Diskuse
EMISNÍ POVOLENKY: Problém odsunutý o dva roky
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
V33l64a58d73i93m62í35r 71D56u83g14a
Existuje podozrenie, že boj proti klimatickým zmenám znižovaním emisií je súčasť ekonomickej vojny ktorú vedú USA voči všetkým konkurenčným ekonomikám vrátane ekonomiky EU a preto USA odmietli podpísať Kjótsky protokol. Znižovanie emisií má spomaliť konkurenčné ekonomiky, predražiť výrobu a tým zabezpečiť lepšie postavenie amerických výrobkov na svetových trhoch. Odstúpenie Trumpa od Parížskej dohody iba potvrdí moje podozrenie.
J11o54s92e70f 14S75c95h70n46u55r65c45h
EU mlaska z emisnich povolenek.Vyděračsky podnik ktery cuca vychod Evropy.A bude huř pokud se tato instituce nezruši.Jen platte na naše drahe vozy co nejvic žerou.Viz Leinova.
V56l82a60d83i24m94í31r 68D10u74g95a
Obchod z emisiami je pre politikov dobrí biznis a tak sa ho snažia presadzovať za každú cenu.
I47a10n 49B48i76k12k45h28u
Daleko větší problém než CO2 odpustky je pro elektrárny přerušovaný provoz. Aby se investice vrátila je nutné vyrábět a prodávat. Navíc kvůli krátkodobému přerušení nelze elektrárnu vypnout. OZE parazitují na výrobě energie a prodražují energii, a to i OZE které do sítě nedodávají protože ta elektrárna která je v zimě nahradí také musí stát a musí být v provozu.
P17a33v43e89l 39S83k65ř50i14v35a26n
Otázka je, zda je tedy lepší na OZE kašlat ? Spíš ne. Takže je to o tom, naučit se popasovat s novými technologiemi. Čili opět a zase: věčný úděl lidstva. Samozřejmě ve středověku tolik problémů tohoto druhu nebylo. :-)
P51e49t66r 29V11a89ň42u77r21a
Ostatně soudím, že EU musí být zrušena a pravdolásková ČTV zprivatizována!
M75i35l25o13s35l57a55v 70G64r36u28n67d10m37a58n21n
Emisní povolenky mají jeden zásadní problém, o kterém nikdo nehovoří. Jsou totiž vytvořeny tak, aby s nimi bylo možné spekulovat. Spotřebitelé tedy budou platit nejen státům za emisi povolenek, ale také do značné míry parazitujícím spekulantům, kteří se budou na celém systému obohacovat.
Tento problém by šlo snadno vyřešit tím, že by vydané povolenky měly omezenou dobu platnosti a tím by nebyly vhodné pro spekulaci. O takovém kroku však EU zatím neuvažuje. Emisní povolenky se tak stávají obrovským tunelem na občany EU ve prospěch spekulantů. Tím, že vydané emisní povolenky nikdy nepropadají, slouží k okrádání obyčejných lidí.
P22r92o31k10o57p 53D26i42v83i33š
Problém jsou samotné "odpustky", možnost jejich obchodování zdaleka ne tolik.
M56i80r79o47s57l43a33v 34Š51e81j18n40a
To by mě zajímalo, odkdy je majitel domáci FVE osvobozen od placení emisních povolenek nebo od placení podpory OZE?
P63e80t37r 94V85a76ň16u58r51a
Když neodebírá elektřinu ze sítě, neplatí "podporu OZE!!!"
P21e17t18r 87K95u20b77á62č
Soukromě obchodovatelná daňová povinnost existovala od starého Říma, nicméně vedla ke korupci a demoralizaci společnosti, proto její poslední forma tzv. "dědiční fojtové" byla zrušena Josefem II. v roce 1784.
Tatáž - demoralizující - soukromě obchodovatelná daňová povinnost - se znovu objevila až s "emisními povolenkami" EU ETS v roce 2005 a nalepili se na ni spekulanti a lumpi jak za Josefa II. Viz graf ceny "emisních povolenek" zde :
https://cs.wikipedia.org/wiki/Emisn%C3%AD_povolenk...
Výsledkem je, že "nenásilná" forma zrušení emisních povolenek je prakticky nemožná a to ani v době ekonomické krize, ani když Číňani stále ještě nepostavili všech 106 uhelných elektrárem, které plánovali jen na rok 2023 (2 elektrárny týdně)
M32i18l82o29s12l10a74v 89G26r78u84n44d74m85a76n13n
Dá se to zastavit velmi jednoduše. Stačí, aby aspoň jeden politik nebo jedna politická strana na tento problém upozornili. Zajímavé je, že o tom mlčí úplně všichni politici. Ani Václav Klaus se neodváží nebo nechce nic říci. Přitom by se tento politik velmi rychle stal středem pozornosti a získal obrovské množství hlasů. Petr Fiala by velmi rychle znovu získal hlasy, které mu teď chybějí. Mají snad politici strach o svůj život či kariéru ?
M81i39c49h71a62l 66K48a35n35d80a
Docela se těším, až ty emisní povolenky pro domácnosti bude příští Babišova vláda zavádět. Bude to taková "odměna" za to že schválil Green Deal.
A myslí si snad někdo, ýe to Babiš nezavede? Že si raději nechá vzít evropské dotace? Jemu stačí pohrozit a podepíše jim všechno.
R45o72m71a59n 60L32a55n71g28e72r
Jako že soudruh Fyjala tralala by je nezavedl, jo?
F34r21a60n79t62i15š69e97k 31N23a76v34r40á15t16i66l
Emisní povolenky jsou ideologickým konstruktem a jejich význam spočívá ve financích, kterými může Brusel manipulovat. Jsou kopií církevních odpustků, které prodávala katolická církev a které fungovaly stejným způsobem. Odpustky byly rozbuškou husitského hnutí. Interdikty a křižácká tažení proti odpůrcům odpustků mají své následovníky ve formě eurozákazů a eurosankcí. Husité nazývali římského papeže Děvkou babylónskou. Tento příměr se dá aplikovat i na současnou situaci.
P69e15t10r 64D68o56l93á31k
Husité svou revolučností nicmenéně vše pozvedli nadlouho na výrazněji vyšší level. Např. počiny hromadných upalování katolických kacířů ve stodolách i kostelích nebyly nikým předčeny po několik staletí. Až relativně nedávno ukrajinskými vlastenci na Volyni.
V64l11a28s65t27a 61M87o12k66r14ý
Emisní povolenky slouží pouze k likvidaci průmyslu, v budoucnosti i zemědělství, takže k prosperitě státu -
zrušit proto celou současnou EU i s jejími výmysly a to bez náhrad
a návrat k EHS, to jediné Nás zachrání
P77a70v77e69l 18V56y96b50í13h21a14l
Výsledkem jednání EU o zelené dohodě pro Evropu je balíček Fit for 55. Jeho cílem je snížit evropské emise skleníkových plynů do roku 2030 o 55% oproti úrovni emisí roku 1990. Návrh vypracovala Evropská komise a schválila ho Evropská rada dne 11. 12. 2020 v Bruselu. Evropská rada se skládá z hlav států EU. Aby bylo její rozhodnutí platné, musí pro ně hlasovat úplně všichni její členové. Členem Rady EU byl tehdy náš minulý premiér. Pokud by pro balíček Fit for 55 nezvedl ruku, nebyl by přijat.
Zdroj: https://www.consilium.europa.eu/media/47344/1011-1...
Během českého předsednictví v Radě Evropské unie v roce 2022 byla dojednána konečná podoba balíčku tak, aby splňovala závazný cíl stanovený v roce 2020.
Pokud by byla cena povolenky jako dnes 70 Euro/tuna CO2,
pak by benzín zdražil o 10% z 35 na 38,50 Kč/l. Plyn by zdražil o 23% z 1500 na 1849 Kč/MWh. Jelikož průměrná domácnost spotřebuje cca 1 MWh měsíčně, spořebitelé by zaplatili 350 Kč měsíčně navíc. To jsou cca 2 cigarety denně.
Ke snížení dopadů dekarbonizace na zranitelné domácnosti mají pomoci subvence ze vznikajícího evropského Sociálního klimatického fondu. Ten má mezi lety 2026 a 2032 disponovat částkou 86,7 miliardy eur (přes dva biliony korun), z níž má Česká republika dostat 2,4 procenta, tedy kolem 50 miliard korun. Do června příštího roku mají vlády členských států zpracovat národní sociálně-klimatické plány s návrhy na využití těchto peněz.
Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byzny...
Autor zbytečně děsí čtenáře, podobně jako kdysi Babiš děsil, že benzín bude stát 100 Kč/l - viz. https://www.forum24.cz/benzin-za-stovku-trapi-cesk...
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz