25.3.2023 | Svátek má Marián


Diskuse k článku

DOKUMENT: Otevřený dopis gen. Blaška Okamurovi

Vaše hnutí se holedbá demokracií, ale realita je zcela odlišná. Stanovy Vám umožňují vyhazovat členy, likvidovat krajské a místní organizace bez řádného zdůvodnění. Z toho důvodu jste obklopen pouze lidmi, kteří jsou k Vám loajální a nedovolí si Vám oponovat. Členové, kteří tak nečiní jsou bez milosti vyhozeni, byť se jedná o lidi, kteří Hnutí obětovali svůj čas a peníze, protože byli skálopevně přesvědčeni o správnosti toho, co dělají a co obětují. Jejich chybou bylo rovněž, že chtěli tu demokracii Vámi propagovanou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. De Winter 16.9.2022 6:35

D. Stys 16.9.2022 4:39

Kandidátem SPD na prezidenta je snad Jaroslav Bašta, ne? Vězněný disident, který měl jako diplomat jistě všechny prověrky. Myslím, že o kandidatuře generála Blaška nikdo v SPD ani minutu neuvažoval. A pan generál se urazil.

Spíš je v této souvislosti pozoruhodné, že za celá ta léta od listopadu 1989 žádný z předchůdců současné pětikoalice žádného disidenta jako kandidáta na prezidenta nevytáhl. Zjevně jsou ještě na živu, mnozí i o 10 let mladší než Miloš Zeman a v lepším zdravotním stavu. Takový člověk by byl zcela jistě Miloše Zemana porazil. Místo toho teď pětikoalice podporuje Petra Pavla, který byl před listopadem příslušníkem vojenské kontrarozvědky.

Zatím to vypadá tak, že v druhém kole proti sobě budou stát civilní rozvědčík Babiš s vojenským rozvědčíkem Pavlem. Přečtete si předchozí větu a ještě jednou a porovnejte ji s větou: V druhém kole prezidentských voleb proti sobě stojí rozvědčík STB Babiš a disident a vězeň komunistického režimu Bašta.

F. De Winter 16.9.2022 6:20

R^

M. Mařák 16.9.2022 6:15

Jako občan ČR se o svou vlast přirozeně zajímám.

I. Koubová 16.9.2022 5:39

8-o Vy ve Francii máte ale informace.... řádně vybrané a vytříděné.....kolaborante.

M. Mařák 16.9.2022 5:33

Spíše bych rád věděl, jestli ti ruští kolaboranti SPD-Trikolóra již vykopli z kandidátní listiny v Pardubicích tu osobu, která nenávidí CR a mé spoluobčany a hrozí, že Rusko vymaže ČR z mapy.

D. Stirsky 16.9.2022 5:27

Čekatelé? To je jak kandidát strany.

M. Mařák 16.9.2022 5:26

Národovečtí kolaboranti s Ruskem se mezi sebou trochu šťouchají, no, je to sice celkem legrace, ale to je tak všechno.

Nezájem.

T. Vodvářka 16.9.2022 5:11

Jedna ze základních otázek zní, zda by pan generál Blaško napsal něco podobného ve stejném duchu /tedy to o nedemokratičnosti poměrů v SPD atd./ v případě, že by byl kandidátem místo pana Bašty.

Něco mi říká, že nejspíše ne. Ale třeba se pletu a fotografie pana generála na koni s masaryčkou na hlavě je opravdovým a nefalšovaným projevem jeho charakteru.

B. Liborek 16.9.2022 3:18

Co můžete čekat od komunistické gumy...Kdo byl tehdy v armádě nebo policii a ještě člen KSČ, to byli "ryzí" karaktery a morální lídři, kteří věděli od počátku kariéry, že budou mít výhody a na druhé straně možná jednou budou na rozkaz mlátit nebo střílet kamarády nebo rodinu. Horší snad už byli jen členové lihových milicí...;-D

V. Kuhaj 16.9.2022 2:11

No tak vidíte, pane Blaško, jak jste si uměl hezky počkat na ten správný čas. Oplácet se sice nemá, ale taková spravně načasovaná pomsta, to je přece něco úplně jiného. Vy jste, koukám, taky ryzí a morální krasoduch, co?;-D