Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
slotík
dovětek
podotýkám, že jsem nikdy nedostal žádný grant ani podporu ve filmové branži, ale fascinují mne názory některých hovad, co napíší, že nechtějí dát ani kačku na filmovou tvorbu, přičemž o nějaké opravdové státní podpoře filmu nelze vůbec mluvit. Připadá mi to, jako bych říkal, že když nechodím do divadla na Krajču a jeho fenomenálního Richarda III., tak je blbost, aby stát dotoval divadla? Když jsem vychodil školu, tak je blbost, aby děcka chodila do školy, ať si chodí každý, kam chce, popř. je blbost dotovat hřiště, ať si každý sportuje kde chce. Ať se každý stará sám o sebe. Budiž, když je někdo chudý duchem, jeho věc, ale stát by měl dělat něco s tím, aby tu nevyrůstala mentální hovada, co ani neví, kdy vznikla naše republika, nebo kdo je prezidentem, NAZDAR!
slotík
ještě k večerníčkové tvorbě, neboli nezávadné tvorbě pro děcka
to, že za 16 let nevznikla žádná skutečně kvalitní díla v této oblasti, je holou skutečností a svědčí to o tom, že ČT nemá absolutně žádnou koncepci co se týče výchovy děcek, nebo rozvoje schopností a vnímání nejmladších diváků. Pikantní je, že již v 2002 studie podrobně rozebírají tuto problematiku a tento fakt, že na zodpovědném místě sedí lidé, kteří tam nemají co dělat! Na animaci se nedává vůbec nic, nebo směšné částky, výroba animovaného filmu za komunistů stála 420- 620 000 ,- tenkrát, nyní se Pakárna dělá za 110 000,-, s takovými rozpočty neuděláte nic, lidi musíte zaplatit, zadara vám dělat nebudou a o kvalitě si můžete nechat jenom zdát.. Sám jsem kdysi zažil, že animátorům po měsíci platili 3200,-to se pak nelze divit, že všichni zdrhli pryč a dělají jenom studenti zadara.:-)) jestli mi někdo chce říkat, že to je normální, tak já si myslím, že není.O žádné koncepci nelze hovořit. Lidově řečeno, český film pro děti a nejenom ten, je již mrtvý a nic solidního nebude již nikdy vznikat. A pak se lidi budou rozčilovat, že děcka koukají na to, jak celá třída šoustá kantorku, nebo onanii na Pakárně. Nemluvilo se kdysi o kultivovanosti českého diváka? A k tomu dotačnímu programu, co uvádí Kocour, to je výsměch, za ty prostředky neuděláte dneska ani jeden kvalitní seriál. Připadá vám to hodně emoční? Při totální absenci státní politiky v oblasti rodiny, rozvoje dítěte a podpory volného času dorostu se pak nelze divit prroblémům, které řešíme nyní, a to například dětskou prostituci a podobně.
Terry
kde jsou ty doby
kdy premiér Klaus ostře kritizoval tehdejšího prezidenta Havla, že příliš uplatňuje své pravomoce, a zasazoval se za výrazné prezidentských pravomocí. Přitom si troufám tvrdit, že Havel se jako prezident skutečně choval nestranicky. Současná pezidentova veta, se kterými se v poslední době roztrhl pytel, jasně ukazují, že rozdělení sil v parlamentu leží Klausovi v žaludku. Přitom by měl respektovat, že tak jak ho parlament zvolit prezidentem (s podporou části poslenců za ČSSD a KSČM), bylo stejně demokratické jako když teď tentýž parlament odhlasuje nějaký zákon. Holt pan profesor Ješita Veto se nezapře.
tatina
Kdy by byl ministr Jandák zpěvákem,
tak by žádal o dotaci pěveckou obec,kdyby byl muzikantem,tak by zase žádal dotaci pro muzikanty.Toto je jasné vidění světa naším ministrem přes "pár do držky".On je ale bývalý herec nomenklaturních rolí a tak se člověk ani nediví.Když si vzpomenu jak se hezky bavil o jeho předchůdci když jej zvolili,a sotva zasedl na židli,tak na něm(panu Dostálovi)nenechal nit suchou,jaký je v tom ministerstvu prý bordel.Hned svým slovníkem zapadl mezi své talenty.Navíc má pan president pravdu,kterou hezky odůvodnil.
Pavel
Pozoruhodné je,
že naši "strážci" svobody, demokracie, kultury, nezávislosti kultrury a medií a spacáků v Čt "běsní" nad presidentským vetem, které obsahuje srozumitelné a logické argumenty. Nechápu proč "neběsní" v daleko závažnější situaci, která ohrožuje naši svobodu a demokracii - v případě redaktora Aleše Cibulky, který dostane padáka za to, že paní Přenosilová shledá určitou podobu Puchejře Pablbka s jistým italským politikem minulého století, toto s nadsázkou sdělí národu (netřeba dodávat, že mezi prostým lidem je Pablbek srovnávám ještě s horšími kreaturami lidských dějin). A tento letí do druhé dne. Myslím si, že by bylo vhodné, aby o části "využití" svých daní mohl svobodně rozhodnout poplatník sám, třeba na konkrétní film apod. Ono státem plošně vybírané, plošně rozdáváné je příliš zneužitelné, řekl bych možná i hodně socialistické (tím prosím neznevažuji opravdovou solidaritu a vše související).
Stredocech
Pavle, naprostý souhlas
Něco tak skandálního se opravdu hned tak nevidí.
Mojmir Prusa
jak pana Klause nemusim
tak s timto vetem s nim zcela souhlasim. Bohuzel do toho trochu jako ekonomi vidim a je to hnus. At si nikdo nemysli, ze se tim zlepsi produkce filmu. Zlepsi se jen tucna bricha producentu.
Švrk
Klaus přesný.
Tady debata skoro šílená. Klaus se vyjádřil velmi prgnantně. Každý zákon, což u nás už skoro neplatí dík růžovočervené parlamentní tichokoalici, má být přezkoušen testem universality, tedy platí-li pro všechny dotčené stejně. Klaus jasně odůvodnil, proč toto nebylo splněno u tohoto zákona a proč jej tedy vetuje. S jeho odůvodněním lze jen těžce polemizovat na stejné úrovni.
Neverici Tomas
Re: Klaus přesný.
At je Kalus jakej chce, dokaze zduvodnit svuj nazor a je politik - to jest rozumi remeslu statni spravy: Proto jim tak lelze krkem a proto by tam radi vïdeli nejakeho kasparka....
Stredocech
Ještě bych připomněl, že nedávné zvýšení
"koncesionářských poplatků" bylo zdůvodněno mimo jiné tím, že ČTV subvencuje tvorbu českých filmů. Resp. je nesubvencuje ale spolufinancuje.
Čumil
Re: Ještě bych připomněl, že nedávné zvýšení
Inu, Středočechu, dosud tomu tak je a pan prezident dělá vše, co je v jeho silách, aby tomu tak bylo i nadále...
L
Chlastani
Chlastat za delnicky penize je nikdo ucit nemusi. Ozerou se jako zvirata a pak lezou po ctyrech jako zvirata. Za delnicky penize.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz