Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

DVA PROJEVY: Jen dva prstíčky strčíme, jen……

diskuse (95)
Toto nám ani nepřijela-nepřiletěla oznámit předsedkyně EK, toto nám oznámil kancléř, tj. ministerský předseda jedné ze zemí EU. Země sice veliké, silné a proto důležité, ale pouze jedné. A co na to ty ostatní?

Kdo by neznal tuto dětskou pohádku o zlovolných Jezinkách. Stejný pocit jsem měla, když jsem četla komentáře k návštěvě německého kancléře Olafa Scholze. Ve svém projevu v Karolinu, pod „dohledem“ prý velkého Evropana Karla IV. řekl (necituji, ale snad smysl zůstává), že se členské státy musejí-měly by-vzdát práva veta při jednáních orgánů EU. Pro rychlé a ještě rychlejší dosažení těch správných výsledků a operativnější rozhodování prý je to nezbytné. Prozatím by prý stačilo rozhodování v oblasti zahraniční politiky, sankcí a daní. Tečka, punktum, pražské jednání skončilo a odletěl do Berlína.

Toto nám ani nepřijela-nepřiletěla oznámit předsedkyně EK, toto nám oznámil kancléř, tj. ministerský předseda jedné ze zemí EU. Země sice veliké, silné a proto důležité, ale pouze jedné. A co na to ty ostatní? Francie, Itálie, Španělsko? Ale co třeba také Polsko? Je hodně veliké a má 40 mil. obyvatel. A to ani nezmiňuji Maďarsko a třeba i hostitelskou zemi, Českou republiku? Když sečtete jejich obyvatele, není to zase tak málo a obvykle nemají „úplně kompatibilní názor“ s velikým Německem. Zmiňme třeba vypínání atomových elektráren a vztah k větrným parkům a hned máme na problém zaděláno. A co až přijdou na pořad dne ke schvalování další politiky? Nabízí se zdravotnictví, školství, co pak nám bude předloženo k odsouhlasení? Nikoli k posouzení a rozhodnutí. K odsouhlasení! Pokud se totiž spojí hlasy Německa a Francie a k nim se přidají věční příjemci zásadní unijní finanční pomoci jako Řekové, Italové…..ani nechci domýšlet. Ale pokud přece jenom budu domýšlet, mohu připomenout slova Učitele národů, že „Všeliké kvaltování toliko pro hovádko dobré jest“. A pokud vím, tak Jan Amos byl moudrý člověk s nadčasovými názory a těmito jeho slovy měl odpovědět hostitel Olafa Scholze, náš ministerský předseda.

Když zmiňuji ministerského předsedu ČR, navíc i předsedu snad prý ještě konzervativní strany, která staví na sebevědomí a schopnosti rozhodování občanů, nemohu nezmínit jiný den, pátek 26. srpna. V tento den v maličké obci Lošany byl otevřen památník, zbudovaný na místě rodového statku rodiny Mašínů. Byl rodným domem generála Josefa Mašína. Vojáka, legionáře, generála Československé armády. Odbojáře proti nacistickému Německu a člena skupiny Tří králů. Náš ministerský předseda byl na této slavnosti přítomen a přednesl i projev. Sklidil za něj potlesk. Nebyl to projev předvolební, ale byl to projev nadčasový. Proč nadčasový? Součástí jeho projevu totiž byla citace z dopisu, který svým dětem napsal jejich otec-generál před popravou dne 30. června 1942. Nemohu tuto část necitovat: „ Nechtěl jsem připustit, abyste jednou i Vy byli porobenými otroky, nýbrž abyste zůstali svobodnými a volnými občany. Pamatujte si, že hájit svobodu své vlasti a národa jest první povinností každého uvědomělého Čecha. I Vy jednou musíte takto postupovat.“

Tímto projevem se náš ministerský předseda prezentoval. A protože slova ministerského předsedy by neměla být slovy do větru a měla by mít svoji váhu předpokládám, že i zavázal občanům České republiky v jakém smyslu bude ve svém jednání i konání postupovat.

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Neviditelný pes
13. 7. 2024

Veterináři a počasí

Prezidentská kampaň republikána Donalda Trumpa v červnu poprvé oznámila, že má na svém hlavním účtu...

Jan Ferenc
13. 7. 2024

V řadě případů, hlavně malých stálých pohostinství, však jde také o krácení tržeb, tedy šizení...

Marian Kechlibar
13. 7. 2024

V úterý 9. července 2024 odstartovala z Francouzské Guyany první pokusná raketa Ariane 6. Mise byla...

Aston Ondřej Neff
10. 7. 2024

Tomio Okamura v úterý oznámil, že jeho strana bude na půdě europarlamentu ve spolku s Alternativou...

Aston Ondřej Neff
11. 7. 2024

Obruč ideologického dohledu má sevřít hustě osídlené území uprostřed Čech. Jádro ideje: člověk je...

Aston Ondřej Neff
12. 7. 2024

ANO – kromě trvalého vzestupu – zaznamenalo dva úspěchy v poslední době. V eurovolbách zabodovalo...

Marian Kechlibar
11. 7. 2024

Každý tuší, že po příští epizodě srovnatelné s tou katastrofální debatou na konci června už nepůjde...

Matyáš Zrno
10. 7. 2024

„Nechcete krajní pravici?“ Dělejte migrační politiku jako dánská sociální demokracie!

Lidovky.cz, ČTK
13. 7. 2024

Tchaj-wan uvedl do pohotovosti své vzdušné síly kvůli čínským raketovým testům, které podle...

Lidovky.cz, ČTK
13. 7. 2024

Hasiči v pátek vyjeli k 1 200 případům souvisejícím s bouřkami. Nejvíce jich měli na Vysočině a v...

Lidovky.cz, ČTK
13. 7. 2024

Soudkyně v Novém Mexiku zamítla obžalobu proti americkému herci Aleku Baldwinovi, který byl obviněn...

Darek Štalmach
13. 7. 2024

Zcela bez peněz a brzy možná i bez elektřiny je společnost Liberty Ostrava. Vyplývá to ze zápisu...

Lidovky.cz, ČTK
12. 7. 2024

Organizátoři slovenského hudebního festivalu Pohoda po páteční silné bouři předčasně ukončili...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz