23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

ČESKO: Nejlepší místo pro život?

Česká republika zažívá v posledních letech prudký rozkvět. Je zřejmé, že životní úroveň u nás nebyla nikdy na takové úrovni, jako je dnes. Zajímavé ovšem je, že se rychle stává i jednou z nejlepších na světě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 7.3.2018 21:10

No jo,

když je ve flašce polovina tekutiny, jeden ji má za poloprázdnou, druhý za poloplnou. Autor je představitelem těch druhých.

Ale dobře se to čte, jeden je v tuzemsku spíš uvyklý na popis svrabu a černých neštovic pandemicky se u nás šířících.

Na druhé straně slovy klasika - optimismus je opium lidstva ... :-)

D. Spal 7.3.2018 15:45

Ano, soudruzi, kupředu levá!

Jojo, v USA je velký hlad a Američané stojí frontu na české ambasádě na imigrační víza, aby se dostali do země oplývající svobodou a bohatstvím.

Nejnižší nezaměstnanost? 35% lidí pracuje pro stát, nejvyšší poměr na světě. Zcela neproduktivní sféra, která naopak ekonomiku vysává. Další tisíce a tisíce mají fiktivní zaměstnání - zaměstnavatel se dělí se zaměstnanci o státní podporu, aniž by se provozovala jakákoli činnost. Další tisíce dělají zbytečnosti za dotace. Pak máme 130 000 neziskovek, které nadělají škody za miliardy. Tedy fiktivní ekonomika s pramalou produktivitou.

Dovoluji si soudruhovi připomenout, že za bolševika byla nezaměstnanost nulová a sociální výhody rozsáhlejší. Podle jeho kritérií bylo tedy Česko úplně nejlepší ze všech už tenkrát.

V. Kain 7.3.2018 16:32

Re: Ano, soudruzi, kupředu levá!

Kdopak asi Petišku za ty kecy platí? Ještě asi nebyl u stomatologa a nebo školství.Skoro zadarmo? Tak to ani náhodou.Nevím co to Petiška do nás leje za absurdity.

J. Kočí 7.3.2018 15:36

Už před lety se mě nějací Němci

ptali, proč u nás tak všichni nadávají. Dokonce mi řekli, že stejně tak se píše o nás v německých novinách. Skutečností byli velmi překvapeni a říkali, že je to velmi podobné. (Samozřejmě když srovnáme kurz euro/kč, náklady na bydlení, služby vs. nominální příjmy atd.)

Odpověděl jsem takto:

Když se zeptáte Němce na jeho příjem, vypne hruď a řekne částku.

Když se zeptáte Čecha, skloní hlavu a potichu zašeptá skoro stejnou částku.

J. Jurax 7.3.2018 21:12

Re: Už před lety se mě nějací Němci

Jo, zašeptá skoro stejnou částku - Němec v eurech, tuzemec v korunách ...

M. Valenta 7.3.2018 15:05

Jen bych doplnil,

že k onomu dobrému žití, do kterého jsme byli kvazi tak trochu dotlačeni díky své geografické poloze a přes dodnes živý odpor nostalgiků starého režimu, by měl patřit i pocit nestydění se za své představitele.

A. Alda 7.3.2018 13:57

Aby ten obrázek byl trochu kompletnější,

bylo by dobré seznámit se i s poznatky zástupce ombudsmana"

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/69-tisic-na-davkach-pobira-jedna-rodina-Invalidni-duchodce-ma-120-aut-Vybusna-zprava-z-navstevy-Sokolova-526900

I. Novák 7.3.2018 13:20

Příliš intelektuálně náročná satira

:)

S. Donát 7.3.2018 13:10

Ano, souhlasím, máme se jako prasata v žitě

a žiju v této zemi moc rád, navzdory všem problémům, které tu existují.

P. Kubáč 7.3.2018 11:47

Říkáme, že je zle, aby nebylo !

Buďme rádi za typický český pesimismus, který nedává příliš dobrou živnou půdu vzletným ideám a z nich vyplývajícího prznění společnosti.

A. Alda 7.3.2018 11:20

Nezpochybnitelná pravda.

My ale víme, že by to mohlo být ještě lepší.

J. Fridrich 7.3.2018 9:16

Když jsem před několika léty napsal a někdy i

Když jsem před několika léty napsal a někdy i v diskuzích řeknu toto - " Nikdy se v této zemi nežilo tak dobře, jak nyní ( před lidmi neříkat – je to tajné ). Patříme ale k nejvíce nadávajícím národům na světě – a lidé z jiných zemí nás moc nechápou a diví se tomu. V krásných pořadech z exotických a nejméně vyspělých - čili nejchudších zemí světa je zajímavé, že při rozhovorech s jejich obyvateli oni říkají, že jsou št’astní a mají svou zemi rádi.

Pokud by byli naši předkové podobní skeptici, jak naši " mimozemšt’ani ", tak bychom se my ani nenarodili " - tak jsem za největšího exota, tak je to v naší kotlince..

P. Lenc 7.3.2018 11:05

Re: Když jsem před několika léty napsal a někdy i

Ano, podobně jsem psal a píši i já.Někdy mám dojem, že jsme národ masochistů.

Z. Lapil 7.3.2018 11:36

Re: Když jsem před několika léty napsal a někdy i

Nebo možná podpantofelníků. Existuje teze, že svět směřuje k lepší budoucnosti pouze na základě remcání manželek.

F. Navrátil 7.3.2018 8:59

Raději nejásat

Pesimismu, nedůvěra a nadměrný kriticismus jsou u nás opravdu nadměrně rozšířeny. Ale je to většinou jen taková slupka. I když se lidé mají dobře, neprojevují žádnou přehnanou radost, aby to nezakřikli. Zřejmě takové jednání pochází ještě z doby, kdy takovým jednáním lidé odháněli zlé duchy, kteří by jim mohli uškodit. Historická zkušenost jim napovídá, že po letech tučných přijdou léta hubená.

R. Gramblička 7.3.2018 8:07

Hm, nebude autor

náhodou potomkem Eduarda Petíšky coby autora knihy Staré řecké báje a pověsti? V dětství to byla jedna z mých nejoblíbenějších knížek.

J. Kovaříček 7.3.2018 2:37

Je to složité

Myslím, že lidé v Česku se dnes mají lépe než kdy jindy, i když ne všichni. Stačilo, že se podařilo rozevřít svírající pěst komunistické strany a inciativa i pracovitost mnoha českých lidí udělala zázraky. Politici ovšem nestáli a nestojí za nic, tak jako v mnoha dalších zemích, jde to dobře tedy i bez nich.

Jen bych k rád připodotknul něco k úvodnímu odstavci. Austrálie dnes už není zemí zaslíbenou. Zvítězil tu socialismus fabiánského typu, neomarxisté tu prosazují svá šílenstva, politická korektnost nasazuje lidem náhubky. Životní úroveň už klesá. Počet muslimů se za deset let zdvojnásobil (dnes už jich tu je více než 600 tisíc, stále přibývají) a tvrdě si tu vyžadují respektování svých zvyklostí. Teroristické akce už tu nejsou vzácností stejně jako no go zóny. Jen se o tom nesmí mluvit. Škoda, Austrálie byla svobodnou a báječnou zemí!

Na Novém Zélandě se to také vyvíjí podivným směrem, nemohu ale přesně posoudit, už jsem tam pár let nebyl. Takže snad jen to Švýcarsko anebo Thajsko.

J. Babička 7.3.2018 2:10

poznámka

hlad je velkým problémem i v USA.

Konečně jsem pochopil proč Trump staví zed, ahy mu zbídačelí američané neutíkali.

J. Brunner 7.3.2018 1:36

Jediná vada je

že lidé nejsou spokojení dostatečně, hodně často. Za sebe mohu říci, že se i jako důchodce mám vcelku dobře, ale ke spokojenosti bych se dostal, kdybych přestal sledovat ty hrůzy v médiích a zahodil počítač, jen se k tomu nemohu odhodlat.

P. Dvořák 7.3.2018 2:35

Re: Jediná vada je

Poradím vám. Přibližně od poloviny roku 2016 jsem přestal sledovat jakékoliv zpravodajství a veškeré diskusní pořady v TV a rozhlasu bez rozlišení stanice. Přestal jsem odebírat předplacený tisk nebo jakýkoliv kupovat. Čtu jen měsíčník z místní radnice úřadu městské části nebo regionu.

Názor na aktuální dění kolem sebe si lze udělat i bez každodenního úředního výplachu duše. Bohužel prostřednictvím koncesionářských poplatků musím platit i za to, co si vůbec nekupuji. Nehorázné.

Počítač nezahazujte. Některé články si zkopíruji a uložím. Je velice zajímavé sledovat, že např. některá varování, za což někomu nadávali v r. 2010, je dnes běžná situace, ale když to někdo jiný znovu napíše aktualizovaně, nadávají mu zase.

Z. Lapil 7.3.2018 11:32

Re: Jediná vada je

Nezahazujte, jen si ze čtení a sledování nedělejte dennodenní rituál. Mizerné zboží se rychle kazí, je-li zpráva podstatná, dva tři dny vydrží.

Nebo zkuste změnit přístup a na televizi si přilepte nápis: "Život je tragédií pro toho kdo cítí, ale komedie pro toho, kdo myslí". V Renčínově verzi "Když se život bere jako muzikál, tak to docela ujde".

Š. Hašek 7.3.2018 12:01

Re: Jediná vada je

Vážení pánové,

pánové Brunnere, Dvořáku, Lapile, dovolíte, abych se k Vám přihlásil do party?? Třeba jen jako čekatel.

Zdraví Hašek

Z. Lapil 7.3.2018 12:17

Re: Jediná vada je

A pak že televize nesjednocuje :-)

P. Dvořák 7.3.2018 12:24

Re: Jediná vada je

Za sebe mohu říct, že vítám každého odpadlíka, který se zbaví závislosti na mainstreamu, včele se státní televizí a rozhlasem.

:-))

Mimochodem, proto už patnáct let chodím zcela pravidelně na NP. Zde si vytřídíte různé typy přispěvatelů, náhledu na věc a celkově vytříbíte svůj vlastní názor.

S. Donát 7.3.2018 13:08

Re: Jediná vada je

Televizi sice ještě mám, ale spíš kvůli sportovním pořadům, Nintendu a dětem. A také jako promítací plochu pro filmy :). A aby se na ČT jen nenadávalo, dovolím si pochválit pořady Hydepark civilizace a Historie.cs, kde lze občas narazit na velmi zajímavé hosty a kvalitní povídání.

NP je unikátní deník, čtu ho pravidelně prakticky od jeho založení. Přes občasné výhrady k některým názorům pana Neffa, mu patří velký dík za jeho úsilí.

Š. Hašek 7.3.2018 17:40

Re: Jediná vada je

Asi tak.

J. Jurax 7.3.2018 21:16

Re: Jediná vada je

Sakra, utíká to - já už chodím na Psa dvacet let ... :-)

P. Portwyn 7.3.2018 21:31

Re: Jediná vada je

Nojo... staří psi :o)

J. Jurax 7.3.2018 21:55

Re: Jediná vada je

Ještě mi není 70 (až za dva roky), nazval bych se psem středního věku ... :-)

A. Richter 7.3.2018 21:36

Re: Jediná vada je

No, já jedenadvacet a nechlubím se. S výjimkou dneška. Původně jsem měl nick "jakovy".

*8-D