29.1.2022 | Svátek má Zdislava


Diskuse k článku

EKOLOGIE: Kříž nad strašákem škod

Ušetřit jedním rozhodnutím přes čtyřicet miliard korun dokáže málokterý politik. Dnes se zdá, že si takový úspěch připíše premiér Petr Nečas, protože právě on nejvíc prosazuje zrušení takzvaného ekotendru. Jde o největší veřejnou soutěž v České republice, která se během tří let stala legendou. Mimo jiné i z toho důvodu, že její průběh a obsah byly dlouhou dobu zahaleny hlubokým tajemstvím.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Sedlák 24.10.2011 1:57

Á Holub - to jsou "postřehy"

Především je třeba zdůraznit, že tato ekošaráda je výhradně dítětem pánů spjatých s TOP09. Především pana Kalouska. Ani pan Schwanzenerg nezůstal pozadu a svého času se vyjadřoval explicitně souhlasně k tomu, jak je chytré to vše spojit do jedné zakázky a jak na tom stát vydělá. Minulá vláda pod vedením Topolánka to sice pustila dál, ale s evidentním podtextem, že soutěž ještě neznamená realizaci. Byla to Kalouskova snaha o podobný podraz jako to, co se mu podařilo kdysi s nákupy pro armádu. Pitomost nakupovat přes prostředníky nás stála desítky miliard a prošla a s pravděpodobností jistoty to udržovali při životě politici všech partají, kteří se vystřídali u moci a to bez vyjímky. Ruší to až Vondra.

Není náhodou, že Kalousek se pustil tak vehementně do Vondry a Drobila a lidi, kteří zlodějnu v armádě a s předsednictvím organizovali si na MF přitáhl.