10.7.2020 | Svátek má Libuše, Amálie


DOPIS: Ahoj, Andreji

26.9.2017

Tak Ty se prej chystáš u nás vyhrát volby. Nejspíše se Ti to podaří, lidé Ti fandí a mají Tě rádi - teda zatím ne všichni, ale to se jistě změní.

Jsi Slovák, ale vyrůstal jsi v Československu, a tak by Ti měly být známy některé naše české rysy. Třeba to, jak moc milujeme spasitele (myslím ty s malým s). V celých našich dějinách se vždycky po nějakém zvratu nadechneme, pak se lekneme a všechno strčíme někomu do rukou, aby to vyřešil za nás.

Ty jsi však úplně jiný. Už zamlada jsi pochopil, že ne nějaké ideje, humanita atd,. ale kšeft hýbe světem. Měl jsi na to výborné předpoklady v podniku zahraničního obchodu, kde ses vyučil řemeslu. Ihned po skončení vlády těch, kteří Tě řídili (kdo dnes věří té pohádce, že bys nějak spolupracoval s StB - vždyť Ti to potvrdili Tví nadřízení z této organizace, že jsi byl čistý), jsi začal podnikat, tedy provádět činnost, za kterou se ještě před pár měsíci zavíralo. Měl si báječný náskok a kontakty.

Taky jsi nám dal tu správnou lekci, jak se v tom kšeftě pohybovat. Ti naivní a nezkušení podnikatelé přece museli vědět, že jen pokud Ti jdou na ruku, je to ten správný způsob obchodování, a pokud se postaví na zadní, budou smeteni. Třeba pan Rada, co Ti nechtěl střelit to pole, potřeboval pesticidovou lekci. I ten velkouzenář z Kostelce teď ví, jaké dělal chyby a že Ti to měl prodat hned, jak se Ti zamanulo. A dobře děláš, protože ti ostatní si příště dají pozor a prodají Ti všechno. Proč drolit majetek, když to jde po zlém, že.

V Tvých předpolitických dobách jsi velmi dobře věděl, za kým a s čím máš jít. Měl jsi své přátele jak v ODS, tak v ČSSD. Jsou to jen pomluvy, že jsi před privatizací chemiček v roce 1998 "sponzoroval“ ČSSD. A už vůbec není pravda, že jsi byl nějak v interesu náhlého zbohatnutí Stanislava Grosse přes Key Investments.

Měli jsme o Tebe strach. To proto, že jsi v roce 2011 prohlásil, že nepůjdeš do politiky. A to proto, že jsi - dle vlastních slov - Slovák, bývalý člen KSČ a PZO. Že jsi jen prototypem prospěcháře, staré struktury, že nejsi onen morální ideál a že jsi vlastně už teď diskvalifikovaný. Jaká to byla úleva, když sis to rozmyslel a založil Hnutí ANO.

V tom našem - dle Tvých slov Palermu - už bylo konečně nutno udělat trochu pořádek. Jen hnusní pomlouvači Ti připomínají, že ses v tom Palermu úspěšně pohyboval dvacet let a že Tvé jistě legálně nabyté bohatství pochází právě z dob onoho Palerma. Náš stát přece potřebuje pravdomluvné jedince. Třeba takové, co přísahají na zdraví svých dětí, že se nikdy nebudou plést do práce těm novinářům, které si koupili. Nebo třeba těm, co tvrdí, že vůbec neví, čí je či bylo Čapí hnízdo, aby si za pár dní vzpomněli, že jsou to jejich děti.

Vůbec nevadí, že máš na každého, s kým máš co do činění, nějakou složku, třeba na toho Šincla z ČSSD, kterou jsi omylem vzal do Sněmovny. Ono přece stát jako firma musí mít nějakou kinderštube a dodržovat nějakou demokracii je přežitek. Takže každý člen Tvého hnutí dobře ví, že jen na Tobě teď záleží jeho stranický (a posléze nejspíše i lidský) osud. Třeba olomoucký exhejtman Košta, kterého jsi po volbách poklepával na rameno, jaký je to pašák, se po nějakém drobném svém nápadu stal náhle alkoholikem, kterého je třeba se zbavit, což se samozřejmě povedlo.

Zatím máš dobře vycvičené své ANO. Byla radost, jak po Tvém projevu ve Sněmovně, kde jsi četl onen geniální projev s přiznáním vlastnictví Čapího hnízda Tvé rodině (samozřejmě bylo nutno uvést, že kradou opravdu všichni - s výjimkou Tebe, přirozeně), vyskočili všichni Tví poslanci a sklidil jsi pravé a nefalšované standing ovations. Ale lepší se to, máš výborný marketing. Tví lidé jsou už na různých ministerstvech, ve státních orgánech, takže tak nějak ta moc exekutivní, zákonodárná a soudní srůstá. Kde jsme to už kdysi viděli? Nebylo to v Palermu? Jistě ne.

Jen je třeba ještě zlikvidovat tu pakáž z České televize, která si dovoluje Tě urážet otázkami, jak jsi přišel k tak velkému majetku, připomíná Ti Tvé některé staré a nové výroky a vůbec se montuje do věcí, do kterých ve správné firmě jejím zaměstnancům nic není.

Myslím, že máš dobře našlápnuto. Dostaneš svých třicet procent, za čtyři roky dokončíš své dílo, zredukuješ źvanírnu Parlamentu na sto a Senát na nulu. Skoupíš ten zbytek, co ještě nemáš a kde se špatně hospodaří a bude vymalováno.

Jen tak na okraj. Psal jsem v úvodu, že my Češi mám rádi své spasitele. Jestli čteš, tak se mrkni na dějiny a osudy těch spasitelů. My jim zpočátku stavíme pomníky, pojmenováváme po nich ulice a náměstí. Jsme schopni srdceryvných tirád a veřejných projevů lásky. Pak se cosi zvrtne a stejný lid začne strhávat názvy ulic, bourat pomníky a na tom spasiteli nenechá suchou niť.

Jestli nevěříš, tak se koukni na ten prázdný podstavec na Letné. A že tam stál taky pašák.

Převzato z blogu Tomáš Vodvářka se souhlasem autoraSOUTĚŽ: Vyhrajte Královský rodinný balíček do Království lesa
SOUTĚŽ: Vyhrajte Královský rodinný balíček do Království lesa

Království lesa je unikátní rodinné hřiště inspirované šumavskou přírodou. Kousek od Lipenské přehrady a Stezky korunami stromů tak naleznete pro sebe a svou rodinu místo, kde si užijete skvělou zábavu. Zapojte se do soutěže a vyhrajte celodenní vstupné.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.