Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

AFÉRA: Země, kde se dává mimořádná odměna za špatnou práci

Bývalý ředitel Úřadu práce Viktor Najmon mj. tvrdí, že mu ministr Marian Jurečka nabídl za dobrovolný odchod z funkce mimořádnou odměnu. Dosvědčuje to Najmonem tajně pořízená nahrávka.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
FH

jakápak aféra.Tutlá se to jen se práší za kočárem stejně , jako ostatní aféry členů a pomahačů téhle vlády .

Kolik už jich bylo a NIC se neděje Jen pro příklad : pamatujete , jak ministr zdravotnictví šel večer do hospody a pak ten povyk ,kvikot a křik médií?Do týdne byl vyhozen!!Tedka? Pomalu každý týden nějaká a všichni sedí dál u svých žlabů!!!

Až prohraje pětikoalice volby , TO BUDE ŠPÍNY!!!

0 0
možnosti
TK

Mají přece 108, tzn. že mohou všechno. To je jejich náhled na věci.

0 0
možnosti
PH

P49e59t97r 93H22á21k

30. 3. 2023 9:32

"Návrat seriózního vnímání své osoby, si lidovecký šéf, bude muset opravdu, ale opravdu velmi tvrdě v budoucnu odpracovat."

Prosím o informaci, o jakou dobu šlo. Myslím tu dobu, kdy by pan Jurečka vnímán seriózně a kam by se to mělo vrátit.

0 0
možnosti
JJ

J36u37r61a 81J97u53r31a14x

30. 3. 2023 18:10

Jurečka je lidovec, vyzpovídá se, dostane rozhřešení a jede se dál ... jako ministr by se měl vyzpovídat nejspíš primasu českému Graubnerovi, ten je z titulu funkce bohu blíž ... :-)

0 0
možnosti
AM

"Českem otřásá aféra"

Neprehanite trosicku?

0 0
možnosti
TK

Mají 108, tudíž mají nárok si to dělat po svém. Že?

0 0
možnosti
VK

V58. 42K86u24h35a52j

30. 3. 2023 9:19

Všechno to začalo už před lety, kdy byla agenda vyplácení sociálních dávek odňata obecním úřadům, a převedena na Úřady práce. Buď si někdo neuměl spočítat, jaký nárůst práce s tím je spojený, nebo ho počítat ani nenapadlo, to je jedno. Každopádně ÚP přestaly stíhat, což v praxi znamenalo zpožďování výplaty dávek, se všemi důsledky z toho plynoucími.

Další rána byl covid, který počet oprávněných osob znovu navýšil - ÚP stíhaly o to méně. Poslední kapka souvisí s nárůstem plateb za energie a cenami zboží. Velmi výrazně se opět zvýšil počet lidí, kteří v rámci dávek hmotné nouze měli nárok např. na doplatek na bydlení, příspěvek na živobytí atd. Z ÚP ale už v té době začali pracovníci odcházet, protože psychický nápor už začal být neúnosný. Takže se našel viník - generální ředitel Úřadu práce Najmon. Sviňárna na sviňárnu!

0 0
možnosti
VK

V69. 37K53u66h49a90j

30. 3. 2023 9:22

No vidíte, já v tom fofru zapomněl na nárůst práce, který Úřad práce zaznamenal v souvislosti s Ukrajinci! Kdo myslíte, že má na starosti agendu s jejich evidencí coby uchazečů o zaměstnání a výplatou dávek pro ně?;-D;-D

0 0
možnosti
VP

Připomínám, že Služební zákon nám byl nadekretován z Bruselu. Jako skoro všechno špatné v tomto státě...

0 0
možnosti

P46e44t71r 62Č92e91c63h

30. 3. 2023 9:10

Služební zákon schválili naši poslanci. Oni si jej nechali nadiktovat Bruselem.

0 0
možnosti

P57e73t83r 71Č98e54c81h

30. 3. 2023 8:47

"Nelze nabízet přece vysokou odměnu někomu, kdo údajně pracuje špatně. Navíc z peněz daňových poplatníků" ???

To je ovšem obecná pravda, neplatí to ale v České republice. Ono totiž těch "povolání" kde se rozdávají vysoké oldměny bez toho, že by dotyční odváděli odpovídající práci je velmi mnoho a přináší to bohužel systém. Těmi lidmi, kteří takové odměňování dostávají a přijímají jsou třeba poslanci, senátoři členové vlády a jejich političtí náměstci, placení zastupitelé mnoha krajů, měst a obcí, tedy všichni ti, představitelé, jejichž politické strany a hnutí jsou voleny a nebo kteří jsou po volbách jakkoliv jmenováni. Tedy naprosto všichni představitelé státu, krajů, měst a obcí. Lidé, kteří místo smysluplné práce jen žvaní, přehánějí a lžou. A právě a jen proto u nás také téměř nic nefunguje.

0 0
možnosti
JV

Ano. Všichni ti, které pan Čech jmenuje, zastávají nejen funkce, do kterých byli občany zvoleni (v souladu s nějakými pravidly), ale hlavně jsou to orgány moci veřejné, které se řídí jinými pravidly než zbytek státu; nepodléhají stejným povinnostem a mají autoritativní moc.

0 0
možnosti
JV

Nikoho se nezastávám. Obecně to ale začíná vypadat tak, že normální lidé se začnou bát vykonávat jakoukoli veřejnou práci. Šejdíři všude šmejdí a jen lstivě čekají jak komu ke svému prospěchu podrazit nohy nebo ho ,,jen" udat.

,,Já nad Prahu většího a horšího slovanského Kocourkova neznám. Tam je sídlo číhařství a špehounství celého slovanského světa . . . " psal v 1817 po svém měsíčním pobytu Šafařík Palackému.

Na druhou stranu má Praha velmi dobrou síť MHD. A v Plzni se vyráběla tak kvalitní děla, že se i Němci rozhodli je nasadit proti invazním vojskům. Naštěstí jejich obsluha nebyla tak dobrá, aby pak vojákům zabránila Plzeň osvobodit . . .

0 0
možnosti
FN

Aféra ministra Jurečky by otřásala veřejností, kdyby provládní média v čele s Českou televizí projevila o aféru zájem, který jí právem náleží. Ovšem korupční aféra lidovce Jurečky vyznívá do ztracena. Patrně proto, že korupce a vyhrožování se staly normou pětikolkové politické formace. Stačí si jen vzpomenout, že snaživý Rakušan ještě nebyl usazen v ministerském křesle a už řádil v nejvyšších patrech české policie. Aféra Jurečka vyšumí stejně jako další korupční aféry typu Dozimetr, jejichž aktéři postupují na místa ministrů a ministerských náměstků.

0 0
možnosti

P98e35t96r 76Č74e85c92h

30. 3. 2023 8:54

Korupce a vyhrožování se staly normou nejen pětikolkové politické formace, ale celého politického systému v ČR. Ať to probíráme z kterékoliv strany, na vině je vždy celkový politický systém. Systém vlády a moci politických stran a hnutí a jejich politiků. Nikoliv politiků občanů, jak to správně má být v zastupitelské, tedy i parlamentní demokracii. Tam totiž do zastupitelských funkcí musí být voleni přímo kandidáti a ne jejich politické strany a hnutí. Tady, ve volebním systému podle zásad poměrného zastoupení je zakopán pes nefunkčnosti celého našeho politického systému.

0 0
možnosti
Foto

"Ergo kladívko, jestliže je nějaký zákon špatný, tak se seriózní politik má snažit jej opravit, a ne jej obcházet a ohýbat. Jurečkovo jednání je riskantní signál do společnosti - pokud mi určitý zákon nevyhovuje, tak jej prostě obalamutím a nastavená pravidla podlezu."

1) není to nic objevného a lidé tohle dělají běžně

2) pokud přijmeme premisu, že značná část naši legislativy je tvořena zákony, které jsou škodlivé a/nebo zbytečné, ospravedlňuje to jejich obcházení či ignorování

0 0
možnosti
KK

Ospravedlňuje to navíc odstranéní (případné i likvidaci) těch, kteří je spáchali.

0 0
možnosti
PK

P20e34t35r 80K56u79b24á73č

30. 3. 2023 8:19

Na jedné straně článek demnstruje "paradigma" práce advokacie a soudů a to je striktní postup proti zdravému rozumu.

Na druhé straně Jurečkovi to patří, protože paskvil jménem "služební zákon" nadšeně schvalovali, aby "bratři lidovci" udrželi dobře placená místa ve státní správě - své práci a volbám navzdory.

0 0
možnosti
JV

Co se týče českých zákonů:

Je třeba si připustit, že to, čemu se v ČR říká zákony, nejsou zákony v obecném slova smyslu - tedy něco, čím se všichni, včetně státních složek, MUSÍME řídit. Jsou to vlastně jen pokyny pro českou veřejnou správu, orgány moci veřejné, OMV, která potom ,,zákony" dokresluje pomocí prováděcích předpisů, pro účely výkonu své autoritativní moci; funguje tedy nejen jako moc zákonodárná, ale i jako moc výkonná.

Tvrdit tedy, že lidovci nadšeně schvalovali zákon, je zavádějící. Jinak dále, OMV zastupují stát ve státě a mají i svoji vlastní soudní moc. Jak jinak si třeba vysvětlit, že správní orgán se nemusí řídit právním názorem Nejvyššího soudu? Jak si vysvětlit, že prezident smí zrušit trest obecným soudem (amnestie), ale ne trest udělený OMV? Jak je možné, že OMV smějí trestat nad rámec čl. 2 (4) Ústavy? atd. atd.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz