21.10.2019 | Svátek má Brigita


DIPLOMACIE: Ti dva nám tady chyběli

13.4.2015

Kdo? No pánové Norman Eisen a Andrew Schapiro. Jak se to u nás ironicky říká: „Tak na vás jsme tady čekali!“

Abych předešel hysterickým výlevům kritiků a diskutérů na netu, nejprve bych rád zdůraznil, že jsem se odhodlal napsat tento text teprve po tom, co „sám lid“, abych tak řekl, usvědčil naše media z lhaní a oblouznění vlastními „geniálními myšlenkami“. A po tom, co Miloš Zeman řekl, že tedy na tu tribunu na Rudém náměstí nepůjde. Což je dobře. Co s tím mají společného shora uvedení pánové? Hned k tomu dojdeme.

Čeští mediální dovedové - a je jedno, zda veřejnoprávní či soukromí - dokázali vyvolat dojem, že Česká republika je plná rusofilních šílenců, asi řízených z Moskvy přímo KGB. A že v jejich čele stojí Zeman. A že čeští agenti Putina, kryti Zemanem z Hradu, jen čekají s rudými prapory a silnou „dělnickou pěstí“, až americká soldateska representovaná konvojem vracejícím se z Pobaltí dorazí k nám. Následně aby pak s pokřikem „Ami go home“ zahnali imperialistické žoldáky, kam patří: na smetiště dějin!

TV Nova strašila: „Armáda už má vytipována místa, kde by americký vojenský konvoj mohl čelit provokacím. Očekává je zejména na počátku jeho přejezdu…“ Aktuálně.cz vrhlo na net titulek: „Blokáda i vítání. Americký konvoj dělí Čechy na dva tábory…“ atd. atd.

Zpravodajství ČT1 a ČT24 o konvoji a Zemanovi zhodnotil jeden z diskutérů na netu: “Co já mám povinně platit ČT? Oni by měli platit mně. Z těch jejich bolševických keců je mi na blití.“

Takže nejprve k těm údajným (sta)tisícům českých rusofilů. Dle Aktuálně.cz jich měla být polovina národa. Skutečnost je taková, že v psí zimě, dešti, sněhu a větru pak k údivu redaktorů a komentátorů a většiny Evropy, která ty pitomosti hltala a papouškovala dál, proběhl průjezd konvoje jako lidová veselice, manifestace přátelství. A slavným komentátorům zbyly jen kyselé řečičky. Jako že ne každý, co vítal konvoj, je okouzlen americkou demokracií, atd atd. Četli jste Lafontainovy bajky? Tam to najdete!

Osobně jsem nesmírně potěšen tou manifestací souhlasu se směřováním na Západ. A jsem rád. Protože tu příchylnost k Západu, manifestovanou vítáním konvoje US Army, nedokázala zničit ani nejstrašlivější manipulace redakce zpráv na ČT, jakou jsme kdy měli. Která přesvědčovala a přesvědčuje národ a svět, že jediný, kdo tady má co rozumného říci, jsou dnešní komunisté, bývalí komunisté a zakuklení komunisté. A pak přátelé oněch dvou výše jmenovaných pánů, aktivisté všeho druhu. Nikoho jiného skoro na obrazovce nevidět. (Až na Kalouska, jako humornou vložku.)

No a za druhé mne těší to, že se v úvodu jmenovaným pánům nepodařilo jejich manýry a pokusy řídit českou politiku ve směru levicového „obamismu“ namíchnout český národ tak, aby zapomněl na skutečné USA.

Nejprve je potřeba říci, že Obama ani ti dva nejsou celá Amerika. Obama je obecně považován za jednoho z nejhorších presidentů USA, který dovedl svoji zemi k nevídanému mocenskému úpadku. A celý svět zatáhl do mnoha katastrof. Jeho vstřícnost k islámu bez rozlišení –tedy spíš podpora islamistů typu Muslimského bratrstva -, šílené chování k celému Blízkému východu a hrátky s Ukrajinou budou jednou historiky považovány za děsivé selhání USA.

Oba shora jmenovaní pánové, velvyslanci USA v ČR, nejsou profesionální diplomaté. Jsou Obamovi kamarádi, tedy to, čemu se ve středověku říkalo „královi milci“. Dnes se tomu u nás říká „tlačenky“. Asi nevěděl, co s nimi, tak je poslal do Prahy.

Dlouhou dobu se v Praze v zasvěcených kruzích, tedy u nás v „každé kavárně“, vědělo mnohé podivné ze zákulisí činnosti obou pánů, ale nikdo si to netroufal říci nahlas. Jenže pak to pomalu začalo prosakovat a objevovat se i v tisku. Zdánlivě protismyslně, po privatizaci hlavních českých deníků. Kdy byly do té doby ideově jednotné levicové „intelektuálně kavárenské“ redakce rozmetány. Tu se něco mihlo v LN, tu v MfD, také Literární noviny cosi odtajnily a nakonec většinu shrnul v Echu24 Daniel Kaiser v článku „Přeceňovaný Andrew Schapiro“ (č. 15/2015).

Pomalu tak porůznu prosakovalo, že se činnost pana N. Eisnera u nás vyznačovala, diplomaticky řečeno, „neobvyklými činy“. Pro vysvětlení: když řekne diplomat „Pane, o vašich informacích by se dalo s úspěchem pochybovat“, v obyčejné řeči to znamená, že dotyčný je lhář a podvodník.

Pan Schapiro navazuje dnes na činnost pana Eisnera, jak už dneska klidně napíše kde kdo. Eisner byl spouštěčem, tedy aktivistou, který pomohl změnit v několika posledních letech celou naši republiku. Jako idealisticko-fanatický obamista si asi chtěl u nás udělat i jméno. A ukázat těm místním zaostalcům, jak vypadá „správná demokracie“. V jeho představách. Takže šílená levicově-lobbistická skupina zvaná „Rekonstrukce státu“ vznikla nejen na jeho popud, ale za jeho osobní účasti.

Výsledkem je na základě mediální kampaně přijatá série „protikorupčních zákonů“, následně pak zneschopnění funkce úřadů, zastavení prakticky všech velkých staveb včetně dálnic a tunelu Blanka (jen výběrové řízení na opravu Národního muzea trvá čtyři roky a ještě se nekoplo) a nepřijetí energetické koncepce státu, dále pak houfné udavačství a často naprosto nesmyslné zahajování trestních řízení, následné policejní vyšetřování tisíců úředníků, místních radnic, poslanců. Vše prakticky bez skutečného a konečného výsledku.

Nepovažujeme-li za výsledek nutnost platit miliony odškodného těm, co byli soudy shledáni nevinní anebo protiprávně věznění.

Celkem veřejně se hovoří, že výsledkem těchto dějů byl také pád vlády. Označovaný dnes už celkem běžně jako „policejní státní převrat“. Posledním stavem monstrózní akce je policejně-soudní řešení otázky, kolik dostala Nagyová kabelek a zda za ně platila daně.

Mimořádně šílenou se v praxi ukázala z neznámých zdrojů placená, ale americkými ambasadory zaštítěná organizace „Rekonstrukce státu“. Ta se vyznamenala skutečně neobvyklou ukázkou „demokratických metod“.

To když v zádech s veřejným tajemstvím, že je „zaštítěna“ ze strany ambasády USA, hlasitě podporována médii (a to včetně „veřejnoprávních“!), a vyžadovala naprosto nelegálně a vyděračskými způsoby, aby volení poslanci ČR složili jakousi „přísahu“ do rukou jejích aktivistů. Slib, že budou poslanci v práci postupovat podle jejich pokynů.

Dodnes se organizace chlubí na svých stránkách, že jejich „přesvědčování“ podlehlo 165 poslanců. Kteří se před volbami zavázali, že podle kroku 1 vyhlášeného touto skupinou “prosadí zákony, které zlepší kontrolu veřejného hospodaření a klientelistických vazeb“. Tedy zavázali se, že nebudou zastupovat své voliče, ale zájmy lobbistické organizace.

Podle kroku 2 organizace následně prohlašuje, že protože „nyní ale poslanci váhají a čelí různým tlakům… proto jim naši experti před každým hlasováním napíší, které návrhy či ´pozměňováky´ odpovídají jejich závazkům“. To je demokracie jako řemen!!!

Krok 3 je vyloženě výhružný. V zádech s tím, že americký ambasador Eisen jim činnost nejen posvětil, ale sám inicioval, “po každém hlasování vyhodnotíme, jak poslanec či senátor hlasoval a jestli dostál svému slovu“. Dále si to přečtěte zde.

Po pravdě řečeno, v mnoha státech by toto samo stačilo k požadavku na vyšetřování této organizace složkami sloužícími na ochranu demokracie a zákonů a možná i k odvolání dotyčného diplomata. To však nebylo všechno.

Pan Eisen pěstoval, jak si štěbetali v Praze vrabci na střeše, mimořádné styky s dnešní nejvlivnější prokurátorkou, paní Bradáčovou. Podle dobře informovaných pramenů dotyčná sedávala v kanceláři médii oslavovaného ministra spravedlnosti Pospíšila. A údajně s materiály odtamtud pendlovala mezi ministrovou kanceláří a kanceláří pana Eisena. Uvedené aktivity se prý dotýkaly třeba služebního zákona (dnes pro ČSSD zlatý déšť, Ano na to nemá dost lidí) a také Zákona o státním zastupitelství. Který dělá ze státních zástupců doslova „bohy a vládci nad politiky a občany“, protože je činí nekontrolovatelnými a neodvolatelnými. Tedy i nekritizovatelnými.

Osobně se domnívám, že lidsky nejšílenějším, ale plně souznícím s Obamovým viděním světa a láskou k islámu, je čin pana Eisena (po rodičích žida z Česka), který se pokusil doslova nacpat do českého školství muslimské aktivisty napojené na nejkonzervativnější islamisty – wahabisty – z Kataru. Tedy ze státu proslaveného financováním bojovníků Islámského státu a dalších džihádistů.

A velvyslanectví údajně lobbovalo za to, aby informování (čti propaganda) o islámu bylo prováděno nejen se souhlasem ministerstva školství, ale i na jeho „doporučení“. Pod finančním a politickým tlakem měla být zavedena „informace o kvalitách islámu“ do všech českých škol.

Toto doporučení bylo na základě rozzuřené reakce rodičů následně Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy odvoláno. Jistěže osobně nemám nic proti informacím o islámu. Naopak! Sám jsem byl v mnoha mešitách a nejen těch „turistických“, strávil jsem v Istanbulu celý den s tureckým profesorem islámských a historických studií, navštívil vesnici a jejich mešitu v horách v Anatolii, diskutoval s nimi, mám na poličce i korán, abych v něm mohl listovat a studovat ho.

Ale korán je jen kniha, kdežto muslimové a fanatičtí islamisté jsou něco jiného. Ti dnes ovládají velkou část nám blízkého muslimského obyvatelstva a vyhlašují, že jejich cílem je nás vyvraždit. Což činí, kde mohou.

Takže skupina českých fanatických konvertitek, vedená jakýmsi člověkem vyškoleným Katarem, vykládající školákům o úžasnosti „pravého islámu“ není myslím to, co by mělo fungovat na našem školství a formovat naše děti. Pan ambasador Eisen si myslel něco jiného.

Také pan Andrew Schapiro, nový velvyslanec, je spolužák a přítel prezidenta Obamy. Tomu vydatně pomáhal s financováním jeho předvolební kampaně, na kterou během let údajně získal až 700 000 dolarů, tedy přes 14 milionů korun. Schapiro se hned při svém nástupu uvedl prohlášením, že jako svůj cíl vidí „pomoc v boji s korupcí v ČR“ (jako by s tímtéž neměli v USA své vlastní problémy) a že bude podporovat „občanské aktivisty“.

Co potom tyto spojené síly jakoby „protikorupčníků“ a jejich donátorů – tedy pánů z velvyslanectví USA - vyhlašují o naší zemi ve světě, vidíte třeba na názorech, které jsou už od pohledu pro nás už vyloženě nebezpečné. Viz Newsweek o korupci v České republice.

Utajená schůzka Schapira brzy po příjezdu s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem vyvolala mezi politiky a diplomaty „pozdvižené obočí“. Víte, jak by se asi dalo přeložit do obyčejné řeči takovéto vyjádření?!

Teď by bylo ještě pro pochopení dalšího textu potřeba dodat, že představa Miloše Zemana na tribuně v Moskvě je i pro mne nepřijatelná. Protože by se dala vykládat jako přikyvování Putinovi. Jenže….

Pak došlo k onomu slavnému rozhovoru v České televizi, kde velvyslanec USA řekl: „Není na mně nebo na kterékoliv jiné zemi, abychom říkali českému prezidentovi, co má nebo nemá dělat. Když prezident Zeman řekl, že je třeba vzdát hold všem zemím v souvislosti s koncem druhé světové války, tak to chápu. Ta symbolika, že možná je jediným vůdčím představitelem státu EU, který bude stát na pódiu a sledovat vojenský pochod, když ta armáda destabilizuje jeden ze sousedních států EU, možná je taková prekérní, uvidíme, co se stane.“ (Viz zde.)

Takže americký velvyslanec veřejně vyslovil věty vůči presidentovi ČR, které by se daly z diplomatické řeči přeložit asi takto: “Dělej si, co chceš, panáčku, ale počkej, co ti uděláme, když nás neposlechneš.“

Fascinuje mne, jak profesionální novináři o věci klidně blábolí, že to bylo jen přeřeknutí a podobně. A že to tak možná nemyslel a tak vůbec. Každý, kdo se kolem TV někdy mihnul, ví, že takové věci se dlouho předem připravují. Redakce zašle minimálně okruh otázek a to, že by nějaký potrhlý redaktor vypálil z ničeho nic na amerického velvyslance takovou návodnou protizemanovskou otázku, je asi tak pravděpodobné, jako že tu debatu zasáhne meteorit. Ovšem i kdyby taková možnost byla, a v TV zpravodajství jsou dnes neuvěřitelní „lunatici“, jak ví každý, kdo je sleduje, skutečný diplomat- velvyslanec by pak řekl něco neutrálního. Ale nikdy nic takového, co Schapiro.

On pan Schapiro sice není diplomat, na druhé straně je ale význačný a zkušený právník. A právníci přesně a účelně říkají to, co říkají. Jinak by se neuživili. Takže to velice pravděpodobně nebyla žádná náhoda, ale byl to pokus Zemana zastrašit, ovlivnit a v podstatě dehonestovat

Takže Miloš Zeman se rozzuřil oprávněně. Musel si připadat jako Hácha nebo Gottwald, případně Antonín Novotný, když Brežněv pronesl svůj známý výrok „Eto vaše dělo“. Jako přikývnutí na jeho odstranění.

Připočteme-li ony známé protizemanovské demonstrace, na kterých „bývalí zaměstnanci velvyslanectví USA“ podle vlastního vyjádření rozdávali červené kartičky bláznivé mládeži a příslušníkům té „pravdy a lásky“, aby si nimi mávali proti Zemanovi, je jeho podráždění pochopitelné.

Ostatně naposledy jsem „bílé tváře“ mávající něčím červeným nad hlavou viděl na snímcích levicových vysokoškoláků v USA. To ovšem mávali Maovými „rudými knížkami“.

A to už nezmiňuji třeba onu „dobrovolně povinnou“ účast zaměstnanců zastoupení USA na „Pride parade“. Což zvedlo hladinu cholesterolu kdekomu, protože nejen Miloš Zeman, ale většina lidí u nás už má téhle homoparty plné zuby.

Nakonec bych jen rád dodal, že tak jako si velká část amerických demokratických voličů myslí, že Obama je pro USA větší nebezpečí než Putin, i já si myslím totéž o posledních dvou velvyslancích USA ve vztahu k ČR. A to, že ani tihle dva nedokázali většině Čechů zhnusit Spojené státy, svědčí o tom, že našinci jsou ve svých názorech tradičně konzervativní a rozvážní.

No a celý ten tyjátr kolem průjezdu americké kavalerie a Zemana v Moskvě pak svědčí o tom, že naše mediální scéna už nemá o skutečných názorech a pocitech našich lidí ani ánung.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.