Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seV21l59a75s56t62a 33M58o36k17r17ý
ANO,
na to by se nemělo zapomínat -
jsme zde tisíc let, se všemi chybami i klady, uprostřed Evropy region, přes který se přehnalo za tu dobu mnoho vojska všelijakého a to jak na východ, tak na západ,
zatím stále samostatný stát/národ Čechů, Moravanů, Slezanů,
na rozdíl od mnohých z celé Evropy, kteří v průběhu té doby zmizeli z její mapy.
Jsme odpovědní předkům zde přežít i My.
P83a91v65e59l 73H57o14l61u32b
Ano, hezky napsáno, souhlas
I11v73e83t69a 26K68o36u39b24o73v71á
Nalezeno na netu......Naše vláda nácků (tak ji opozice často nazývá) tady nechce sraz nácku, ale naše protináckovská opozice ten sraz nácků chce a prezident, který nejmenoval Turka, protože je dle něj nácek, zve na hrad hlavního nácka srazu v Brně na pokec.
R31a52d55e88k 80L51á98v92i81č62k91a
To jsou paradoxy které normální hlava nebere.
V29l87a53s44t51i69m19i35l 24Z71a34d14á48k
Sudeťáků se není třeba bát. Bát se je potřebné českých servilů.
M20i36r89o59s86l36a92v 43K62o44c84i40á46n
Kolikrát už tohle tento národ slyšel...
F76r77a32n57t20i79š69e19k 53N94a25v81r27á66t30i88l
Určitě si kladete otázku, proč podobná akce, jako je sraz Sudetoněmeckého landsmanstschafu v Brně, neproběhne v jiných státech. Třeba v Polsku, které odsunulo dvojnásobný počet německého obyvatelstva oproti Česku. Protože v Polsku jsou vládní i opoziční strany vlastenecké a Poláci jsou historický národ. Protože v Česku je silná kolaboranstvá fronta, která hodlá zapojit Landsmantschaft do politického boje proti výsledkům demokratických voleb. Proto také ODS, STAN, Piráti, lidovci a TOP 09 spolu s parazitickými neziskovkami a prodejnými médii vítají sraz v Brně a jsou ochotni lízat holínky pohrobkům henleinovců. Sraz Sudetoněmeckého Landsmanschaftu byl připraven v době fialové vlády. Připomínám, že Fiala stál v čele moravské organizace Panevropské unie a jeho osobní přítel Posselt je vedoucím té bavorské.
V58l10a95s48t16a 77M53o61k49r15ý

P55e68t57r 66H52á67k
"možná špatný je celkový způsob naší současné výchovy a vzdělávání mladých generací. Že se právě s těmito informacemi o těch slavných obdobích aktivně nepracuje"
Ne "možná". Tak to je.
Učí se o Nicolasi Wintonovi, ale neučí se o Antonínu Kalinovi, který zachránil zhruba stejně dětí, a s větším osobním rizikem. Ptal jsem se proč. Prý není čas.
Zjišťoval jsem si povědomí o kosmonautice. Ptal jsem se, které první tři státy měly kosmonauta ve vesmíru. SSSR a USA uvedli skoro všichni, Československo z lidí pod 40 let skoro nikdo.
Není to jen ve školství. Ono se o tom prostě nemluví. Češi pro naše "nastolovače témat" nejsou zajímaví, teda pokud jde o pozitivní konotace. Ovšem plivat na sebe, to by nám šlo.
P13r14o91k40o12p 65P60r53o44p39e66s
Ti nad 40 (spíš asi 50) si pamatují i okolnosti letu.
V73l77a69d68i72m54í13r44a 87M91a40c97h33á70l18k15o34v10á
Pro paní Rybnickou:
,,Kromě popraviště v Kounicových kolejích nacisté vraždili na mnoha dalších místech v okolí Brna, například 2. května 1945 v Ořechově – 23 obětí včetně žen a dětí. Nebo 3. až 5. května 1945 – Rosice, Tetčice, Omice, Střelice. Při ústupu zde Němci popravovali zajaté partyzány, stříleli civilisty, zapalovali domy. Počty obětí se liší, ale jde o desítky lidí.
Nebo už předtím Prlov (Valašsko) – 23. dubna 1945. Němci zde zavraždili 23 civilistů, spálili 6 domů, oběťmi byly i ženy a děti. Nebo Ploština – 19. dubna 1945. Jednotky SS a gestapa upálily 24 lidí, většinou civilistů, některé zaživa. A dále Vařákovy Paseky – 2. května 1945. Němci tu zavraždili 15 lidí, vesnici vypálili, oběťmi byli i starci a ženy. Nebo Zákřov – 20. dubna 1945. Němci odvlekli 19 mužů, mučili je a upálili v seníku. Takových tragédií tam tehdy byly desítky."
Nechci odmlouvat excesy při Brněnském pochodu, ale příčinou byl hrůzný nelidský teror německých nacistických vojáků na českém civilním obyvatelstvu.
Byly to válečné zločiny.
Jste si jistá, že byste zachovala klid, kdyby vám upálili nebo zavraždili rodinu, příbuzné nebo známé?
P60r86o51k56o77p 22P73r88o85p92e48s
Já určitě ne. Ovšem, tehdy.
P51e13t75r 21H22a86t71i45n85a
Ona to není tak úplně pravda, že by v historii našeho národa nebyla žádná slavná období, na která by se nedalo dodnes slavně odkazovat. To by se jistě našla.
Ovšem, možná špatný je celkový způsob naší současné výchovy a vzdělávání mladých generací. Že se právě s těmito informacemi o těch slavných obdobích aktivně nepracuje. Plus tedy - ale to platilo v historii po celou dobu, že se měnila samotná politická a společenská intepretace těch slavných období a podle toho se pak různě připomínala, nebo naopak potlačovala.
Když si to vezmeme strašně odzadu -
- Přemysl Otakar II., řečený král železný a zlatý, ten už se spíš počítá do té skupiny málo známých králů, u kterých se musí študenti "šprtat " letopočty
- pak Karel IV, u kterého se aspoň, kvůli TV anketě ví, že byl největší Čech ..)
- pak období husitství - které už dnes převažuje výklad, že to byli vlastně lupiči a teroristi
- pak dlouho nic a pak dodnes hluboce diskutovaná Bílá hora, a po ní těch dalších 300 let, které jedni označují jako období ponížení a poroby českého národa, zatímco jiní líčí ten ráj pokojného rozkvětu pod patronací hodných a starostlivých rakouských císařů z Vídně...
Dalo by se jistě pokračovat...
Z13v63i18r78e21t73n93i16k 41L57a55p29i43l
Nejste s Panikařit ve při. Byl Premysl Otakar II. skvělý král nebo imperial8sta v době, kdy se to ještě tak nejmenovala? Byli husté odvazni reformátoři nebo pustošící banda? Byli "jezdit po Bílé hoře paliči knih nebo zakladatelé gymnázií. Koneckonců i ten Masaryk dal střílet do dělníků a komunistický průmysl, TO byl panečku průmysl.
Problém je, ze každá mince ma dvě strany a - stalo se mi jednou v životě- může zůstat stát i na hraně. On i ten Hitler zatočil s nezamestnaností.
M77y79r88r26r98y56n 93M82y67r19r95y46n87o63v86i20č
Má to být asi vtipná sebeironie, ale ve skutečnosti to sklouzává k lacinému shazování české historické zkušenosti i identity. Redukovat dějiny Čechů na karikaturu věčných hádek znamená ignorovat skutečné zkoušky, kterým společnost čelila, i schopnost je přežít a obnovit se. Zlehčování významu témat, jako je Sudetoněmecký landsmanšaft, pak působí spíš jako pohodlný únik než poctivá reflexe složitých historických vztahů. Autor si plete kritické myšlení s cynismem a místo argumentů nabízí efektní, ale prázdné zobecnění. Ve výsledku tak nevypovídá ani tak o Češích, jako spíš o vlastní neschopnosti uchopit jejich historii bez povrchních zkratek.
P82r45o68k47o14p 56P32r43o77p65e48s
Jo, je to ironie. Ta bývá přehnaná, normální průběh.
P79e81t53r 44D91v32o69ř97á41k
Sjezd se má konat v Brně ve dnech 21. až 25. května.
Poté se čelní představitelé obou stran přesunou do Prahy, kde 27. května uctí památku Reinharda Heydricha, kterého před 85 roky zbaběle zavraždili dva zrádci národa Kubiš a Gabčík.
P33e70t71e 87B90r21i45c53h
Na prvním hradním nádvoří je přivítá PePa
V22l42a33d20i16m94í58r21a 85M80a38c30h56á54l48k43o18v24á
Mám k Sudetskému Landsmanschaftu rozporuplný vztah, protože půlka rodiny sudetská německá a druhá půlka česká vlastenecká.
Ovšem, když čtu tohle
,,Historička Milena Flodrová popsala (spolu s jinými), že na popravy chodily německé ženy „jako do kina“, braly s sebou děti, kupovaly si lístky a atmosféra byla normalizovaná.
Jako příklad jedné z poprav můžeme uvést třeba 21. listopad 1941, kdy byly popraveny dvě desítky lidí, mezi nimi studenti, dělníci, učitelé, ženy i muži. Byli tedy popraveni zástupci různých sociálních vrstev; příklad také ukazuje onu zmíněnou brněnskou specifiku – veřejnost, diváky, komentáře."
Při čtení tohoto bych od sudetských Němců v Brně očekávala radši pietu než tanec.
H11a23n74n13a 23R28y64b54n86i22c73k79á
a) pieta o které hovoříte se koná každoročně už po několik let
b) Bohužel jsem si to nezaložila ale tuhle jsem četla na českých mediích historika, který tvrdil že ty vstupenky na popravy v KK neexistovaly, jedná se o poválečný účelový a štvavý výmysl. Pokusím se to najít.
Ostatně už jste něco slyšela o poválečných veřejných popravách na německých občanech? Byly to lidové veselice.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz