19.9.2020 | Svátek má Zita


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Aaron 3.2.2008 1:00

helou!

:-/  Pozdrav svima s prezimenom Herclik od:martina.herclik@skole.hr             HRVATSKA  JADRAN

palo 17.5.2007 23:37

Re: Re: Lid je nutno neustále strašit, Írán nebo klekánice, vše se hodí -- Skupiny označené za teroristické

Skupiny označené za teroristické  !!   Hizballáh !! 8-o  !!

Host: Roman Joch, politolog-historik, 

Téma: Střety západní civilizace

www.ceskatelevize.cz/vysilani/17.08.2006/10095690193-pred-pulnoci/24064.html 

Střet civilizací,  Válka hodnot,  Válka kultur,  Islámismus

Cruton 28.2.2007 20:18

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč jednoznačné ANO americké základně?

Diskusi jste začal Vy tím, že jste obhajoval americkou koncepci preventivní války. Uvedl jste, že když Vám někdo vyhrožuje, tak máte svaté právo na něj zaútočit první. USA se chystají preventivně zaútočit na Írán a proto jsem se Vás dotazoval, kdy Írán USA vyhrožoval, aby byla splněna Vaše podmínka "legitimnosti" preventivního úderu. Samozřejmě jste žádné výhrůžky uvést nemohl, neboť neexistují. A tak jste mne postupně označil jako zabedněnce, pak natvrdlo a nyní jako malé dítě. Myslím si však, že čtenáři naší diskuse budou za zabedněnce, natvrdla a malé dítě považovat spíše Vás.

Cruton 28.2.2007 20:04

Re: Crutonovi a všem podobným moronům

Američané Írák okupovali a Američané tak za dění v tomto státě nesou ZODPOVĚDNOST. Bombové atentáty, vraždy, znásilňování atd. jdou na jejich vrub. Úmrtnost Íráčanů je zhruba 3-krát vyšší než před okupací, takže Íráčané si rozhodně nepolepšili.

kerim 28.2.2007 14:57

Re: Lid je nutno neustále strašit, Írán nebo klekánice, vše se hodí

jak dlouho by asi trvalo vymenit kill vehicles za atomove hlavice, zmenit software a poslat hodne mirove antirakety trochu jinam?

mel 28.2.2007 14:22

Re: Re: Lid je nutno neustále strašit, Írán nebo klekánice, vše se hodí

Podle Tvé logiky za 2.SV mohou Češi a Poláci. 

 Proč by na nás měl Irán střílet rakety? My se ho snad nechystáme napadnout a  většina lidí v Iránu o nás nemá ani potuchy. Kdepak, tady se chystá něco většího a lidem se věší na nos bulíci.

 

Cato 28.2.2007 13:34

České fregaty se tuším Perským zálivem neplaví

ale může na jejich palubě být klidně ten radar, tam by mi nevadil. V Brdech mi vadí.

 Z čeho plyne ten šílený stihoman, že Írán chce útočit na Evropu? Zatím nezazněl jediný rozumný důvod. Íránci jsou z toho, co o sobe čtou a slyší, sami ještě vyděšenější než my.

Carcharias 28.2.2007 10:46

Re: Lid je nutno neustále strašit, Írán nebo klekánice, vše se hodí

Systém BMD není určen jako ochrana před masivním raketovým útokem Ruska. Je primárně určen proti malému počtu odpálených střel. Íránské rakety Shahab 3B jsou již velmi přesné a mají dosah až k Řecku. A vývoj pokračuje...

Nejdůležitější je ovšem abychom Íránským útokem nebyly překvapeni. Tak jako byla v 17. května 1987 překvapena Iráckým raketovým útokem (2 rakety Exocet)  americká fregata Stark - byla težce poškozena. Tato událost vedla k vylepšení protiraketové obrany  na amerických lodích.

Cato 28.2.2007 9:26

Lid je nutno neustále strašit, Írán nebo klekánice, vše se hodí

Vytrvale je zde vytvářena kampaň strachu nepřehlednou směsí argumentů :

a/politických : chceme na svém území cizí vojenskou základnu, která není součástí bezpečnostních smluv? Žádná politická strana v ČR nemá mandát voličů o ní vyjednávat a přesto se panicky bojí vytvořit precedens referenda.

b/technických: je tento systém vůbec k něčemu, když aby bylo dosaženo 100% spolehlivosti, je nutno na každou raketu vypustit 5 protiraket (pravděpodobnost zásahu je 50%)?

c/bezpečnostních: kdo a proč nás (tedy ČR) vlastně z Íránu (Sev.Koreje, Nové Guineje,...) ohrožuje?Aby tato diskuse měla smysl, je napřed nutno definovat jasně a věcně ohrožení : kdo,proč a čím koho ohrožuje. Podle toho je nutno stanovit příslušné systémy obrany (v tomto pořadí): 1. kolektivní, který bude vycházet  ze členství v NATO, členství v EU a 2. obrana samotné ČR vlastními silami nebo na základě dvoustranných smluv. 

Argumentace pro základnu, která se objevuje v tisku nebo zde, je do nebe volající nátlak na veřejné mínění, který nemá obdoby od dob Goebbelse.

Yurri 28.2.2007 8:34

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč jednoznačné ANO americké základně?

Vy jste vážně natvrdlo... Nehodlám ztrácet čas "diskusí" s člověkem,jenž pokládá otázky na úrovni 6tiletého dítěte..

honza 28.2.2007 0:15

Re: Crutonovi a všem podobným moronům

Toho Saddáma tam dosadili také oni

Carcharias 27.2.2007 23:59

Crutonovi a všem podobným moronům

Cruton: " Umožníme Američanům, aby otravovali život dalším lidem a aby i jim

vytvořili tak "skvělé" životní podmínky jako mají dnes Iráčané."  A životní podmínky za Saddáma byly snad lepší ? Halabja, operace Anfál ... Kurdové a Šiíté se asi fakt tenrát měli líp.

Americká invaze zásadně zlepšila životní podmínky Kurdů. Mimochodem, Irán již v minulosti taktické  rakety použil, Scudy

získané ze Sýrie proti Bagdádu. Dále naházel rakety proti svým občanům

- Sunnitům žijícím u Iráckých hranic. A navíc pro srovnání, jak Irán dokáže rychle zlepšovat svoje rakety Shahab (Zelzal) 3: Kruhová odchylka u Shahab 3 ..... až 2.5 km Kruhová odchylka u Shahab 3B ..... 30-50 m  dosah 1700 - 2100 km Tak výrazného zlepšení bylo dosaženo inerciálním naváděním spolu s GPS, ať žije skvělá práce ruských inženýrů. Zdroj.  

Cruton 27.2.2007 23:54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč jednoznačné ANO americké základně?

Nemlžte a uveďte nějaký odkaz na to, že Írán vyhrožoval USA zničením.

Yurri 27.2.2007 23:06

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč jednoznačné ANO americké základně?

Přijdete mi lehce zabedněný Crutone..přinejmenším jako asi většina Evropanů před Mnichovem,když si všichni nalhávali,že ústupkama lze zachránit mír..bohužel nikdy.  Stejně roztomile zabedněný byl i Stalin,kterýmu fricové pochodovali po Ukrajině a on pořád vykládal,že má přece s Adolfem smlouvu o neůtočení..:-)   Stejně zabedněná je o 50 let později přežraná Evropa,která si pořád myslí,že džihád je věc mezi Araby a Amerikou,pardon - a Izraelem..  Chtěl bych sdílet váš optimismus..bohužel za nějakých 10 - 20 let  bude situace obávám se poněkud složitější,mírně řečeno - a velice pozdě si mnozí uvědomí,že jsme spíš měli jako Evropa držet s Amíky basu,a měli pomoct v zárodku uhasit to,co v budoucnu už nebude možné.  Zdravím.

Ondřej 27.2.2007 21:38

Re: Re: Dalsi dotaz a podekovani

Autore a jak se dá argumentovat na to že proti 10 antiraketám bude útočit několik raket pravých a mnoho dalších falešných třeba v pořadí nejdřív falešné (bez jaderné hlavice) a až se "vyplácá" těch pár antiraket, tak teprve přijdou ty "pravé" ? Vyrobit "pravou" hlavici stojí vzácný obohacený uran, ale raket si snad mohou vyrobit kolik budou chtít, ne ?

Roman 27.2.2007 21:34

Re: Re: Cruton : Proč jednoznačné NE americké základně

Tak takovou blbost mohl zplodit jen chorý mozek.

Pasáček koz ve Vermontu 27.2.2007 20:32

Re: Re: Pro pana Crutona a další čtenáře

Pane Danieli,

každý národ musí nést břímě svých hlupáků.

Pasáček koz ve Vermontu 27.2.2007 20:20

Re: Re: Cruton : Proč jednoznačné NE americké základně

Milý Frenku,

jsem pouhý Pasáček koz ve Vermontu. Absolvoval jsem Vyšší kozí univerzitu v Montpelieru, specializaci siamské kozy rohaté. Umím několik kozích jazyků, např. MééJava, MééC++, MééPearl a další. Počítat moc neumím, umím vlastně jenom dvě číslice 0 a 1. Pasu pro firmu IBM, která se zabývá chovem koz a jejich kulturním rozvojem.

Asix 27.2.2007 20:12

Re: něco

Na propagandu jsou myslím nejlepší bolševici.Pokud fakta označujete za propagandu,je jasné že nemáte absolutně žádný protiargument e jen vztekle bezmocně kolem sebe prskáte.

Milda 27.2.2007 20:11

Problém není v technice

Problém je v přítomnosti

USAvojáků. Představa, že si tady beztrestně budou dělat co chtějí

(stejně jako dříve rusáci) mi velmi silně vadí.A že by se tu chovali slušně - tak naivní zase nejsem.

daniel 27.2.2007 20:07

Re: Pro pana Crutona a další čtenáře

proc vy v tech Statech zijete?Tolik nenavisti,a pritom tam mate cas se vypindavat na netu.Zasrani kapitalisti,jak ti se ale hnusne chovaji,dokonce i mala ceska krysa ma na to,aby si tam koupila net,a pres nej spinila toho,kdo ji dava pravidelne nazrat.Nevim jak vy ale ja tak nesnaset zem ve ktere ziju tak jdu do jine,i kdybych mel ryt rypakem v zemi  a zrat travu.Nez abych delal na americany.Ukazte svuj charakter,a bezte pomoci sirotkum po Saddamovi,jiste jste nebojacneho ducha,takze vas nejaka sebevrazedna bomba tech mnohem kvalitnejsich lidi nez jsou americane nerozhodi.

Pasáček koz ve Vermontu 27.2.2007 19:48

Re: Re: Re: Cruton : Proč jednoznačné NE americké základně

Ano pane Rysi, to je velmi důležitá poznámka, která se mi do příspěvku už nevešla. Je podivuhodné, že Eisenhover, vrchní velitel USA armády ve 2. světové válce, správně rozpoznal nebezpečí, které hrozí Americe. Byl to moudrý člověk, kterého jistě mnoho našich diskutérů zde označí za rudé prase. Po rozpadu SSSR a Varšavské smlouvy náhle scházel nepřítel a bylo v zájmu vojensko-průmyslového komplexu rychle najít náhradu. Podařilo se to, jsou to teroristé a další státy, které nemilují USA. Americké zbrojní továrny jedou naplno.

Mnoho názorů na tomto foru plyne z neinformovanosti, ale asi hlavně z neschopnosti pochopit souvislosti a poněkud mdlého rozumu.

S pozdravem   Trvalými válkami za trvalý mír.     P. K.

pidbul 27.2.2007 19:47

něco

zase ta hrozná propaganda,jděte už s ní někam,pravděbodobnost,že česko bude irán ostřelovat je stejná jako že bude burkina faso mistrem světa v hokeji

Rys 27.2.2007 19:36

Re: Z projevu presidenta Eisenhowera - preklad

Obcane Ameriky: ....

Az do naseho posledniho svetoveho konfliktu nemely Spojene staty zbrojni prumysl. Americti vyrobci radlic mohli kdyz bylo potreba delat take mece. Ale nyni nemuzeme dele riskovat nouzovou improvisaci narodni obrany, byli jsme donuceni vybudovat staly zbrojni prumysl obrovskeho rozsahu. Pridavne  je tri a pul milionu muzu a zen primo zamestnano v institucich obrany. Rocne vydame na vojenskou bezpecnost vice nez je cisty prijem vsech spolecnosti Spojenych statu dohromady.

Toto spojeni obrovskych vojenskych instituci a velkeho zbrojniho prumyslu je nova americka zkusenost. Jeji totalni vliv - ekonomicky, politicky a dokonce duchovni - je citit v kazdem meste, kazde parlamentni budove, kazdem uradu Federalni vlady. Rozeznali jsme nutnost tohoto vyvoje. Nyni nesmime pochybit pri zvazeni jejich obrovskych dusledku. Nase namaha, zdroje a zpusob zivota jsou zahrnuty; prave tak jako cela struktura nasi spolecnosti.

Rys 27.2.2007 19:35

Z projevu presidenta Eisenhowera

My fellow Americans: ......

Until the latest of our world conflicts, the United States had no armaments industry. American makers of plowshares could, with time and as required, make swords as well. But now we can no longer risk emergency improvisation of national defense; we have been compelled to create a permanent armaments industry of vast proportions. Added to this, three and a half million men and women are directly engaged in the defense establishment. We annually spend on military security more than the net income of all United States corporations.

This conjunction of an immense military establishment and a large arms industry is new in the American experience. The total influence -- economic, political, even spiritual -- is felt in every city, every State house, every office of the Federal government. We recognize the imperative need for this development. Yet we must not fail to comprehend its grave implications. Our toil, resources and livelihood are all involved; so is the very structure of our society....

-------------

Cruton 27.2.2007 19:26

Re: Re: Proč jednoznačné NE americké základně?

Známý teroristický útok 11.9.2001 neprovedl žádný stát, nýbrž skupina 19 osob. 15 teroristů bylo ze Saudské Arábie, 2 ze Spojených arabských emirátů, jeden byl Libanonec a jeden Egypťan. Kde máte nějakého Íránce nebo Korejce?

autor 27.2.2007 19:22

Re: Dalsi dotaz a podekovani

Neni zac. Vse co je v mych clancich uvedeno je volne dohledatelne na netu nebo pochazi z casopisu s vojenskou tematikou. Jake presne casy mate na mysli?

Rys 27.2.2007 19:20

Re: Re: Cruton : Proč jednoznačné NE americké základně

Doporucuji na internetu vyhledat varovani presidenta Eisenhowera pred vojensko-prumyslovym komplexem v jeho reci kdyz se loucil s Americany jako president. Jeho varovani se vice nez splnilo. Pak mozna budete vedet o cem "pasacek" mluvi.

Cruton 27.2.2007 19:18

Re: Re: Proč jednoznačné NE americké základně?

1) Žádnou permanentní válku nepropaguji.

2) Když nenecháme na svém území vybudovat americký radar, tak se podle Vás staneme protivníky USA?

Pasáček koz ve Vermontu 27.2.2007 19:18

Pro pana Crutona a další čtenáře

Pane Crutone : Vy jste správně poznal, že otázka americké základny není otázka technická, ale politická. To uniklo většině čtenárů tohoto fora. Oba články o amerických základnách na NP, na které diskutující reagují jsou, mistrovským dílem propagandy, protože se zabývají technickou, tedy nepodstatnou stránkou věci a tím úspěšně odvádějí pozornost od problému.

Co bude na těchto základnách, záleží pouze na Američanech, vlády Česka a Polska do toho nemají co mluvit. Na raketové základně v Polsku mohou být obranné rakety, ale budou tam nepochybně i útočné rakety s nukleárními hlavicemi namířenými proti Rusku. Američané by byli hlupáci, kdyby to tak nebylo. A oni hlupáci nejsou, o tom vás ujišt´uji.

Američané tvrdí, že základny nejsou proti Rusku, že jde o obranu proti jiným státům. Jestliže je na tomto foru ještě někdo, kdo po lžích o Iráku ještě věří americké vládě, prosím, aby se přihlásil.

Americká základna v Čechách umožní, aby Česká republika byla spoluzodpovědna za další americké agrese.

S pozdravem   Trvalými válkami za trvalý mír.   P. K.