24.10.2021 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

DOKUMENT: Nejsme ve válce

Vývoj koronavirové epidemie nesmí být podceňován a ani my ho nepodceňujeme. Čísla, kterými nás vláda zásobuje, vidíme, ale vidíme je trochu jinak než Hamáček, Prymula a podobní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Krejčí 18.10.2020 21:11

Když čtu Klausovo sdělení, zaujme míra obecné nesoudnosti. Člověk nemusí být génius, aby věděl, že odborná data validně interpretuje jen odborník v daném oboru. Klaus to neví? Nebo ví a nerespektuje to? Proč? Proč v tak sofistikovaném oboru, jako je medicína? Ekonomie či právo jsou lidské koncepty s omezeným rozsahem odborných dat; právo je staré přes 2 tisíce let a ekonomie jen pár set let. Medicína je daleko starší a zabývá se nikoli konstrukty lidského rozumu, ale lidským tělem jako biologickým produktem miliónů let evoluce. Sofistikovanost produktů člověka nesnese srovnání s tím, co vytvořila příroda. Proč se Klaus staví proti jednoduchému a známému teorému? Proč se staví proti biologické realitě, ač musí vědět, jak velká je to zpozdilost? Odpověď je v knize Vzpoura deprivantů. Klaus je těžce postižený ofenzivní deprivant. Jsou to obvykle inteligentní lidé, ale s minimální schopností empatie, která, pokud by byla poměřovaná stupnicí IQ, byla by někde na hranici debility. Kdysi jsem jeho chování pozoroval na sjezdu ČLK a všiml jsem si jeho potlačované nechuti k lékařské profesi. Klaus má od narození postiženého syna, což prý dává za vinu lékařům, a právě to vysvětluje jeho chování deprivanta. Deprivant se považuje za něco víc než ostatní lidé, nikdy rozumově ani emočně nezpracoval fakt, že právě on, ve svých očích dokonalý exemplář lidského druhu, má postiženého syna. Protože je to nemožné, musí tu být někdo, viník, který to způsobil. A tím byli dle Klause lékaři u porodu jeho syna. Nese to jako křivdu a nikdy se s tím nevyrovnal. Právě on se zasadil o to, že lékaři nejsou v ČR řádně ohodnoceni. Jako deprivant je veden nezvladatelnou potřebou lékaře dehonestovat jako neschopné diletanty či veřejné (nikým nevolené!!) nepřátele. Absence empatie mu nedovolí svého postižení nahlédnout; netuší, že jedná jako hlupák, ač hloupý není. Je to deprivant. Proto je třeba jeho texty hodnotit s ohledem na toto postižení.

J. Kubík 19.10.2020 20:12

Proč vůbec tak dlouze reagujete na takový ideologický blábol. Schopenhauer kdysi napsal o Hegelově filosofii, že takové bláboly byly kdysi slýchány jen v blázincích.

J. Kubík 18.10.2020 18:52

0 čem to tady ten člověk píše? Jaké mezinárodní spiknutí má na mysli? Podivná to řeč.

M. Krejčí 17.10.2020 16:13

Jako lékař mohu s plnou odpovědností prohlásit, že V. Klaus st. lže. Jsme ve válce, a to nejen s virem SARS-coV-2, ale také s hloupostí a omezeností lidí, kteří nechápou základní, v celém světě nikým soudným zpochybňovaný teorém, že totiž vysoce odborná medicínská data může validně interpretovat výhradně člověk s medicínským vzděláním, tedy lékař. Klausovo laické tvrzení, že "že covid ohrožuje jen ty, kteří už jsou vážně nemocní" je medicínsky nesmyslné, nepravdivé a pro laika i velice zavádějící. Svědčí pro to řada velmi kvalifikovaně provedených odborných studií viru SARS-coV-2 i covidu z renomovaných medicínských pracovišť celého světa, položených věrohodnými a ověřitelnými důkazy. Žádní přední čeští imunologové tyto studie ve prospěch Klausova názoru nezpochybňují. O žádné zastrašování veřejnosti desinterpretovanými daty nejde. Z epidemiologického hlediska je zpochybňování těchto dat zavádějícími polopravdami i nebezpečným nesmyslem. Předmětná data reflektují šíření viru SARS-coV-2 s asi 14ti denním zpožděním a relativně nepřesně, protože zachycuje jen část infikovaných lidí. Jenže věda zatím neobjevila žádný jiný způsob, jak detekovat výskyt viru v populaci; jiné metody nemáme. Nepřesnost stávajících metod je korigována empiricky koncipovanými koeficienty, které odhad významně zpřesňují. Matematické modely právě odborníků na analýzu časových řad předkládají tři základní teoretické scénáře dalšího vývoje epidemie. Ale všechny jsou více či méně hrozivé; taková je biologická realita. Nabádat k jejímu přehlížení může jen hlupák nebo zločinec. Krátkodobý vývoj úmrtnosti s tím vůbec nesouvisí. Náklady budou ohromné, ale mrtvým těm s poškozeným zdravím jsou peníze k ničemu. Ohrožení lidí sekundárními následky covidu je reálné; Klaus je jako nelékař není sto vůbec reflektovat a jako jasného deprivanta ho ani nezajímají. Nechápe, že experti jsou vždy nevolení, což ovšem validitě jejich odborného názoru nijak neubírá. Demagogie V. Klause jsou dnes velmi nebezpečné.

J. Matuška 14.10.2020 22:58

YouTube odstraní videa, která obsahují dezinformace o vakcínách

S. Donát 15.10.2020 0:03

Vy jste asi celý život lepil lidem v bytech na zdi tapety, ne? Alternativně váleček s linkou.

J. Matuška 14.10.2020 22:56

Běloruský pat. Nervózní Lukašenko dělá absurdní kroky, rozuzlení je ale v nedohlednu

J. Matuška 14.10.2020 22:51

Rusko má druhou vakcínu proti covidu a na cestě je třetí, oznámil Putin

P. Han 14.10.2020 23:14

To jako že druhou ampulku? První dostala Putinova dcéra.

J. Matuška 14.10.2020 22:50

Ve Francii bude od soboty platit nouzový stav. Zakazují se i noční vycházky

J. Matuška 14.10.2020 22:46

Velká Barringtonská deklarace – řešení pandemie nebo teorie praxi vzdálená?

https://manipulatori.cz/velka-barringtonska-deklarace-reseni-pandemie-nebo-teorie-praxi-vzdalena/

J. Matuška 14.10.2020 22:27

Ankete na ParlamentníchListech.cz:

Akceptujete včera vyhlášená vládní opatření?

Ano 83%. Ne 17%. Hlasovalo: 16945 lidí

J. Matuška 14.10.2020 22:08

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Klaus-ml-Mrtvi-na-covid-Kdyby-hlasili-ze-nekdo-umrel-na-zanet-strev-hruzou-prestaneme-chodit-na-zachod-Obalte-se-igelitem-a-sedte-doma-640457

J. Matuška 14.10.2020 21:38

I za nouzového stavu se zřejmě chystá demonstrace proti Romanu Prymulovi a jeho nařízením. A to přímo na svátek výročí založení 1. republiky, 28. 10. Měl by se konat na náměstí Republiky. Organizátoři požadují, aby se nebral ohled jenom na názor epidemiologů. „Měly by být zváženy dopady etické, hospodářské, ekonomické, sociální a psychologické,“ říkají. Hrozí podle nich, že kvůli opatřením už nebudou peníze na školy, dopravu, nemocnice či úřady. Akce je skutečně nahlášena. Ale co pravidla?

... V aktuálním přehledu oznámených shromáždění je akce skutečně vedena, a to jako „pokojné shromáždění občanů za účelem připomenutí základních celospolečenských hodnot“. Jak se však také v tomto přehledu píše: „Vláda ČR s účinností ode dne 14. října 2020 od 00.00 hod. do dne 3. listopadu 2020 do 23.59 hod. omezuje mj. výkon práva shromažďovacího, a to tak, že pokojného shromáždění se může účastnit celkem nejvýše 500 účastníků, a to ve skupinách po nejvýše 20 účastnících a při zachování rozestupů mezi skupinami účastníků alespoň 2 metry, přičemž každý účastník je povinen mít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), který brání šíření kapének.“ https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vezmou-na-Prymulu-vidle-Toto-se-chysta-v-Praze-Jenze-ma-to-hacek-640466

M. Krejčí 17.10.2020 16:16

Nikdo nemá právo ve jménu jeho svobod ohrožovat jiné lidi na životě a zdraví. Tak daleko ničí svoboda nesahá. Právo na život je prvým mezi lidskými právy. Zákon při ohrožení života jedince počítá s legitimní a zákonnou nutnou obranou.

J. Matuška 14.10.2020 21:38

Milan Štěch se po 24 letech rozloučil s horní komorou, senátoři mu tleskali vestoje

J. Matuška 14.10.2020 21:19

Aktivisté Greenpeace stupňují tlak na Babiše, vyvěsili transparent na Letné

J. Matuška 14.10.2020 21:16

Vystrčil bude opět šéfem Senátu, podporu mu vyjádřil i nový společný klub ANO a ČSSD

.......................

Škodolibost dokáže dělat divy, ŽE.

J. Bartoň 14.10.2020 18:32

Souhlas!!

J. Matuška 14.10.2020 17:06

Kolik koncesionářů se skládá na plat aktivistického novináře Řezníčka

J. Matuška 14.10.2020 16:54

Klaus mladší skončí v politice, pokud se Trikolóra nedostane do Sněmovny

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vaclav-klaus-mladsi-trikolora-opusteni-politiky-soukroma-sfera-parlamentni-volby.A201014_152445_domaci_lre#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=domaci&utm_content=main

J. Matuška 14.10.2020 16:49

Ladislav Jakl: Vím, jak zastavit kovida

... Na jaře nám teatrálně sdělil, že zažíváme největší sucho za pět set let. Myslíte si, že prší? Ale kdepak. To vám na hlavu padá to Brabcovo pětisetleté sucho. To Brabcovo sucho zavlažuje naše pole, plní naše přehrady, podmáčí naše louky, blahodárně skrápí celou krajinu a občas i zaplavuje naše sklepy, ničí můstky a silnice, odnáší ornici a zvyšuje hladiny našich toků. To vše umí ono Brabcovo pětisetleté sucho.

A když se mu to tak křepce povedlo s tím suchem, zcela jistě bude umět zkrotit i kovidovu smršť. Je to na něm. Ministr Brabec má naši budoucnost v rukou. Nebo že by ji měl v paži?

Vzkažte to panu premiérovi. Ten má Brabce v hrsti. R^ https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/ladislav-jakl-vim-jak-zastavit-kovida/

D. Stirsky 14.10.2020 16:41

Jde o něco, s čím jsme se dosud nesetkali. Alespoň ne za mých 60 let. Proto si myslím, že jakákoli vláda by jednala +- stejně. Chaoticky, metoda pokus-omyl. Leč jsem v rizikové skupině: mírně zvýšený tlak, mírná nadváha, od dětství pokud něco, tak horní cesty dýchací... Takže ona moudra IVK resp. VÚMLU z Hanspaulky mne dokáží vytočit. Byť uznávám, že hlavně novináři jsou v šíření paniky a polopravd mistři. U Klause a spol. je vidět, že marxismus na něm stopy zanechal. Ekonomická základna je to hlavní, ostatní je jenom nadstavba. Tomu, co říkal Primula, jsem rozuměl. Je mně jasné, že není absurdní dramatik a filosof, a tak od něj nemohu očekávat projev typu “naše země nevzkvétá.” To by měl činit hradní bařtipán, který se zatím zmohl jen na opelichané bonmoty a invektivy.

K. Křivan 14.10.2020 16:00

Pane expresidente,

dovolím si oponovat. Jsme ve válce. V nevyhlášené bakteriologické válce.

Virus byl vyvinut v bakteriologické vojenské laboratoři a nikdo mě nepřesvědčí, že unikl jen tak. Jen tak unikne náš kocour, když pod okny se kočky mrouskají.

Virus je zbraň. Útočná zbraň. Když už zbraň máte, a stála miliony, tak chcete vědět co ta potvora dokáže.

Čínský virus Corona to světu (a jeho autorům) ukázal. Položil víceméně ekonomiku světa na lopatky. Ani ty statisíce mrtvých nemusíme počítat. Důležitější je, kolik a jakých firem zkrachovalo a bylo výhodně (za pár švestek) koupeno číňany, tedy čínskou maoistickou partají.

Pane expresidente, měli bychom si uvědomit, co z našeho světa už číňani mají v kapse. Jaké firmy. Třeba kolik % z Mercedes Benz, nebo málo známé ale velice důležité firmy Kuka (montážní roboti), atd, atd. A kolik Afriky patří už Číně ?

Vy pane expresidente na takovou zprávu máte schopnosti a vědomosti, jste "od fochu", a navíc máte k ruce velice dobrý a výkonný institut. Tuhle knížku bych si hned koupil. I když nejsem ekonom.

J. Matuška 14.10.2020 15:12

Panenku pustili z nemocnice domů, test na covid-19 má negativní

... "Tátu jsem dneska v 11 hodin vyzvedl v nemocnici a odvezl domů. Testy na covid už má naštěstí negativní, ale stále ho trápí zápal plic. Doktoři však uznali, že nemusí být v nemocnici a propustili ho do domácího léčení," citoval web vršovického celku Tomáše Panenku.

P. Burda 14.10.2020 15:07

Malovaný o živit svých blízkých. Ale:

kolik lidí zemřelo loni, předloni... na chřipku, a kolik na chřipku letos?

kolik stojí každý rok chřipková epidemie, a kolik bude stát tahle?

Určitá opatření jsou potřeba, protože o Covid-19 víme málo, ale zastavit národní hospodářství je asi moc. Hlavně ta opatření postrádají koncepci - jeden týden říká pan P., že na vyhodnocení zavedených opatření je potřeba 14 dnů, ale po jmenování ministrem zkrátí tuto lhůtu na (obrazně) 14 hodin? Nebyl bych překvapen, kdyby podniky zkrachovalé kvůli opatřením koupil jistý koncern od A, vedený kumpány jistého pána od B.

P. Burda 14.10.2020 15:09

První věta: Mám obavy o život svých blízkých.

A doplním - nečekal jsem, že u názoru z IVK budu souhlasně kývat. Nekývu, téměř se vším souhlasím.

J. Matuška 14.10.2020 15:02

KORONAVIRUS: Hypochondři celého světa, spojte se!

[>-]:-)=pohoda

J. Vlček 14.10.2020 15:18

Pane Matuško, mohl byste, prosím vás, k mému pochopení, rozvést ideu vašeho příspěvku? Děkuji.

J. Matuška 14.10.2020 15:25

https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/koronavirus-hypochondri-celeho-sveta-spojte-se.A201012_212651_p_spolecnost_wag