Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

AFÉRA: Země, kde se dává mimořádná odměna za špatnou práci

Bývalý ředitel Úřadu práce Viktor Najmon mj. tvrdí, že mu ministr Marian Jurečka nabídl za dobrovolný odchod z funkce mimořádnou odměnu. Dosvědčuje to Najmonem tajně pořízená nahrávka.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RT

Blbosti hned ve druhem odstavci.

Prave proto, ze je sluzebni zakon, ani lemplu se nelze zbavit snadno.

Je normalni, ze takovym se nabidne odchodne zajimave, aby tahli a neskodili.

To jen divizny nepolibene trzni ekonomikou, ktera stale jeste pohani evropsky socialismus, se divi.

Proc se vsichni boji propustit hned treba 20% verejnych parazitu? Krome strachu z voleb jsou to i vysoke financni naklady na odstupne.

0 0
možnosti
KK

Mrtvým se taky dává odstupné ? Pokud ne, ....

0 0
možnosti
JV

Ano, souhlas s pány Grundmannem a Stárkem. Je-li to tak, že pan Najmon odváděl špatnou práci, pak Jurečkova nabídka má logiku.

Evidentně nenabízel peníze za špatně prováděnou práci, ale aby se ho zbavil. Vyhodit českého úředníka jen za špatně odváděnou práci českou úřední cestou možná ani nejde. Jurečka to jako traktorista nebo řidič kombajnu dobře pochopil, akorát podcenil snahu pana Najmona si udržet dobrý flek.

Pan Najmon mohl i trucovat, tak, že se třeba hodí marod a podobně. Takto se mu z pana Jurečka ale podařilo udělat veřejného padoucha - mnohem lepší, a občané tleskají panu Najmonovi, kterému se teď otvírají dveře na ještě lepší místo někde na jiném úřadě. Ne neber to!

0 0
možnosti
TK

A víte něco o agendě Úřadu práce? Jak se vyvíjela a nabalovala?

0 0
možnosti
MB

Tohle je prostě vláda ohýbačů

Btw: proto se odboráři vždy tak bouří, když laskavá vláda navrhuje zvýšení platů dát do odměn;-D

0 0
možnosti

Takže především, pokud hovoří šéf s podřízeným,

tak NIKDY nejde o diskuzi Andílka s Ďáblíkem.

Čili VŽDY by v takové diskuzi měla i zaznít kritika šéfování a POSLÉZE by nadřízení šéfa měli zhodnotit,

jak se zhostil nápravy.

0 0
možnosti
VS

Prý tam také padlo, že když držhubné nevezme, dostane špatné pracovní ohodnocení = pokud se nechá uplatit za peníze všech dostane lživé příkladné hodnocení a může jít škodit jinam. Rozumím tomu dobře??

0 0
možnosti
VK

V24. 62K20u98h42a94j

30. 3. 2023 9:24

Ano, rozumíte. Říká se tomu vydírání. Doufejme, že Jurečka za to ponese odpovědnost.

0 0
možnosti
Foto

J35a74n 88R30y14b92n38í97k

30. 3. 2023 7:34

K těm Jurečkovým profesím - byl taky ministrem zemědělství, za jehož bačování nám kůrovec sežral lesy, aniž ten nýmand hnul prstem!! Proto lesy prošly genocidou také lemplovstvím tohoto slizáka!!

Kdepak je oko Střížovo? Ten si troufne jenom sjíždět facebooky?

0 0
možnosti
JM

Takže Bursíkovy "zásluhy" na zkoumání etologie, natality, prosperity, pracovního nasazení kůrovce v podmínkách jeho nekontrolovaného šíření na území ČR jsou zapomenuty?

0 0
možnosti
LC

Nepojmenovanemu autorovo clanku bych pripomenul, ze L. Michalek nahral p. Drobila /min. ziv. prostredi/ pristrojem od investig. novinare /Kroupy?/ a jako prikladny hrdina byl za svuj cin prikladne odmenen AI baksisem cca 500 000,- Kc a nasledne povysen na post senatora... Jooo casy se meni..... 8-o

0 0
možnosti
JM

Potvrzuji. Drobil byl vmanévrován do telefonického rozhovoru s jakýmsi provokatérem a nahrávka takto pořízená se pak stala podkladem pro jeho odstranění z ministerského postu. Pro případného dárce chechtálků - představte si, že jste svým "přítelem na telefonu" dotazován ohledně Vaší případné spolupráce při nějaké darebačině. Vy jej odmítáte, avšak při strategicky vedené debatě Vás cíleně navede do své pasti. K tomu na příklad stačí, abyste v odpovědi na jeho nabídku použil dvojitého záporu. Nebo svému "příteli" budete příliš důvěřovat. Ostatní dodělají média.

0 0
možnosti
ZJ

Dodatek: shazovat Mariana Jurečku označením za traktoristu je ubohost. Byl kombajnér, což je elitní profese. Chtěl bych vidět diskutujícího, zda by si poradil s kombajnem.

0 0
možnosti
RL

Asi máme o elitě trochu rozdílné představy. ;-)

0 0
možnosti
ZJ

Astonem vyrobený anonym se baví o něčem, co nestojí za zveřejnění: slušný člověk si partnery při jednání nenahrává.

0 0
možnosti
JS

A slušný člověk si ani na kameru nanatáčí okolí svého domu.

Jak by k tomu ti šéfové a kriminálníci přišli, no ne? Takhle by existovaly důkazy o něčem, co lze tak snadno a lehce popřít ("tohle jsem nikdy nanabídnul", "u toho domu jsem nikdy nebyl").

0 0
možnosti
MG

Zaplatit odstupné špatnému pracovníkovi, aby se ho zaměstnavatel zbavil, je něco naprosto běžného. Minimálně v zahraničí. Zaměstnavatel se tak chce vyhnout problémům s případnými soudními spory. Špatný zaměstnanec je v pozici vyděrače a zaměstnavatel mu platí výpalné. Je to v některých případech daleko lepší řešení než se dostat do nákladných a dlouhých soudních sporů.

Člověk neplatí vždy pouze za nějakou práci či službu. Člověk rovněž někdy platí za to, aby mu ten druhý neškodil. A to se podle mě tehdy stalo. Nevidím v tom nic nelegálního, ani nemorálního u zaměstnavatele.

0 0
možnosti
Foto

A pak nezbývá na zaplacení dobrých a kvalitních pracovníků.

0 0
možnosti
BL

Traktorista jedná stejně jako jeho paťáci v pětikolce. Arogance moci je jejich základní krédo...;-(

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz