5.12.2021 | Svátek má Jitka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Brož 23.6.2010 20:35

Už jsem to pochopil

Už jsem to pochopil  proč vypadl Vodrážka. V komentářích jen říkali, že se mu nepovedl projev. Některé ohlasy byly i v tom smyslu, že poslední takový projev měl Mikeš Jakeš v Červeném Hrádku. Nalezl jsem ten projev na netu nebyla to  zase taková hrůza. Problém však byl v závěrečných větách, kde Ken navrhl opravdu, ale opravdu pitomost, svědčící o absolutním nepochopení situace. Švejk by řekl: "To může udělat jen blbec". Na druhou to stranu, ale vypovídá o moudrosti a předvídavosti Mirka, který mu před časem udělil tu druhou  přezdívku.

P. Vandas 23.6.2010 11:13

Bod zlomu.

 Z přiložených grafů vyvozuji ,že zlom nastal ve chvíli veřejně probíraného, možného bankrotu Řecka. Tam, si uvědomila většina voličů, především levice, že potopa je čeká, ne po nich , ale ještě s nimi. Odtud, hlavní změna preferencí a příklon k TOP 09.

M. Prokop 23.6.2010 12:43

Re: Bod zlomu.

Vsadím se, že se doma Puchejř fackuje, že nebral ty volby na podzim.

J. Slanina 23.6.2010 13:16

Re: Bod zlomu.

Pane Prokope. Vsadím se s Vámi o co chcete, že  nefackuje. Ten se má totiž tak rád, že mu, co se týká jeho zaoblenosti a pohodlí, jsou i jakékoliv volby u řiti. Hlavně, že von na to má.

M. Prokop 23.6.2010 15:57

Re: Bod zlomu.

Dvakrát spokojeně zrovna nevypadá. Zapomínáte na jeho dost značnou ctižádost.

Na presidentování nejspíš také může zapomenout.

P. Vandas 23.6.2010 16:21

Re: Bod zlomu.

To jistě, ten kolotočář počítal, počítal až se přepočítal. Po těch triumfálních krajských volbách prostě chtěl vše a ještě pojištěné. Přepočítal se též v úřednické vládě. Lidem došlo, že by to vládnutí také mohlo probíhat klidně, bez řvaní, ....bez Paroubka.

J. Dobrý 23.6.2010 9:36

Topolanek

Celkem dobry inside pohled ale par poznamek:

- graf preferenci muzete rovnou zahodit. Volby dopadly zcela jinak nez rikaly preference a v pripade nekterych stran i o 10%. Pruzkumy selhaly.

- Odvolani Topolanka umoznuje soucasne ODS vyjednavat vladu. Topolanek byl vniman jako symbol kmotrovstvi, ponechme stranou jestli opravnene, a ODS byla vnimana po odvolani jako strana s castecnou nadeji na zmenu. Navic to byla poprava pro CSSD protoze "oblibeny" Paroubek ztratil symbol nepritele proti kteremu by mohl mobilizovat a navic zustal v pozici symbolu starych politickych poradku jako posledni.

K. Janyška 23.6.2010 7:40

Kajan

ODS se musí dostat k prezentaci spontánního řádu lidské interakce, čímž lidský svět neodstranitelně je ! Jinak nemá žádný důvod k existenci ! Dzp.

B. Jelínek 23.6.2010 13:35

Re: Kajan

autor píše, že "pravicový volič chce pravicovou stranu" - zde bych uvedl, že dnešní svět má již záměrně zmateny všelijaké pojmy. Jako, že inflace není tisknutí peněz ale procentuální nárůst cenového indexu atd. Tak mnozí lidé volí tzv. "pravici" aniž tuší, že ODS je spíše poĺiticky sociální demokracie, někteří považují za pravici extremistické strany jako např. DSSS - tak je to dokolečka dokola prezentováno médii. Mnozí "pravicoví" voliči vůbec netuší co to je kapitalismus ale jen chtějí míň přerozdělování resp. jinak atd. Mnozí o sobě prohlašují jací, že to oni jsou "liberálové" ale toto a ono tedy zásadně ne.....

Takže jinak - ví ODS co vlastně chce (ideově - nebo čím se řídí)? A ví kdo jsou její "pravicoví" voliči  a co vlastně chtějí?

Když si člověk přečte "pravicová strana" a pak slyší ty Vodrážky, Vondry, Šťastné, Cabrnochy a další - tak to opravdu nevím.

K. Janyška 23.6.2010 13:50

Re: Kajan

ODS je nejpravicovější stranou u nás ! O tom nemůže být pochyb ! To jen někteří její členové jsou praštění pytlem po hlavě  ! Dzp.

Z. Novák 23.6.2010 1:40

Pohádka

Milý pane Haasi jak dojemné, skoro jsem zaslzel.

ODS ztrácí Prahu a to teprve začíná, ale labutí píseň. Venkov to nezachrání. Praha má jinou milenku a Venca Krasomil po ní pošilhává.

J. Slanina 23.6.2010 13:19

Re: Pohádka

Zdejší souduh V. Novák je bývalý podpraporčík. Co bývalého asi tak může být soudruh Z. Novák?