Diskuse
DEMONSTRACE: Drtivý dopad
Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seR92o70m78a91n 65G13r49a64m61b21l62i85č85k54a
Před pár dny se nám šéf ÚS Baxa vyjádřil, že sám nemá jasno v tom, co ústava říká o kompetencích vládce hradu a že v tom tápou i ústavní právníci a akademici. Bývalý šéf Rychetský, který měl 4 roky zpátky v analogickém případu Zeman vs Lipánek jasno, že prezident v tomhle obstruovat nesmí, je dnes názoru opačného, aniž by se změnila ústava. Já se ptám, k čemu pak je nám tahle děsně přeplacená banda aktivistů, která si výklad ústavy ohýbá dle aktuálních preferencí?
K48r97e53i14d77l 58A23.
Přesně tak: Ještě bych dodal, že Rychetský se nedávno v jednom rozhovoru rozčiloval, že vládní koalice považuje ústavní soud za předpojatý. (Po těchto jeho výrocích?!) Ústavní soud je podle něj vrcholem objektivity.
Týž ústavní soud, který nejprve tvrdí někdy kol roku 2000, že kvóta 10 % pro dvoukoalici pro vstup do PS a 15 % pro trojkoalici je ok, a o 20 let později dojde k názoru, že to je protiústavní a že správné číslo je 7 % a 9 %. A jakoby náhodou v témže okamžiku vznikne jedna dvoukoalice a jedna trojkoalice a shodou okolností obě z tzv. liberálně-demokratického tábora...
F27r56a39n17t15i45š81e57k 22N12a44v56r20á87t95i50l
Baxova neústavní parta jmenovaná prezidentem Pavlem by neměla rozhodovat o změnách politického systému. Podle mého názoru by neměla rozhodovat o ničem, protože je to nekompetentní politický orgán, kterého nezajímá ani právo, ani spravedlnost a ještě méně ústava. Jedním z jejích absurdních kroků je schválení krádeže valoritace důchodů ekonomickými a ne právními argumenty.
J86o81s23e41f 24B38á47r90t80a
Když se uvažovalo, že prezident Zeman v předstihu jmenuje ústavní soudce nastal poprask. Ale, že si Lipavský s prezidentem v předstihu vybrali velvyslance, to naše media nezajímalo.
K26a11r58e75l 85M76a63c43h57a61l45a
Díky za hezký článek. O prezidentském systému může rozhodnout jen zákonodárce ústavní většinou a tedy dvoutřetinový volič.
Prezidentský systém nejsme. Pokud by prezident mohl odmítnout jmenovat 1, mohl by logicky odmitnout všechny a ministři by nebyli z parlamentní většiny a vladni koalice. Byli by prezidentovi ministři. To v ústavě nelze najít, je tam parlamentni demokracie. A proto je zřejmé, že si PP ústavu ohýbá a překračuje. A na to taky ve volbách dojede, prtž mu zůstane jen tvrdé jádro.
R35o94m44a28n 79G62r50a83m50b96l98i42č52k57a
Mno, pokud současná vláda nebude schopna vygenerovat jednoho silného kandidáta s širokou podporou veřejnosti, nemá proti PP šanci. Pozice PP je v současnosti dost silná, má na své straně média, kulturní exponenty i neziskový sektor a lze očekávat, že ve střetech s vládou hodlá pokračovat v rámci předvolební kampaně, která se pomaličku rozjíždí. Takže vidím to zatím bledě. Všichni potenciální kandidáti jsou zatím schopni oslovit nanejvýš desítky či první stovky tisíc voličů. A to je zatraceně málo. Navíc, konzervativně demokratický tábor je již tradičně rozdrobený, zatímco pokrokoví demokrati jsou schopni se ve vyhecované kampani spojit
M65y32r63r27r97y88n 18M48y36r88r43y32n81o35v34i80č
Moudré, jako vždy.
Dík za vaší dosavadní, mnohdy méně viditelnou, ale o to více potřebnou a záslužnou práci ve prospěch občanů tohoto státu.
J22a61r36o59m24í90r 47V93o60r60l86i62c50k82ý
Souhlasím s autorem.
Jde teď pouze o to aby vláda situaci ustála a nenechala se - po řádných volbách - nikým buzerovat. Konečně je to její povinnost.
Pakliže skupiny lidí si přejí projevit nesouhlas s vládou a souhlas s prezidentem - přejme jim to pokud to dělají spořádaně a nenásilně.
Co se týče prezidenta - jeho role a výkon jsou dány skutečností že není za nic odpovědný. Za normálních okolností by to byla osoba které si občané váží. Tečka.
B26a68y16o 27X29x
Ono to třeba utichne, lid si zamává prapory a pujde domů....za KOVIDU taky porušovali ústavu a snad každý zákon co existoval a co se stalo....NIC. Asi to bude stejné....
Z54d98e26n58ě72k 36K85l67o55u84č56e80k
Ve Velké Británii premiéra (obvykle předsedu vítězné strany) jmenuje král, premiér pak sestavuje vládu, jejíž členy na návrh premiéra jmenuje rovněž král. Nikdy se ale nestalo, že by král odmítl premiérův návrh někoho jmenovat ministrem, neboť se uznává pravidlo, že "vláda vládne a král kraluje". U nás, zdá se, se prosazuje pravidlo, že vláda vládne tak, jak dovolí prezident.
P24r58o68k83o47p 16P91r42o73p83e68s
Do jisté míry a za všech presidentů.
Třeba v GB premiér nenavrhuje tak očividné omyly. Jiný volební systém, nemusí "ukojit" malé koaliční vyděrače.
K65r47e11i55d97l 53A71.
Hezký závěr. Demokracii skutečně ohrožují některé věci, ale ty jsou systémové a nesouvisí s konkrétními osobami - něco, co je nad chápání Milionu chvilek.
Mně na tom všem zaráží, kolik lidí zcela otočilo v názoru na ústavní "právo odmítnout jmenovat" ministry. Prokazatelně dohledáno na internetu a doloženo dvěma zásadně odlišnými výroky (2021 vs. 2026):
Petr Macinka
Petr Pavel
Milion chvilek pro demokracii
Pavel Rychetský
Určitě se najít najít další, třeba někdo někoho doplní.
P74a26v63e16l 79S80u95r12a
" .... Jen BLBEC nemění názory ...."
J62i32n37d33ř91i19c14h 79S72t13r80a98k78o61š
Jak dlouho se "jednalo" o nedůvěře vládě? Zbytečné plkání, které zabralo celý den a k ničemu nevedlo. Plus předehra - vyjádření k musí jmenovat/nemusí jmenovat.
No a jak dlouho se jednalo o vyjasnění pravidel a/nebo správném postupu do příště, ať už bude na hradě kdokoliv? Čistá nula?
Takže si z toho odnáším, že politikům se líbí nejasná pravidla, která jim dovoluji zastávat jakýkoliv postoj, který se zrovna hodí a dovoluje jim hrát dobře placené divadlo, na které se pozornost lidu soustředí.
P23a84v54e69l 40S59u21r70a
Vydávat "jasná pravidla" je práce pro bohy.
K80r87e24i82d19l 40A26.
Humor nebere konce. Minář svolal demonstraci kvůli smskám Macinky a teď svolává novou demonstraci kvůli výroku Turka. A co že si to dovolil říci? Reagoval na to, že prezident očekává od Motoristů nového nominanta na MŽP větou: "V žádném případě. Nebudeme řešit problémy pana prezidenta." Budou si moct Macinka a Turek ještě up*dnout, aby to podle chvilkařů nepodvracelo republiku?
B18a77y86o 87X44x
Jak jsem psal jinde, o Turka ve své podstatě nejde.....jde o to sestřelit vládu která hází vidle do zbrojního a zeleného kšeftu. To se mafii kolem toho celého nelíbí....mají mocné zbraně - média a soc. sítě.....myslím, že to dokáží otočit kolo dějin zpět a nikdy jinak. Auroru už mají nabitou
P52e68t14r 50K91u58b61á66č
Cituji : "Povolat občany ke skutečné obraně existence státu...."
To je odvážný výrok v radikálním rozporu se směřování bruselského establishmentu, Má ombudsman nějakou imunitu, nebo jej za tuhle větu mohou potahovat ?
A pak druhá otázka: Kdo najde motivaci ten zkorumpovaný Euro-bordel bránit?
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz