30.10.2020 | Svátek má Tadeáš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Dan 15.11.2006 18:48

Omyl p. Hvížďaly

Článek je pokažen jedním závažným úletem. Jde o redaktora Borka. Ten nebyl převeden na jinou práci za odvahu kritizovat Paroubka (k tomu přece žádná odvaha není třeba a dělají to všichni), ale za donebevolající amatérismus, se kterým vedl rozhovor s premiérem. Na práci nestranného moderátora prostě ještě nedorostl, k tomu nestačí dělat velká ramena. Kdyby tomu p. Hvížďala nevěřil, ten rozhovor lze snad ještě najít na internetu.

skeptik 15.11.2006 16:37

co máte proti ODS(b) a ČSSD(b)?

XXX 15.11.2006 16:53

Re: co máte proti ODS(b) a ČSSD(b)?

Hvížďala? To něco jako blekota?

Chris Kelvin 15.11.2006 16:36

Mě to přijde....

....jako docela věrohodný popis situace. Opoziční smlouva nebyla o nějakém programovém kompromisu, ale opravdu o obsazení pozic. Nesouhlasím jenom se závěrem, myslím, že v ČR přibylo lidí na obou stranách spektra, kteří volí "pravici" nebo "levici" vždy, bez ohledu na kvalitu personálu. Proto ten pat.

Pro Malého Astona mám vzkaz ("...pravičák má zájem o pravicovou politiku a je jedno, kdo ji v současnosti reprezentuje. Když se reprezentant nelíbí pravičákovi, klidně na něho nadává, kritizuje a požaduje případně jeho výměnu. U levice je to naopak. Každý,kdo byl ve vedení ČSSD nebo KSČM, je považován členy nebo příznivci těchto stran za "Boha"..."):

Když jsem ještě pod jiným nickem občas přispíval do diskusí pod úvodníkem, vždycky, když jsem si dovolil kritizovat cokoli nebo kohokoli v ODS mě někdo usadil s tím, že jsem volič Paroubka nebo komunistů. ODS je prostě nekritizovatelná a její představitelé též. Jako pravičák bych se měl asi urazit, nicméně jenom nevěřícně kroutím hlavou.....

milan 15.11.2006 16:33

Opoziční smlouva byla nejlepší

formou vlády po převratu. Vláda se nehádala a ODS držela rozpočty na uzdě. Chápu, že se to nelíbilo straničkám odkopnutým od koryta, ale fungovalo to bezvadně. Škoda, že to nepochopil Paroubek a nedržel na uzdě současnou vládu ODS.

Prouza 15.11.2006 15:51

Nesouhlasím

S autorem článku naprosto nesouhlasím. V době opoziční smlouvy byly zastoupeny v parlamentu lidovci a US celkem 38 poslanci, což by pro autentickou opozici mělo stačit. Posty si rozdělí vládnoucí strany vždy a na opozici se nedostane. Autorova idea nestabilního politického prostředí je vražedná a vede k situaci, kdy průměrná životnost vlády trvá půl roku a každý rok jsou nové volby. Tak tomu bylo ve Francii v letech 1945 - 58. V době opoziční smlouvy měli politici alespoň čas na schvalování zákonů nutných pro vstup do EU, což byla priorita v tomto funkčním období. Kdybychom se řídili autorovými představami, měl bychom křišťálovou demokracii, ale nebyli bychom v EU. Politika je umění možného a vyžaduje kompromisy a schopnost se dohodnout. Demokracie se nesmí změnit v anarchii.

ali 15.11.2006 15:42

Pane Hvížďalo

ten pán se jmenová Puchaaaalský.

penzista 15.11.2006 13:13

Pane Autore,

po přečtení Vaše blábolu jsem dospěl k závěru, že jste ještě větší blb než jsem si původně myslel. Pravda a láska opět vykonala na Vašem myšlení své.

Malý Aston 15.11.2006 13:36

Re: Pane Autore,

Já mám dojem,že se všichni zbláznili.Zaorálek má dělat ministra zahraničních věcí ve vládě ODS? Jsem zásadně proti koalici ČSSD+ODS. Když koalice tak ČSSD+KSČM a proti nim ODS a ostatní ať se rozhodnou.Co nám to zase někdo tvrdí,že potřebujeme klid na práci. To platilo za komoušů. Proč nám tvrdí,že se politici musí dohodnout? Dohoda s dvoukoalicí ČSSD+KSČM není možná.Jedině nové volby a občané po zkušenost z vyjednávání v roce 2006 jistě v roce 2007 rozhodou dle svého přesvědčení. Má tady vládnout Paroubek a Filip,ať si je občané odhlasují,má tady vládnout pravice? bude to rozhodnutí občanů.Co to na nás zase zkoušíte?Zase podvod?

Petr 15.11.2006 14:17

Re: Re: Pane Autore,

Naprosto souhlasim - volil jsem ODS (jestli ta dohoda projde, uz nebudu), a jsem radeji pro koalici CSSD s komunisty (aspon se to ukaze naprosto jednoznacne, a nikdo uz se nebude moci vymlouvat), nez pro koalici CSSD s ODS (a nejakym tim statistem treba KDU).

František 15.11.2006 22:42

Re: Re: Re: Pane Autore,

Je evidentní, že nelze najít společný program stran s protichůdným cílem. Je možná jenom stagnace. Je to jako zkusit zapřáhnout k vozu dva stejně silné traktory, ale jednoho vzadu a druhého vpředu. Recidiva sockom se nakonec stejně projeví i v ekonomice. Pokud se nepodaří socialisty odstavit pokud možno alespoň na 15 let, nezbývá než sbalit kufry a začít znovu jinde, kde není společnost infikována levičáctvím. 

Realista 15.11.2006 16:56

Re: Re: Pane Autore,

A jak to, že v Německu dobře funguje velká koalice?

Není to tím, že zde pochopili, že je lepší zodpovědně spravovat zemi, něž vztekkle dupad nožičkami?

ladassC 15.11.2006 18:17

Re: Re: Re: Pane Autore,

když oni v Německu mají napravo i nalevo stejný cíl,to se jim hledá kompromisní cesta docela fajn,bohužel cíle naší pravice a levice jsou tak rozdílné,že nelze nalést společnou cestu,.tedy pokud neuzavřou tajemný podlý obchod jako nyní,doufám ,že to kongres ODS překazí

kamil 15.11.2006 12:49

pane hvíždalo-jste opravdu jednoduchý-vy jste pravý demokrat-lůza je horší -vy jste pro jednoduchost-měl by jste se stydět

cb 15.11.2006 10:49

Jsem rad

ze se to Slezska netykalo. :-D

vládík 15.11.2006 10:05

Přispěvatele nechápu.

Oposmlouva přece byla jednoznačně koaliční smlouvou (koalice totiž běžně neznamená, že všechny koalující strany musí být ve vládě). Smlouvou s hlavními cíli:

-  uspořádání, které by nevyloučilo Klause z vrcholné politiky (což by se v případě koalice ČSSD, KDU-ČSL a US stalo)

 - vytvořit takové právní prostředí, které umožní pravidelné střídání dvou nejsilnějších stran (a tím i samozřejmě jejich lídrů) u - opozicí  nekontrolované - moci 

- znemožnit vyšetřování nezákonností, které byly ve prospěch velkých stran (např. způsob zadávání zakázek za úplatu)

- umožnit dosednutí do lukrativních postů špičkám obou stran (strany a vláda tak zajistí opět věrné přisluhovače).

JW 15.11.2006 10:20

Re: Přispěvatele nechápu.

Navíc opoziční smlouva plácla po natažené ruce všechny z US, Lidovce a "osobnosti", které chtěl Havel nainstalovat jako vládu bez ohledu na výsledek parlamentních voleb. 

Jura Jurax 15.11.2006 10:58

Re: Přispěvatele nechápu.

No - střídání dvou velkých stran mají leckde - třeba v USA, VB - a docela jim to prospívá. Kdežto ten náš galimatyáš stran a straniček, kde se nedá pořádně nic dělat, protože se musí vyvažovat všemožná stanoviska a kupčit něco za cokoliv jiného, produkuje vlády s převahou jednoho, dvou hlasů poslanců. A korupce u nás bují jen o trochu míň než v Sierra Leone - soudíte, že je to v USA či VB horší?

A aby se ti lídři dvou stran ve volbách prostřídli, musí být ta druhá strana sakra v opozici. A když obě tyhle velké voliče přespříliš znechutí, vynoří se jiní lídři ...

vládík 15.11.2006 15:31

Re: Re: Přispěvatele nechápu.

Jenže ty volby (zejména ve VB) jsou o osobnostech. Ve VB lze kandidovat i jako jednotlivec. A daří se.  V USA je úplně jiný systém, vládu sestavuje prezident.

vládík 15.11.2006 15:32

Re: Re: Re: Přispěvatele nechápu.

A ještě maličkost: v USA je skandálů spousta - jsou dány kvalitní prací nebulvárního tisku.

O. Kostelecký 15.11.2006 9:41

Hvížďalova porce demagogie

Situace vzniklá z opoziční smlouvy se ničím nelišila od situace, jaká by vznikla v případě vítězství jedné strany nebo ustavení velké koalice, obvyklé i na Západě. Také v případě koalicí se "porcuje moc". Pan Hvížďala se staví do pozice velkého novináře, ale dokáže jen mnoha slovy stále znovu opakovat svá stará ieologická klišé.

Malý Aston 15.11.2006 9:52

Re: Hvížďalova porce demagogie

Nenajdete nikde velkou koalici,kde je zastoupen komanč.ČSSD+KSČM již pět měsíců blokuje jakákoliv jednání.Proč celou dobu tvrdí soudruh Paroubek,že má 99+1 poslanců.Když je má,tak společně socáci a komančové.Jakákoliv dohoda ODS s ČSSD+KSČM bude pro ODS nevýhodná.Kdo se opírá o komanče je sám komanč a Paroubek je ten největší.To je problém,který nemá jiné řešení jak předčasné volby. Když všichni tak milují Paroubka,tak určitě vyhraje a může s Filipem vládnout. Proč se těch voleb socáci tak bojí?Proč se voleb nebojí ODS? Já osobně nemám zájem o to,aby zbabělec jako je Paroubek zastával jakoukoliv ústavní funkci.

Karel H. 15.11.2006 10:02

Re: Re: Hvížďalova porce demagogie

Astonku, Astonku,

já se omlouvám, ale vy mě skutečně každým vaším komentářem prostě pobavíte. A já se alespoň jednou denně musím zamyslet nad tím, jak asi vzniká v nějakém člověku taková esence úsměvného primitivního modrošášulovství.

A nebojte, žádné pádné argumenty, kterými bych vás přesvědčil o tom, že nemáte pravdu, opravdu, ale opravdu nemám ;-D

Malý Aston 15.11.2006 10:23

Re: Re: Re: Hvížďalova porce demagogie

Mé myšlení je jen jedno.Nemám rád komanče.Nevěřím,že jsou jiní,jsou pořád stejní.Paroubek se s nimi spojil a pomocí komančů vydíral ostatní strany.Paroubek není ČSSD.Měl možnost zajistit menší procenta hlasů pro KSČM,mohl v klidu zlikvidovat černoprdelníky a očistit ČSSD od pijavic. Nic neudělal,ČSSD vede do záhuby,posiluje vliv KSČM. On ve své blbosti to prostě přepískl.Když chtěl být velkým politikem,měl získat všechny voliče leváky a on posílil praváky.Měl zlikvidovat KSČM a zatím se likviduje sám.:-D

Jura Jurax 15.11.2006 9:39

No, pravice nevolí Topolánka, ale ODS

budiž. Jenže Topolánek nakonec upeče v podstatě to, co chtěl Paroubek. Bezzubou koalici, kterou bude levice mávat, jak se jí bude chtít (zásadoví lidovci jí jistě pomůžou a ze zelených je pravičák akorát pragmatik Bursík). Prostě své - byť těsné - vítězství ve volbách pro*ere (slušnější výraz se sem nehodí). A předčasné volby zahodí, ač voliči dali v ve volbách komunálních a do Senátu jasně najevo, že KSČSSD ne. A "předčasné" volby za dva tři roky ODS slavně prohraje, protože bude vládnout, ale jakoukoliv žádoucí pravicovou věc neprosadí. A voliči jí to spočtou.

Koneckonců o prachy jde až v první řadě, poslancové i za pravici už sedí v lavicích a nové volby by je mohly připravit o lukrativní flek, navíc jde o rozličná koryta a prebendy - takže pantátové se nakonec dohodli a jede se dál močálem černým kolem bílých skal. A šibalové si oddechli.

Proč vlasně volíme? Průzkum veřejného mínění je levnější a o koryta se už pantátové podělí - to je vážná věc, do toho by jim voliči stejně kecat neměli.

O. Kostelecký 15.11.2006 9:57

Re: No, pravice nevolí Topolánka, ale ODS

Voliči prý dali jasně najevo, že KSČSSD ne. Z čeho tak J. J. usuzuje?  Současná situace je proto tak komplikovaná, že ve volbách nic nebylo řečeno jasně, ale právě jen napůl, polovina voličů dala přece jasně najevo, že KSČSSD ano. 

Malý Aston 15.11.2006 10:26

Re: Re: No, pravice nevolí Topolánka, ale ODS

Ale nemáte pravdu. Ti co volili ČSSD nevolili Filipa a naopak.To jen soudruh Paroubek si připočetl komanče do svých poslanců.Není mi jasná politika KSČM. Paroubek je pošpinil svou politikou a Filipovi to nevadí?

Jura Jurax 15.11.2006 10:49

Re: Re: No, pravice nevolí Topolánka, ale ODS

Čtěte pozorně - píšu ve volbách komunálních a do Senátu jasně najevo, že KSČSSD ne

Nebo soudíte, že tyto volby lze interprtovat jako přitákání voličů politice a praxi KSČSSD?

Mirek Šejna 15.11.2006 11:41

Juro,

vzhledem k tomu, že socani posílili v Senátu o 5 senátorů zatímco modráci "jen" o 4, se mi zdá Vaše tvrzení dost mimo. Oni totiž voliči socanů měli senát vždy za cosi zbytečné a ignorovali ho (vím z vlastní zkušenosti). Letos se část socanských voličů přece jen k senátním volbám vydala a pomohla socanům k novým 5 senátorům.

Pokud jde o volby komunální, tak tam jde o zcela jiné počty a zájmy. Ideologie je tam upozaděna. Komunální volby proto vyhráli nezavislí (60% mandátů). Nevyhrála je ODS a neprohráli socani či komunisté.

Ale 15.11.2006 11:49

Re: Juro,

ODS posílila v senátu také o pět mandátů. V Prostějově ODS totiž mandát neobhajovala. Tam byl v roce 2000 zvolen Robert Kolář za 4k US-DeU a do klubu ODS vstoupil, až po totálním sesypání jakékoli ideové vyhraněnosti US. Kromě toho, ČSSD o oněch pět mandátů posílila oproti jednomu, který obhajovala, což byla značně nenormální situace pro druhou nejsilnější stanu. Lépe proto počítat skutečný zisk mandátů.

Ve volbách komunálních žádní "nezávislí" nevyhráli, protože nejsou žádným politickým uskupením.