Středa 21. května 2025, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

KM

Když před 30 lety levicoví nadšenci blokovali kácení stromů na Šumavě, museli alespoň umět lézt po stromech a vydržet nepohodlí ve větvích, od té doby lezli po mostech, komínech, budovách...dnes si stačí sednout na zem...stačí nic neumět.

Foto

Kdyby se ty nenarozené děti narodily, nemusel by stát přemýšlet o tom, jak řešit důchodovou reformu. A měli bychom dostatek pracovních sil a nepotřebovali pracovní agentury. A co dělají tyhle pracovní agentury? Dodávají pracovní sílu za podmínek ne nepodobných těm středověkým.

A ještě mě napadlo, že ti aktivisté museli mít hodně smutné a těžké dětství. No těžké sotva, když jim rodiče koupili to, nač si ukázali. A zvyklisi, že káravý pohled rodiče je už týráním dítěte.

Moje dětství nebylo ani těžké, ani smutné. Ještě coby předškolák jsem musel napást husy, jako školáček krávy a pomáhat na poli. Již jako šestiletý jsem uměl narovnat fůru sena nebo obilí a měl jsem hezký pocit z toho, když důra dojela bez úhony domů. Ostatně to se mi stalo jedenkrát na počátku. A v desetiti letech jsem už uměl zapřáhnout koně a jezdit s nimi. A odměnou za vykonanou práci nebyl tablet (to ještě skoro nikdo nevěděl, co to je), ani drahá hračka. Byl to pocit z dobře vykonané a užitečné práce navozené pár slovy rodičů. Učilo nás to poznávat fyzikální a vůbec přírodní zákony, na vlastní oči jsme viděli a mohli pozorovat, jakz pouhého zrníčka vznikne klas, nemusel nám nikdo nic vykládat o sexuální výchově, A to dnešní generaci chybí.

BX

B44a78y86o 71X51x

28. 4. 2025 8:43

Nevěřil bych, že se dnes na Psovi najde kmet....někdo kdo se dožil dvě stě let věku....WOOW

OM

O11. 47M47.

28. 4. 2025 16:52

Policisti byli kritizovaní za zásah proti slávistům, tak radši nedělali nic. Ovšem, v tomto případě pořekadlo, kdo nic nedělá, nic nezkazí, kupodivu neplatí.

MMCH podobní, ne-li stejní aktivisté před časem courali po magistrále a brzdili provoz. Když se je magistrát s pomocí policie sbažil držet na chodníku, tak mu to soud zatrhnul - no tak se courali po magistrále za asistence policie. Žijeme v divné době.

VM

JÓ,

to je ta Naše slavná nezávislá justice, no

FDW

Takto se chovaly nacistické a komunistické bojůvky za Výmarské republiky. Jak příznačné

DL

Velmi dobrý článek. Jen ta představa, že konzervativní homo sapiens někdy dokáže to, co feministka, Pirát, levicový aktivista..., je poněkud naivní. V tomto případě bohužel.

MK

Kdyby stejným způsobem zablokovali konzervativci buzihrd nebo podobnou akci, joj, toby bylo řevu o intolerantních fašounech!

VK

V61. 94K15u68h32a90j

28. 4. 2025 12:51

Souhlasím. Větší neúctu demokratickym pravidlům už předvést nemohli.

JV

Pro stát se stát nekontrolovatelným, ať již ,,právním" nebo ,,neprávním" stačí, aby si velká část občanů uvědomila, že dodržování zvyků, pravidel a zákonů je vlastně dobrovolné. Odmítne se jimi řídit a nastane chaos. Třeba jsme teď na jeho začátku.

V Berouně byl o víkendu závod cyklistů. Přes Berounku vede lávka, u které je cedule Cyklisto, sesedni s kola. Proudily po ní hejna cyklistů na kolech. Strážníci (jejich provozovna je hned u lávky) mne ujistili, že o tom vědí, ale nemají lidi, zastupitel města mi řekl, že ano, nemají dost strážníků. Navrhl jsem tedy, ať na lávku a na náměstí (hejna cyklistů na chodnících) dají pro chodce aspoň ceduli Vstup na vlastní nebezpečí!, aby člověk věděl do čeho jde. To městu zákony prý zase neumožňují - tedy, chaos.

BX

B77a21y22o 26X91x

28. 4. 2025 8:41

V Ostravě mi řekl člen MP to samé. Přestupky (většinou parkování) přehlížíme protože bychom nedělali nic jiného. Když jsem se ptal proč zákon pro někoho platí aněkoho ne, řekl mi, že tomu tak není a šel dál......

PD

K té rovnosti před zákonem, policie bývá podobně nedůsledná i v jiných případech, třeba když melouni blokují magistrálu.

VC

Ano a vždy jde o progresivní, Pirátstva, novokomouše. atd. to je chráněná třída.

Foto

Jenom aby zůstalo u pouhé blokády. Kdyby prý se nerozutekli, "dostali by přes hubu"!

PD

P36e30t79r 40D22o58l33á28k

28. 4. 2025 7:35

Je zde však neblahé dědictví historické zátěže, kdy bigotní katolická Evropa po mnoho staletí ubližovala africkým a západoasijským muslimům a Židům načež krvavě bránila jejich vstupu do svého nitra a budovat vyspělé multikulturní společnost. Nyní je na čase, abychom se za to omluvili a otevřeli jim dveře lásky a přátelství.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz