Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

ZJ

Vybydlené domy

Tolik vybydlených domů,

a to bez potrestání,

vůbec žádné řeči k tomu -

kdo spravedlnost brání ?

VP

Jedinná možnost , jak řešit Romský problém , je defragmentace ", dát rodinám možnost bydlet v marigotkách jako kdysi, než je Komanči nacpali do činžáků ,stejně pořád žijí celý den venku ?! A jako na Západě se přesouvají , tam kde si zařídí nějakou práci s pomocí starostů , a potom jedou dál?!!

LZ

L25u41i53s 69Z78í71d96e31k

25. 6. 2024 17:50

Pro mladé. kteří si sami chtějí koupit či postavit své bydlení udělala 5demolice mnohé ! Zdvojnásobila daň z nemovitosti ! Ztrojnásobila ceny elektřiny, tedy i vytápění a ceny materiálů, které jsou energeticky náročné ve výrobě. A pak , že 5žumpa nic nedělá...

PD

Alespoň se budou mít ANOnisté na co vymlouvat, až to vše (z valné části po nich zděděné) zachovají.

HV

Nojo. Bytová problematika. Ať bude bytů kolik chce, stejně jich bude hromada prázdných, aby se udržela cena nájemného. Když jsem jako mladé tele nastupoval do práce, měl jsem plat 2740Kč. Byt v té době stál 200 000. Když jsem měl 10 000, stál byt milion. Dneska je situace stejná, jen jiná čísla. Takže mladí, co si na byt chtějí vydělat, ho budou mít tak ve čtyřiceti. A když je neklepne pepka a budou vhodně investovat, tak si v 55 koupí čtyři investiční byty, 3 budou držet prázdné a jeden pronajímat expatům za „tržní“ nájemné. A tak furt dokola. Jenom se bude rodit méně a méně dětí, protože ženy budou plodit děti jenom Elonovi Muskovi :-))

KN

K71a86r60e78l 34N32o26v44a92k

25. 6. 2024 17:59

Najemne bylo mnohem nizsi v porovnani k platum, takze jste mohl setrit a bydlet v najmu.

VN

Nemám statistická data, ale odhaduji, že jak bude vymírat naše početná generace seniorů, volných panelákových bytů pro mladé singly bude dost.

Ničitelé jakýchkoliv přidělených bytů jsou jiná liga.

VM

SOCIÁLNÍ BYDLENÍ =

chudobinec, pastouška, s domovským právem a šatlavou v " zádech " !

JJ

J58u41r58a 61J70u50r73a59x

25. 6. 2024 12:45

Především tzv. sociálně vyloučené lokality nesouvisí s problémem bydlení - tedy nedostatku cenově dostupných bytů.

A tzv. sociální byty s levným nájmem jistě mohou pomoci s bydlením tzv. nízkopříjmovým - vlastně už i středopříjmovým - vrstvám obyvatelstva, ale zároveň je v nich potenciál vytváření dalších vyloučených lokalit.

Řešením je leda masivní výstavba nových bytů, aby nabídka převýšila poptávku a tedy klesly ceny. A legislativa, která to nebude komplikovat. Ovšem pokles cen nejspíš není v zájmu developerů.

JV

Pamatuji, že ještě v padesátých letech cikáni žili a cestovali v maringotkách - pamatuji i koně.

Byly tenkrát problémy se sociálním bydlením?

JJ

J54u56r43a 44J29u80r60a57x

25. 6. 2024 12:49

Byly problémy s jakýmkoliv bydlením, tedy i sociálním. Proč myslíte, že by jinak stát organizoval od počátku šedesátých masivní výstavbu sídlišť později vesměs panelových, z níž dodnes tyjeme?

KV

Asi jsem starý zpozdilec. Co je to "sociální bydlení"? Nu, i na stará kolena platím inkaso na bydlení, tedy otop, energie na vaření a praní, výpalné ČT a ČRO i když na ty slátaniny nečumím a rádio neposlouchám, ale mám přípojku el. proudu střídavého (https://www.youtube.com/watch?v=l76_4gkK9Kc). A nyní i nebožáci se smartfony a nouťasy, toť armagedon. Kurňa, ať si to ČT zakóduje, pak uvidí, jak jim buzik Moravec zvedl sledovanost. Piráti zase excelují. Koncovky IT AI dle anglické normy, co na to odredovaný chasník? My selští rozumové použijeme konverzní dráty do evropské klasiky. Ty piráty bych nakopal do spodní části zad, a toho odredovance nakopnout do obřití.

LH

Pane Křečku, tento slavný národ nechtěl vedle sebe Němce, tak má zcela po zásluze tyto problémy s romským etnikem, které si sem dobrovolně natahal ze Slovenska. Doporučil bych publikaci Elena Lacková - Narodila jsem se pod šťastnou hvězdou.

PB

P30e76t94e 34B26r48i81c10h

25. 6. 2024 11:58

Němci + Romové - to by mohla být třaskavá směs.:-)

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz