Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seJ14a41r89o49s46l38a57v 27H61u28d89e27c
Bojovat možná ano, ale za tu současnou Evropu, resp. za EU v její současné podobě pod jejím současným vedením?
Ani náhodou!
Jak jsme říkali za minulého režimu při pokusech o perestrojku: "Nové větry ze starých pr.delí."
O36l15d31ř98i97c84h 46V71a26š81í89č32e79k
Můžu Vás ubezpečit, že pokud by se zde bojovalo, tak na konci rozhodně nebude "stará "Evropa. A to, jaká bude, by právě záleželo na tom, kdo a kde bude, jak bojovat.
F55r39a56n17t38i30š32e16k 77N58a16v66r42á80t35i35l
Evropští politici nechtějí bojovat. Chtějí utrácet peníze za zbraně.

P97e11t10r 78D70v55o19ř31á30k
Naše peníze za zbraně, ke kterým nejsou vojáci.
A41l89e82š 77T50e86p59l98ý
Výdaje na zbrojení 2023 (v mld USD):
704 - USA
370 - NATO bez USA
50 - Ukrajina
1 124 - "Západ" celkem
102 - Rusko
80 - zahr.voj. pomoc Ukrajině
"Západ" vydává na zbrojení 11x více, než válčící Rusko.
Opravdu je třeba výdaje na zbrojení EU radikálně zvyšovat ?
Nebo snad nejsou výdaje "Západu" efektivní ?
O27l65d81ř28i70c53h 89V69a93š30í37č72e91k
Jistě máte pravdu. Ale je v to drobný háček. Ten přepočet na USD.
Představte si, že děláte stejný výrobek ze stejných surovin se stejnými náklady. Tedy jeden srovnatelný tank vyrobíte v Německu za cca 20 mil. €. a v Rusku za 20 mil Rbl. Náklady jsou tedy stejné, pokud se vztáhnou k ekonomice dané země. V Německu platíte německou energii, německé suroviny a německé dělníky a to v €. V Rusku to stejné, jen v rublech. Po přepočtu Vám vyjde, že Rusko dává mnohokrát méně než EU. Ale opak je pravdou. Bohužel. Přepočet na nějakou měnu je sice jednoduchý, ale zavádějící. Muselo by se to měřit ve spotřebované energii a surovinách, včetně lidské práce.

J40a51n 64K45r90á83s88e32n11s84k82ý
Položil jste podstatnou otázku: "Mají občané ČR (EU) důvod se bránit?" Což souvisí se vztahem nejen k zemi ale i systému. Tak třeba EU, do níž jsme vstoupili nerovným referendem - slibovali subsidiarity, zavedli centralizaci a snaží se nás zbavit práva veto i v těch nejpohlednějších oblastech, co zbývají. Či snad domácí politika, kdy plnění předvolebních slibu a vládního programu považuji liberálně demokratičtí politici a jejich "elity" za populismus? Zatímco obyvatelům předepisují další a další povinnosti, zákazy a poplatky s odůvodněním záchrany planety, migrantů a menšin, sami provozují obchod s chudobou a vyděračské občasné zdroje energie a vydávají to za svobodný trh a výdobytky liberalizmu. A perspektiva? I kdyby nebylo války, bude jen hůř. Za bolševika byla omezena svoboda slova, pohybu a podnikání. Dnes nám naposledy zakázali pálit suché listí na vlastní zahradě a když paní učitelka se snažila přivést žáky ke kritickému uvažování, zatočili jste s mi tak, že je ve svém oboru nezaměstnaná.
Za protektorátu, když už ty "hordy" z východu staly na hranicích, kdo z Čechů a Moravanů toužil bránit protektorát, tu "výspu civilizované Evropy", jak tehdy hlásal Moravec. Kdyby nás za reálného socialismu napadlo NATO, pravděpodobně bychom je vítali i se šeříky.
Ale dnes? Čtěte nám migranty, na rodných listech už není kolonka matka - otec, prodáváte nám energie se ziskem několika set procent, předepisujete poplatky, kterými hradime náklady na připojení ekobaronu... Za to máme bojovat? Říše římská tež padla ve chvíli, kdy si její obyvatelé uvědomili, že ti barbaři je neohrožují tolik, jako vlastní byrokracie. A v tomto stavu se nyní nacházíme. Do tohoto stavu jste nás přivedli hesly o liberalismu, svobodě, pravdě a lásce https://youtu.be/z0qxP46dDlA?feature=shared

J47a84n 17K87r41á33s98e17n29s17k42ý
Cpete nám migranty..
R63o69s52t79i39s55l88a11v 60M87e93i57š48n58e40r
začněme doma: umí si někdo představit naše sněhové vločky, jak jdou na dva roky na vojnu, nebo nedej bože do boje? já tedy ne. no a dál nemá cenu cokoliv říkat. jak prosté.

P22e14t95r 74D20v93o64ř96á44k
Nezlehčujte.
Umíte si představit ta muka, být celé dopoledne třeba na střelnici bez mobilu? Nevědět nic o tom, že se vůbec nic nestalo? Že vám vůbec nikdo nepíše? Že si vás za tu dobu vůbec nikdo nepřidal mezi přátele?
Z toho by nejeden mohl mít těžké, doživotní psychické problémy.
O33l68d81ř80i62c96h 37K64a72u33c19k11ý
V prvním odstavci nesouhlasím „...drží ten nejkratší kus provazu...“. Evropa, tedy přesněji EU, už žádný provaz, kromě toho na kterém se oběsila, nedrží.
„... krásný bezpečný svět...“, ten zlikvidovala před 10 lety soudružka z NDR, nějaká Merkelová.
„...pokud bychom se bavili o boji za naše zájmy...“, které zájmy to jsou? Určitě ne, ty které prosazuje EU.
Tohle vytesat do kamene: „Vlast? Už mnoho let nám politici tvrdí, že nacionalismus je zlo, že jsme vlastně světoobčani, tak proč za nějakou vlast krvácet.“ Světoobčany bych jen zaměnil euroobčany a nacionalismus, vlastenectvím.
Zbytek je povinná chvilka nenávisti.
V75l47a14s58t75a 22M83o32k58r90ý
A TVRDÍ TO PŘEDEVŠÍM TI,
co o sobě říkají nahlas, že
jsou demokraté
P59e48p81a 91P85e13p32a41x
Když Evropa chtěla bojovat, tak to nikdy nebylo na obranu Evropy a vznikly z toho 2 světové války.

P31e68t15r 55D44v16o86ř16á29k
Začínám nabývat přesvědčení, že tentokrát německá carevna z Leyenu dotáhne konečné řešení evropské otázky do konce.
S97v90a65t92o75p35l31u21k 38S58t70o61k27l52á23s22e74k
Žít v přelomových časech bylo zábavné v 90. letech, i přes jejich divokost. Dneska je to frustrace, protože to nemá dobré řešení. Zbabělí politici nemají žádnou vizi mimo té, jak se udržet u moci a státních penězovodů.
J77i31ř41í 79N14e51v61r49k91l86a
Další gaučový zmatený válečník. Pamatujete, jak svého času Zeman obhajoval boje v Afghánistánu slovy, že se tam bojuje za Prahu? Kdo si dnes na tu pitomost vzpomene? Jak Merkelová propagovala v Sýrii boj za svržení Asada? Nakonec se povedlo, dnes tam vládnou islámští teroristé zběsile zabíjející křesťany a Alavity. Velké vítězství. Dnes všemožně podporujeme ukrajinský zkorumpovaný banderovský režim, který zakázal opoziční strany, média a cirkev. Když je na pokraji prohry, vykládají, že nikdo netouží po míru více než oni a zřejmě jako důkaz v době jednání Rusů a Američany pošlou na civilní objekty v Moskvě stovky dronů.
Většina lidí přirozeně nemá chuť zbrojit a válčit. Má zdravý rozum, ví, že že nám žádná okupace nehrozí a agresivní války nechce.
J88o15s64e33f 66D34l66o72u56h70y
Kdyby se neuveritelne stalo skutkem a Rusko nas napadlo tak jako Ukrajinu a zabijelo a nicilo, v tom pripade by jste bojoval, branil se? Ano nebo ne?
M73a73r73c69e69l 51P61a41v32l40í19k
to skutočne si vy, češi myslíte že ako krajina, ako európa niečo vojensky znamenáte? ze nakúpením tankov, stíhačiek zastavíte niektorú z mocností?
spomeňte si na Cyprus - turci majú najväčšiun armádu a grécka nie je malá.
obe krajiny sú v nato.
a nik sa medzi nich nepostavil, neaktivoval ČLÁNOK!
čo treba je funkčné četníctvo, na slovenskun žandári po celej krajine, ochrana pred neželenými návštevníkmi, nie pred armádou.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz