18.2.2020 | Svátek má Gizela


BIG BEN: U Braníka se bojuje za Evropu

24.8.2018

Kromě věčně rozkopaných ulic a padajících mostů půjde v říjnových volbách už taky o přežití evropské civilizace, i když to tak ještě mnozí nevnímají.

Za těch dvacet let, co ve svých knížkách a článcích dokumentuji její pomalou sebevraždu, jsem objevil několik receptů na její záchranu. Ty hlavní, od nichž se odvíjí všechno ostatní, jsou:

1. Zastavit africko-islámskou kolonizaci Evropy vydávanou za uprchlickou krizi. Výdaje na migranty v Evropě by pomohly mnohokrát většímu počtu blíž zemím původu. Většina nynějších migrantů není ekonomickým přínosem, nýbrž zátěží na státní podpoře. Mnozí odmítají moderní demokracii a chtějí ji nahradit středověkými totalitními zákony a praktikami. Přicházejí mezi nimi teroristé. Ujišťování, že pomáháme skutečně pronásledovaným, krachují na faktu, že mezi migranty přijímáme minimum křesťanů perzekvovaných v islámských zemích a dnes už i muslimskými migranty v Evropě.

2. Vyměnit vládnoucí evropské elity zhypnotizované totalitní neomarxistickou ideologií vydávanou za liberalismus, které rdousí svobodu a tvořivost Evropanů nekonečnými regulacemi a které migrační krizi napomáhají. Ne czexit, nýbrž bruxit.

3. Usnadnit soukromé podnikání a odbourávat zatěžující regulace, které je omezují, ať už jejich autorem je EU, nebo česká vláda.

4. Ubránit svobodu informací.

5. Povýšit vzdělání na jednu z národních priorit a zlepšit financování školství.

6. Vrátit se ke kořenům evropské civilizace, jimiž jsou anticko-biblická kultura a etika, z nichž přes renesanci, osvícenství a technické revoluce vzešla moderní demokracie, nejhumánnější a nejtvořivější politický systém dějin.

7. Pěstovat základní principy evropské demokracie: fair play, stejné zákony pro všechny, práva výměnou za povinnosti, svoboda výměnou za odpovědnost, odměňování dobra a trestání zla, zdravý praktický rozum místo utopických ideologií.

8. V domácí politice otupovat hroty nevraživosti panující na obou stranách názorově rozpolcené společnosti, zmírňovat vulgaritu diskusí a soustředit debatu na fakta místo emocí, ideologií a osobních útoků.

Tož tak nějak bych to rád vysvětlil ostatním senátorům, aby se jim rozsvítilo v hlavách.

A jestli k tomu potřebujete nějaký slogan, tak Edmunda Burkea: „Zlu k vítězství stačí, když dobří lidé nedělají nic.“

Autor kandiduje do Senátu za Realisty v Praze4

LN, 22.8.2018

Kurasovy knihy jsou k dostání ZDE.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.