Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

CENZURA: Nechoď Vašku s vládou na led…

To si možná říkají v CZ.NIC, které před necelým rokem vyplo na popud vlády weby šířící ruskou propagandu. Soudy však konstatovaly, že nešlo o závazný příkaz, a tak mu nejspíš zůstane v rukách Černý Petr odpovědnosti za tento krok.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LN

Neexistuje žádné právo na přístup k dezinformačním webům, řekl Nejvyšší správní soud

Padl první rozsudek, jenž se zabýval vypnutím osmi dezinformačních webů bezprostředně po začátku ruské invaze na Ukrajinu. Vynesl ho Nejvyšší správní soud. Podnět zablokovat zmíněné stránky vyšel od vlády Petra Fialy. Podle nejvyšší soudní autority vykládající správní právo nelze vnímat doporučení kabinetu jako nezákonný akt státní moci.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/nss-dezinformace/r~1e3fb580a2f311edb1f50cc47ab5f122/

0 0
možnosti
VP

Ale to přece není nic divného. Na internetu se také lze dozvědět, že Fialovo tvrzení, že jsme ve válce je jen "metaforické vyjádření". Tedy žádná dezinformace. Připomíná mi to také europoslankyni Rujbrovou a její Syrské "sirotky", co nebyli žádnými sirotky a vlastně to ani nebyly děti. To taky nebyla dezinformace, ale "jen taková nadsázka", jak se sama Rujbrová vyjádřila. Takže podobné věci nejsou ničím novým a můžeme se těšit na další pokračování.

0 0
možnosti
LN

Problém je v tom, že lidé bez mozku nebo se zlým úmyslem vytrhnou slova "jsme ve válce" z kontextu toho, co bylo skutečně vyřčeno, a začnou s nimi operovat a měnit interpretaci výroku i souvislostí, v jakých byla vyslovana. Pak se sktečně jedná o DEZINFORMACI, přesněji o dezinterpretaci. To propaganda běžně dělá a uvrtá do mozečků nešťastníků frázi, kterou oni pak mechanicky používají, aniž by si uvědomovali či respektovali souvislosti, za nichž byla vyřčena. Lidově už se takové metodě dávno říká "chytat za slovíčko".

Díky za dobrý příklad! ;-)

0 0
možnosti
VC

Tohle bych jako obhájce zdůvodnil obavou z trestného činu podpory nepřátelské mocnosti a předběžné opatření. Když to doporučila naše vláda, měli obavy z podpory organizovaného zločinu, ten ruská vláda organizuje.

Nakonec v některých případech je, nebo by mělo být, to co píšou weby putinosexuálů trestné.

Na druhé straně svoboda slova znamená, že později tyto weby zapnuli. To je kvůli ochraně svobody slova v pořádku. I to, že se někdo soudí a možná i to že se bude muset schválit nová legislativa.

0 0
možnosti

No a u Amerikosexuálů to nevadí, natož, aby to bylo trestné, protože Američané jsou sice současnou říší Zla, co do počtu válek a mrtvých a světoví Grázlové, ale jsou to Naši Grázlové...;-D

0 0
možnosti
SK

Souhlasím s právem na informace a obejdu se bez desinformací!

0 0
možnosti
KA

K35r96e21i15d17l 76A82.

3. 2. 2023 16:09

Ještě byste mohl požadovat právo nebýt vystavován dezinformacím.

0 0
možnosti
JJ

J84u68r93a 38J88u90r84a74x

3. 2. 2023 12:38

Inu, cenzura to z definice je.

0 0
možnosti
LN

Analytik: Ruská pátá kolona chrlí dezinformace k Ukrajině a Česko přihlíží

23. 2. 2022

Společnost Semantic Visions, jejímž šéfem je František Vrabel, vysledovala, že téma Ukrajina dominuje dezinformačním webům od konce ledna.

Podle datového analytika Františka Vrabela se v Česku dramaticky zvýšil počet dezinformací o Ukrajině. V rozhovoru pro Seznam Zprávy mluví o tom, jak tady takzvaná pátá kolona pracuje pro Rusko a stát tomu léta jen přihlíží.

František Vrabel je šéfem společnosti Semantic Visions, která sleduje 90 % globálního zpravodajského obsahu internetu a dlouhodobě se zabývá i tématem dezinformací. Podle jejích dat začalo na českých dezinformačních webech téma Ukrajiny dominovat v posledním lednovém týdnu (2022). Do té doby kralovaly na české dezinformační scéně konspirace kolem koronaviru. ...

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-analytik-ruska-pata-kolona-chrli-dezinformace-k-ukrajine-a-cesko-prihlizi-189858

0 0
možnosti
Foto

děláte nadčasy? Jste dnes poněkud horlivý

0 0
možnosti
ŚS

Možná si Fiala myslí, že je morálně přijatelnější požádat někoho aby porušil zákon, než ho porušovat na svou zodpovědnost. Ale zrovna popisovaný případ precedens do budoucna nebude, protože už vznikl zákon na míru, aby mohlo být takové počínání (vypínání webů a pod.) legální.

0 0
možnosti
PS

P58a93v33e79l 16S54u67r55a

3. 2. 2023 10:01

Taky mě to v dané souvislosti napadlo. Připravovaný zákon o boji proti desinformacím nemá za cíl legalizovat vypínání "nevhodných" informací, ale šetřit peníze státní pokladny za žaloby šiřitelů těchto "informací" .... Asi ?

0 0
možnosti
LN

Na dezinformační scéně nastal moment šoku, někdo změnil názor, říká expert

27. 2. 2022

Ředitel Centra proti terorismu a hybridním hrozbám hovoří v rozhovoru pro Seznam Zprávy o tom, že nebyla politická vůle řešit dezinformace.

„Už dávno jsme s Ruskem v informační válce,“ říká v rozhovoru pro Seznam Zprávy ředitel Centra proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH) Ministerstva vnitra Benedikt Vangeli.

Rusko proti nám vede informační válku už několik let. Podle šéfa CTHH jsme si to nechtěli připustit. „Teď jsme v takovém bodu zlomu. Bylo to vidět nějakou chvíli na té dezinformační scéně. Nastal moment šoku, než se vzpamatovali, než si rozmysleli, co se stalo a jestli a jak pojedou dál v té samé lince. Řada lidí třeba i změnila názor,“ popisuje situaci na dezinformační scéně ve chvíli, kdy Rusko napadlo Ukrajinu, Benedikt Vangeli. ...

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-na-dezinformacni-scene-nastal-moment-soku-nekdo-zmenil-nazor-rika-expert-190538

0 0
možnosti
PS

P71a72v51e38l 36S25u53r43a

3. 2. 2023 10:25

Rusko se v téhle desinformační válce hodně zdokonalilo. Už nevysílá jen lži, ale daleko víc jen kecy a pohádky.

0 0
možnosti
LH

Schvaluji vypínání webů a hustou cenzuru. A očkování miluji. A locdovny v kombinaci s grýndýly a Ukrajinou. Jen tak jsem ve zralém věku okusil tu slast stát se skutečným, pronásledovaným a diskriminovaným Václavem Havlem disidentem!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz