
Autor: J. Rojšl Datum: 23.11.2015 13:33

"Lukoil prezidentova poradce Nejedlého nehodlá zaplatit pokutu státu..."

Nemůžete se lidé moc divit - lhář a "prapodivně" se chovající prasedent přece nemůže mít kolem sebe lidi jiné, než které se mu velmi ale velmi podobají ...

Nejedlý - sponzor Zemanovy prezidentské kampaně

Mynář - podvodník a nečestný člověk

Ovčáček - mladý rozumprd bez vzdělání

Pařížský masakr přišel Zemanovi, jak na zavolanou:
Autor: J. Laták Datum: 23.11.2015 12:07

ale do svého vzoru, do Gustáva Husáka, mu hodně chybí. Zeman je mizerný ochlasta a psychopat obecního formátu velebící pivní socialismus a kulturu mastných brad, o což se koneckonců snažil i Husák. Zfanatizovat v Čechách oddaný všeho-lid uměl v Česku každý psychopat, tak proč ne i on? V Albertově splatil svým fangličkářům dluh za zvolení prezidentem, aniž mu došel kontext svého počínání v současné Evropě. Nu, co? Obecní trouba asi také neví, že od fanglí ke skutečnému fašismu a nacismu vede krátká míle.

Re: Pařížský masakr přišel Zemanovi, jak na zavolanou:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 23.11.2015 12:21

Vadí vám, že Zeman miluje pivo, vepřové a špek? A že nechce islám v ČR? Nejste náhodou muslim?

Re: Pařížský masakr přišel Zemanovi, jak na zavolanou:
Autor: P. Vacek 695 Datum: 23.11.2015 12:34

Fajn, kdo kritizuje Zemana je muslim, úchvatná logika.

Re: Pařížský masakr přišel Zemanovi, jak na zavolanou:
Autor: R. Langer Datum: 23.11.2015 12:54

Jo, evidentně ta vaše.

Re: Pařížský masakr přišel Zemanovi, jak na zavolanou:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 23.11.2015 13:01

To byla vtipná reakce na silná slova o velebení pivního socialismu a kultury masných brad. Jsou to takové hloupé paušalizace. Kritika vypadá jinak.

Zeman rozděluje společnost?:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 23.11.2015 11:43

Myslím, že nikoliv. S jeho zvolením se pouze zviditelnila do té doby nepříliš viditelná skupina.  Myslím tu skupinu, která sice tvoří jen několik procent naší společnosti, ale tak nějak si myslí, že je hybatelem věcí a dění. A Zemana považuje za velkou překážku na svém tažení za pravdou a láskou.

Re: Zeman rozděluje společnost?:
Autor: T. Vodvářka Datum: 23.11.2015 12:16

Myslím, že teprve Miloš Zeman způsobil rozdělení společnosti na ty, co mu věří a ty, kteří ho nesnášejí. Jistě byly animosity i na jeho předchůdce, avšak nezaznamenal jsem nikdy tak bouřlivé protesty proti hlavě státu.

Jsem přesvědčen o tom, že Miloš Zeman provokuje schválně, dělá mu to dobře a miluje ten humbuk okolo něj. Největším zklamáním pro něj by byla lhostejnost.

Re: Zeman rozděluje společnost?:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 23.11.2015 13:23

Souhasím s tím, že Zemanova silná slova vyvolávající humbuk jsou cílená a že provokuje schválně. Je to jedna z technik moci. A mimo jiné mu to pravděpodobně dělá dobře.

Souhlasím i s tím, že jsou lidé kteří mu věří a kteří ho nesnášejí. A spousta těch, kterým je ukradený, kteří ho volili, nevolili, nebo nešli k volbám. To není rozdělená společnost. To je jen rozdíl názorů. Ale pokud zůstává respekt k názoru druhého, nelze mluvit o rozdělelní. To nastává až poté, když jednotlivec nebo skupina přestane respektovat právo druhého na názor. Tito lidé se svým nerespektem k druhým vydělují sami.

Co se týče bouřlivosti protestů, ve skutečnosti jsou spíš mediální záležitostí a vůbec. To je na dlouho. Ale je paradoxem, že všechen ten mediální humbuk jen uvtrzuje ty nenávistné, posílí ty věřící a TO JE ROZHODUJÍCÍ - ty nerozhodné popostrčí blíže k Zemanovi.

Re: Zeman rozděluje společnost?:
Autor: K. Frauknecht Datum: 23.11.2015 13:48

Moudře napsané.

Oba :
Autor: T. Kočí Datum: 23.11.2015 11:33

Stojí za prd

Re: Oba :
Autor: Ś. Svobodová Datum: 23.11.2015 13:24

:-) Souhlas

Panu autorovi bych doporučil,...:
Autor: K. Luboš Datum: 23.11.2015 11:09

...aby psal pouze o tom, o čem něco ví. Ale chápu, vždyť je to politik... Jednu paralelu mezi zlatými sedmdesátými a dnešní dobou přesto vidím: media píší stejně hloupě.

Ještě že tyto názory sdílí jenom pražská kavárna:
Autor: B. Holubec Datum: 23.11.2015 10:28

Autor nesahá M. Zemanovi ani po kotníky, stejně jako zbytek české politické scény, o Havlovi nemluvě. O konzistenci a správnosti jeho myšlení a politiky svědčí řada věcí, mimo jiné i skutečnost, že EU procitá ve vztahu k Rusku. Svědčí o tom slova Junckera, že s Ruskem musíme jednat jako rovný s rovným a nenechat si diktovat Washingtonem, kdo a jak má být naším přítelem.

Re: Ještě že tyto názory sdílí jenom pražská kavárna:
Autor: P. Kmoníček Datum: 23.11.2015 16:12

A ten co přijde po Junckerovi bude zase prosit Spojené Státy ,aby přišly Evropě pomáhat.

To jste si všiml brzy, popleto. :
Autor: K. Janyška Datum: 23.11.2015 10:17

Vždyť EU je jako SSSR... Dzp.

Hlavní rozdíl je v mainstreamu:
Autor: M. Zikmund Datum: 23.11.2015 9:59

Ten hlavní rozdíl mezi p.Husákem a p.Zemanem je v přístupu hlavních médií. Husák byl jimi vychvalován a "správně" vykreslován (jak jinak, když nad nimi držela moc KSČ a Husák byl jejím šéfem), kdežto na Zemanovi nenechají nit suchou. V tomto směru se nakonec Klaus se Zemanem výrazně odlišují od všech ostatních prezidentů, co jsme měli.

Stejné je to vlastně i s oním "rozdělováním společnosti". Nerozděluje ten, koho si hýčká mainstream. Když na věc někdo řekne jasný názor, tak logicky rozděluje. Když při komentování zápasu jasně řeknete, že to byl faul, rozdělíte fanoušky na ty, co budou souhlasit a na ty, co budou nesouhlasit. Když ale řeknete, že by se mělo hrát slušně, tak jste se k tomu jakoby vyjádřil, ale všichni jen pokývají hlavami a vy jste sjednotitel. Tak je to i s prezidenty.

A potom jste se probudil:
Autor: P. Lenc Datum: 23.11.2015 9:21

byl byl hrůzou zpocený.Ten Zeman má na psychiku některých jednotlivců opravdu hrůzný dopad.Doporučuji omývat pohlaví vlažnou vodou.

Re: A potom jste se probudil:
Autor: K. Frauknecht Datum: 23.11.2015 10:15

Kdyby ta voda byla vroucí, tak by začal řešit reálný život a nemusel by se upínat k fikcím :-)).

Pěkný článek.:
Autor: J. Urban Datum: 23.11.2015 9:13

Jestli Husák i hulil, to nevím, ale takový ochlasta nebyl určitě. Od čehož se odvíjí to zmíněné poškození mozku MZ a jeho rozpad osobnosti.

Re: Pěkný článek.:
Autor: K. Luboš Datum: 23.11.2015 11:06

Churchill byl rovněž ochlasta a rovněž hulil a jak dobře Británii posloužil!

Re: Pěkný článek.:
Autor: P. Vacek 695 Datum: 23.11.2015 12:30

Churchill byl politik celosvětově uznávaný. Zeman je mstivý, prolhaný, alkoholem zdevastovaný provinční dědek - trapný politik.

mimochodem:
Autor: O. Prokop Datum: 23.11.2015 8:55

nápadná výmluvnost, patol. lhaní, velikášské sebehodnocení, boj o moc, ztráta sebereflexe, manipulativní jednání, neexistence svědomí a další- to jsou vlastnosti, které nám autor článku u obou naznačil. A těchto pár charakteristik, co jsem vyjmenoval se řadí mezi ty, co patří do psychopatie II. typu- sociopatie...