Diskuse
EKOLOGIE: Bečva za třicet stříbrných
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
V75l17a87d39i74m96í38r 32B33r50a32u89n
Pane Jirso, vytrávení části Bečvy je jistě tragédie, ale přece jen místně a hlavně časově ohraničená. Dle toho se tomu aktivisté adekvátně věnují, t.j. upozorňují na to, ale ne v parlamentu, protože to není chyba zákona, ale naopak porušení platného zákona. Jinak zde několik reakcí nevládních organizací:, když už si to neumíte zjistit sám:
J40a50n68a 22V86á36c32l68a81v82í30k90o79v27á
Přesně tak. Chytrolín kritizuje neexistenci něčeho, co si jen neuměl dohledat. Typické.
J42a77n 12K58a72d95e34ř51á72b37e10k
Zarážející je ještě jedna skutečnost. V 19 členné uhelné komisi jsou pouze energetičtí diletanti. Zástupce odborů, aktivisté, hejtmani, ale ani jeden zástupce ČEPS, který by mohl přítomným laikům vysvětlit jestli jejich plány na další pětiletky a socialistické závazky přenese distribuční síť drze budovaná pro centrální zdroje výroby. Výsledkem práce diletantů bude nedostatek elektřiny pokud se odstaví uhelné a jaderné zdroje (Dukovany) a někdy i neschopnost distribuční soustavy bez náležitých investic do přestavby využít ta pole fotovoltaik a větrníků popř. přílivových elektráren (asi na Lipně
) nebo z čeho chtějí brát energii.
M56a69t80e24s 35H80o80b56l23í11k
Babiš nikdy neodstoupí, nikdy! Notorický popírač pravdy je náš bůh.
Š32t96ě13p37á25n 36H91a86š95e58k
No, ehm .....
Premiér odstupuje po volbách prohraných. Nikoliv podle toho, co přinesla slina na jazyk občanu Hoblíkovi.
P57e88t68e88r 54Z47i73n26g44a
Jo, Cui bono? Zatím to vypadá tak, že je to z gowna upletený bič na Babiše.
Š26t49ě58p36á75n 97H11a68š94e20k
Tak nějak.
Požádám manželku, aby udělala koblihy, marmeláda domácí. Třeba tím snížíme to napětí ve společnosti.
F97r70a93n67t20i80š98e30k 56N69a41v64r75á77t52i66l
Autor správně ukazuje na podivné chování ekologických organizací. Bohužel si neuvědomuje, že zelení aktivisté protestují výhradně tehdy, pokud dostanou předem zaplaceno nebo pokud má mediálně vyfutrovaná akce vydírací potenciál. V tomto případě sice politici opobloku a s nimi spojená média naznačují, že za otrávením Bečvy stojí Babiš, ale do skutečného nezávislého vyšetřování se nikomu nechce. Stopy totiž vedou do areálu Tesly Rožnov, kde je několik provozů mezinárodních firem, které používají ve výrobních operacích kyanovodík a sloučeniny niklu. Jít do sporu s týmy mezinárodních právníků se nechce ani politikům, ani orgánům státní správy. Jakýkoliv důkaz musí být stoprocentní, jinak ve vzduchu létají miliardové sankce.
P75a61v27l35a 33K90u85c60h86a93ř11o78v73á
Aktivisté by byli nanic, kdyby se jim nedávalo tolik pozornosti. Svým myšlením ohrožují celou planetu. Autor textu na to pouze poukázal. a má pravdu. Co se týče vyšetřování selhali všichni, co jsou placeni z našich peněz. Zmíněná inspekce, policie a kupodivu ani novináři se moc neukázali. Všichni mlží a ono to celé nějak vyšumí.
V52l68a73d83i60m72í80r 83Č18e96r19m98á17k
Tak všichni ovšem nemlží stejně. Vondrovi s Gazdíkem bylo vše jasné hned na začátku, i když Gazdík se poději omluvil. Předražený zvučitel Vondra se ovšem omlouvat nehodlá.
Š13t43ě57p96á82n 36H42a32š68e39k
Je to věc policie a kontrolních odběrů/testů. Čas běžel.
Samozřejmě nevylučuji, že místní novináři mohou pomoci najít pachatele.
Váš článek a "aktivisté" jsou na nic. Vy máte svůj názor a aktivisté jsou většinou hnáni ideou, nikoliv fakty.
A stran toho podezření - tam je hodně fabrik (to by se musel vždycky napsat dlouhý seznam). Ale opakovaně jmenována byla zas jen ta jedna. Naposled Vámi v tomto článku. Ale já už dávno vím, že ANO Vás štve.
R20a66d91i52m 29P25o33l83á82š26e38k
Ony ty skutečnosti zamlčené nejsou. A pokud jsou, tak právě těmi ekologickými aktivisty, co se údajně podle autora ozvali.
Totiž v ten den, kdy byla vytrávěna Bečva, se podle Dezy v Deze ta událostu stala , ale do kanalizace vytekly pouze vody určené pro absorci fenolu z dehtové fáze zpracovávané látky - kondenzátu z koksování černého uhlí. A to v operaci regenerace pracovní lázně. Tudíž přes tuto kanalizaci mohla vytéct do Bečvy pouze směs uhličitanu a hydroxidu sodného doplněná disperzí ze směsí hydroxidu a uhličitanu vápenatého neboli směs částečně zreagovaného hašeného vápna. Z jedovatých sloučenin tam maximálně mohly být nějké stopy fenolu. Neboli nic, co by mohlo způsobit vytrávení Bečvy v délce 40 kilometrů a celý další týden. Těch pár uniklých kubíků té směsi mohlo maximálně vytrávit Bečvu účinkem hydroxidu sodného do pár stovek metrů od výtoku a za výrazného zbarvené otrávené vody tím vápnem. A potom by bylo zneutralizováno látkami ve vodě a vzdušným oxidem uhličitým.
A proto jsou v těch propagandistických a řekněme rovnou protibabišovských článcích ty údaje zamlčené. Protože každý, kdo trochu zná chemii nebo trochu zapátral na Wikipedii, by okamžitě poznal, že to je nesmysl. A že ta otrava byla způsobena něčím úplně jiným.
J75i40n25d19ř28i84c88h 17V11á37g74n80e68r
S tou Bečvou si pan Jirsa trochu prihřívá svou za každou cenu opoziční polívčičku, ale jinak má pravdu jak zvon.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz