Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ARMÁDA: Měli jsme dlouho kliku

Bylo to něco, čeho jsme se obávali. Že jednou se to stát musí. Že jednou už nepůjde „jen“ o jednoho mrtvého za rok, dva či tři. Že rakví s českými vojáky může přijíždět víc. Že nás prostě štěstí opustí, protože při vší opatrnosti je to v boji s fanatiky, ochotnými vyhodit sebe sama do vzduchu, hodně právě o štěstí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MH

23. 7. 2014 18:23
O našich vojácích se mluví dost.

Jsou v cizí zemi za peníze a musí předpokládat, že tam mohou přijít k úhoně. Jak se ale cítí ten sebevražedný útočník, když jde vyhánět cizí vojáky ze své země zadarmo a navíc je si vědom, že obětuje vlastní život. Jaké zoufalství a bezvýchodnost ho k takovému hrůznému činu přivedla? Pravda, byli také u nás hrdinové, obětující svůj život za osvobození vlasti.....

0 0
možnosti
JJ

J. Jurax

23. 7. 2014 22:47
Re: O našich vojácích se mluví dost.

Zoufalství a bezvýchodnost? Spíš mozek vygumovaný Koránem a víra, že si tak zaslouží svých 77 panen v ráji, jež náleží mučedníkům.

A ano, jsou to profesionálové a dělník je hoden mzdy své, jak psáno v bibli. I dělník války. Nebo byste tam nahnal záklaďáky? Ti vyjdou levnějí ... a vojenská povinnost zrušena nebyla ...

0 0
možnosti
BH

23. 7. 2014 13:56
Poku jde o to Rusko

Co se nepodařilo elitním jednotkám Napoleona či Hitlera, můžeme  nyní dokázat jen pomocí elitní západní propagandy, a vypadá to slibně. Kdyby to přece jen vázlo, mohli bychom vyslat i své elitní vojenské jednotky NATO. Jen co zdoláme ten Talibán. Případně by bylo možno s Talibánem vyjednat pauzu k oskočení si za účelem přednostního vyřízení toho Ruska.

0 0
možnosti
JJ

J. Jurax

23. 7. 2014 22:48
Re: Poku jde o to Rusko

Ale kuš ...

0 0
možnosti
RH

23. 7. 2014 13:02
souhlasím naprosto

Nic proti p. Zrnovi, naopak. Ale je škoda, že teď nesedí na hradě prezident Havel. Ten by jistě podobnou úvahu jako napsal p. Zrno napsal jako nějaké "poselství národu" a mělo by to větší váhu i závazek pro naši věrchušku.

Takhle se tato úvaha nedostane všude tam kam by se dostat měla.

Ale i tak díky p. Zrnovi

0 0
možnosti
BR

23. 7. 2014 11:50
Souhlasím, ale...

Je naprosto v pořádku, že plníme své závazky vůči organizaci NATO jejímiž jsme členy, stejně jako to, že si vážíme těch, kteří tyto závazky naplňují a "truchlíme" nad těmi, kteří při tom přišli o zdraví či dokonce o život.

To ale neznamená, že se nesmíme ptát, proč NATO tak často zásadně mění svou politiku, a to i způsobem, který učiní minulé oběti zcela zbytečnými (např. moc v Afganistánu předá teroristům, kteří naše vojáky zavraždili, podobné je to v Iráku,... )!

0 0
možnosti
JJ

J. Jurax

23. 7. 2014 22:51
Re: Souhlasím, ale...

No, moc v Irálu i Afghánistánu byla postupně předána do místních rukou. Nebo měly být obě země nafurt okupovány?

0 0
možnosti
JF

23. 7. 2014 9:45
Příčina a následek

Možná, že se lidé dívají špatně na naše vojáky bojující v nevyhlášené válce v dalekých zemích proto, že neví za co bojují. Ptal jsem se každého ve svém okolí, proč si myslí, že se bojuje v Afghánistánu. Nikdo mi to nebyl schopný nějak logicky vysvětlit. Ani já v tom žádnou logiku nevidím.

Největší problém asi bude v tom, že se u těchto nevyhlášených válek zaměňuje příčina a následek. USA (NATO) často napadá země, které ještě nedávno podporovala. Afghánistán je právě jedna z nich. Většina lidí v Afghánistánu ani neví kde je nějaká ČR nebo USA.

0 0
možnosti
OZ

23. 7. 2014 10:47
Re: Příčina a následek

První rána Afghánistánu byla, jak si bohužel většina USAžroutů nerada pamatuje, sovětská invaze 27.12. 1979.

0 0
možnosti
PL

23. 7. 2014 8:05
Krátce:

JSEM PYŠNÝ NA NAŠE VOJÁKY!

0 0
možnosti
IS

23. 7. 2014 9:35
Re: Krátce:

Souhlasím.

0 0
možnosti
JV

23. 7. 2014 1:18
Pravdivý článek!

Asi sklidím vlnu kritiky, ale myslím, že ten článek  moc dobře vystihuje o co v současném afgánském působení naší armády jde.

Bohužel je málo českých občanů, kteří si to opravdu do hloubi duše uvědomují, vlastenectví se stalo za čtyřicet let komunismu vyprázdněným pojmem a nenahradilo jej NIC - ba ani prostý pud sebezáchovy.

Byla jsem před pár dny velmi překvapená, ba přímo mne to zarazilo: řekla jsem jednomu vojákovi při zcela náhodném setkání (ve skupině více lidí), jak je mi líto nejen pěti zmarněných životů, ale hlavně té spousty lhostejných až nenávistných reakcí - od "jsou to profesionálové, musejí s tím počítat" až k "jsou to žoldáci, žádnou úctu si nezaslouží" a k tomu jsem dodala ještě pár dalších slov - nic světoborného, jen prosté vyjádření. Vzápětí jsem odcházela a stalo se něco, co jsem vůbec nečekala - ten voják mi poděkoval. V ten moment jsem si uvědomila, že situace je opravdu tristní - děkovat bychom přece měli my, civilisté!

0 0
možnosti
TV

23. 7. 2014 7:17
Re: Pravdivý článek!

Jak Vy, paní Vozábalová, tak i pan Zrno jste napsali své příspěvky velmi dobře a děkuji Vám za ně. Pěkný den

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz