28.11.2021 | Svátek má René


Diskuse k článku

21. SRPEN 2018: Zlaté výročí

Když se manželé dožijí padesáti let společného života, tak zpravidla mívají oslavy zvané „zlatá svatba“. Proč by se tedy nemohlo padesáté výročí srpnových událostí v bývalém Československu nazývat zlaté výročí?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Heidlerová 14.8.2018 15:05

Filip je nebezpečný šílenec

Hoďte na něho síť! Prý nás v r. 1968 napadla Ukrajina! Smát se či plakat? Lidská blbost a fanatismus jsou nevyléčitelné.

V. Čermák 14.8.2018 16:44

Re: Filip je nebezpečný šílenec

Hlavně klid a rozum do hrsti. V roce 68 nás nenapadla Ukrajina, jak zde mylně podsouváte filipovi, to asi jste špatně pochopila, jak se vám často stává, ale armády Komoušského Sovětského svazu s armádami svých komouškých satelitů. A v armádě Sovětské byla většina Ukrajinských vojáků, naopak minimum Ruských vojáků. Stačí vám to takhle k pochopení situace?

J. Fridrich 14.8.2018 16:47

Re: Filip je nebezpečný šílenec

Jen pro vás, pane Čermák - ten soudruh Filip je hospitalizován u docenta Chocholouška, nebo u Cimického ?

Někteří naši MIMOZEMŠT'ANÉ říkají, že dnešní komunisti jsou JINÍ, než ti, co vraždili a zavírali ty nejlepší z našeho národa po uchopení moci, ale oni NEJSOU JINÍ, jen ještě nemají tu absolutní moc k páchání těch svých odporných zločinů...

V. Čermák 14.8.2018 17:00

Re: Filip je nebezpečný šílenec

Pane Fridrichu, nač ta hloupoučká exhibice, hodná žáčka z obcné. Což takhle zcela věcně zde do diskuze sdělit, co konkrétně ten Filip vlastně provedl? Ale žádné odkazy, pěkně vlastními slovy, aby bylo jasno, ano?

S. Netzer 14.8.2018 18:04

"Co konkrétně ten Filip vlastně provedl?"

Ta drzost vás komoušů je vskutku nebetyčná!

V. Čermák 14.8.2018 23:06

Re: "Co konkrétně ten Filip vlastně provedl?"

Skupinová krávo, dnes je to hodně slabé. K věci by konkrétně nebylo nic? A pozdravujte Kurase...

M. Klas 14.8.2018 17:24

Re: Filip je nebezpečný šílenec

Pane Čermáku 376, pokud vycházíme z jednoduchého předpokladu, že v CCCP byla povinná vojna, pak by i poměry počtu příslušníků armády měly zhruba odpovídat poměru počtu obyvatel, nebo se mýlím? A pak jednoduše (podle Wiki) = Rusové (50,78 %, 1991), Ukrajinci (15,45 %, 1991). Takže i Ukrajinců mělo být v Sovětské armádě kolem 15% a ne většina, jak tvrdíte Vy. Takže i většina našich okupantů byli Rusáci, to mi nikdo nevymluví!

J. Hejna 14.8.2018 18:41

Re: Filip je nebezpečný šílenec

Neobyčejně hloupá úvaha, pane Klasi.

M. Klas 14.8.2018 19:43

Re: Filip je nebezpečný šílenec

Nějaký argument by nebyl? V čem se podle Vás mýlím?

P. Han 14.8.2018 19:54

Re: Filip je nebezpečný šílenec

Zkuste nějakou chytrou.

V. Čermák 14.8.2018 23:13

Re: Filip je nebezpečný šílenec

Pane Klasi, to přece máte jedno, kteří vojáci Komoušké Sovětské armády nás okupovali. Tady se mluvilo o té první okupanské várce v srpnu 68, která to měla z Ukrajiny do ČSSR blíž. Ale snad si nemyslíte, že jsem tím chtěl říci, že nás okupovala Ukrajina. Blbec Klvaňovského typu určitě nejsem....

P. Kubáč 14.8.2018 14:50

Komunisti navěky

Před revolucí, po revoluci, "osmašedesátníci" často zklamaní svým ne-přijetím po roce 1989, "reformní komunisti" často bojující minulé války, Ota Šik, Valtr Komárek a jejich "třetí cesty", Havel a jeho "nepolitická politika", "tvrdá jádra" většiny "státotvorných" stran, Pravice na hubě ve stylu Klause staršího, Soudruzi maoisti z EU, Zeman, Fiala, Kalousek, Babiš....

Lhaní v médiích a cenzura převlečená za boji proti "fake news", "neo-normalizace", kdy dětem zase říkáme "učitelka lže, ale rozhodně jí to neříkej" - opravdu jsem zvědavý jestli to někdy vezme konec.

M. Krátký 14.8.2018 13:41

Koukněte se 10 cm vpravo jak to celé vidí

M. Krátký 14.8.2018 13:49

Re: Koukněte se 10 cm vpravo jak to celé vidí

ten šmejd - šéf KSČM - všichni si dobře pamatujeme, že tomu všemu tehdy velel super šmejd Brežněv z Kremlu a ten leží uprostřed Moskvy a ta leží uprostřed matičky Rusi - komunisti neumí nic jiného pořádně než lhát a lhát - šmejdi zasjaný a teď se budou vymlouvat na Ukrajince - to by se taky mohli vymlouvat na Waltra Ulbricha, Todora Živkova a další šmejdy z Varšavské smlouvy

V. Čermák 14.8.2018 14:11

Re: Koukněte se 10 cm vpravo jak to celé vidí

Ale pane Krátký, ten šmejd Brežněv, nejvyšší Komouš Sovětského svazu a jeho satelitů vč. ČSSR, je dávno mrtvý a komouši nejen u nás, ale i v Rusku a ostatních republikách rozpadlého SSSR již 30 let nikde nevládnou. A Moskva leží tam kde leží, no a co? Teď je ale potřeba se podívat, jestli tady v ČR v současnosti někdo nelže a propaganduje, že? A kupodivu Filip to není. Jsou zde jiní, kteří by chtěli měnit historii. Také Varšavská smlouva je dávno u kytek, zato nabubřelé NATO se rozpíná a buduje po celém světě jednu mírovou základnu za druhou, že? A pane Krátký, v čem soudruh Filip vlastně LŽE ? Můžete Konkrétně nějakou LEŽ zde uvést?

S. Netzer 14.8.2018 14:24

Re: Koukněte se 10 cm vpravo jak to celé vidí

Soudruhu # 376, to že část z vás se přejmenovala a druhá část překabátila a prolezla jiné strany, ještě dlouho neznamená že "nikde nevládnete". V ČR máte estébáka premiérem a bývalého člena KSČ prezidentem republiky.

Řeči o rozpínání "nabubřelé NATO" a obhajoba komunistické sv*ně Filipa a jeho lží vás usvědčují z toho co jste, soudruhu.

P. Vaňura 14.8.2018 14:55

Psát o Zemanovi jako o "bývalém komouši" je v souvislosti

s rokem 1968 mimořádně chucpe. Zeman vstoupil do KSČ na jaře roku 1968 a roku 1970 ji při prověrkách opustil (okolnosti neznám).

Takže v KSČ působil právě v "krizových letech" způsobem, který se normalizátorům nelíbil...

V. Čermák 14.8.2018 16:23

Re: Koukněte se 10 cm vpravo jak to celé vidí

Netzer, já jsem s vámi již několikrát normálně diskutoval, ale dnes je tonějaká jiná vzteklá kráva ze skupiny Netzer. Kuras měl pravdu. Já soudruh nejsu a nikdy jsem nebyl. O našeho premiéra ani prezidenta se neotírejte, byli řádně zvoleni, premiér dokonce velkou většinou. Řešte si raději svoji svazačku z NDR, tolik hloupých chyb jako ona neudělal za poslední desetiletí nikdo. Nabubřelá, rozpínavá NATO je holá skutečnost a jen doufám, že nerozpoutá světovou válku. Komunisté a Filip nejsou žádné svině, ale demokraticky zvolení poslanci, kteří mají bohužel dost často pravdu. Ztotožňování tehdejšího Komouškého Sovětského svazu, který i s armádami svých komoušských satelitů nás obsadil a dnešního neKomoušké Ruska, to je zrovna to, na co Filip správně poukazuje. Máte ještě něco konkrétního k věci, Skupinová Krávo?

M. Krátký 14.8.2018 13:50

Re: Koukněte se 10 cm vpravo jak to celé vidí

Historie roku 1968 je ze sta procent zfalšována, hlavní silou byli Ukrajinci, řekl FilipZdroj: https://www.lidovky.cz/historie-roku-1968-je-ze-sta-procent-zfalsovana-rekl-v-rozhovoru-filip-1jj-/zpravy-domov.aspx?c=A180814_114726_ln_zahranici_ele

P. Vaňura 14.8.2018 14:50

Filip lže, v Politbyru nebyl tehdy jeden Rus ale 5 Rusů,

Ukrajinci tam byli tři (Brežněv se nepočítá, protože jeho národnost je sporná, pocházel z ruskojazyčné východní Ukrajiny).

V. Čermák 14.8.2018 16:55

Re: Filip lže, v Politbyru nebyl tehdy jeden Rus ale 5 Rusů,

Podle mě je jedno kolik bylo tehdy v politbyru těch, či oněch a jakou národnost měl Brežněv, ale hlavní je to, že to všichni byli Kovaní KOMOUŠI, kteří vládli Sovětskému svazu a skrze Komouše satelitní i svým komoušským Satelitům, vč. ČSSR. Ale komouši ve VŠECH státech již 30 let Nevládnou. Nyní je potřeba se věnovat současnosti, aby nějaká Mocichtivá skupina v ČR, nebo onde nechtěla znovu zavést tolik nenáviděnou Diktaturu. A bylo by dobré si poslechnout Filipa na živo, nikoliv z druhé ruky, abychom viděli z kolika % Kecá a z kolika % má Pravdu, že?

J. Kovaříček 14.8.2018 12:42

Kde domov můj?

Svět se neustále mění. Kde by mne napadlo, že za 50 let mne až v Austrálii dohoní to, před čím jsem v roce 1968 utekl ze socialistického Československa. A tak na stará kolena vyrážím opět do emigrace. Pro mne je domov tam, kde mohu žít svobodně.q

P. Vaňura 14.8.2018 12:06

Článek je NESMYSL!

A dokonce šíří komunistickou propagandu a údajně dobrém stavu československé ekonomiky roku 1989.

A ještě bych přidal charakteristiku "osmašedesátníka," jak jsem je sám poznal. "Typický" osmašedesátník (viz třeba Pavel Kohout jako někdo veřejně známý) byl někdo, komu bylo roku 1945 nějakých 16 let a třeba právě dokončil střední školu. Demokracii fakticky neměl možnost poznat, o to více ale vnímal Protektorát. Pro Čechy, to je fenomén, typický JEN pro nás, bylo zásadní vnímání Mnichovské zrady. Ten komunisté využili na maximum ale začal s tím už známý kolaborant Emanuel Moravec "západní spojenci nás napřed uvedli do nemožné situace a pak hanebně zradili, když začalo jít do tuhého." No a upnutí se k Sovětskému Svazu - "osvoboditeli" bylo psychologicky logickým výsledkem. Když pak dotyční poznali zrůdnost režimu, pokusili se jej zreformovat, což bylo vnější ozbrojenou agresí znemožňeno.

A tady bych přípojil něco, co se dne zatajuje! Většina dotyčných si mohla ZACHOVAT členství v KSČ a tím i často výhodné posty, pokud by byli ochotni nadále spolupracovat s režimem, tentokrát ovšem s plným vědomím jeho zločinnosti. Většina toto ODMÍTLA a proto skončila mezi vyškrtnutými či vyloučenými (být vyloučen bylo "kádrově" to skoro úplně nejhorší, horší bylo už jen být disidentem). Mezi vyloučenými tak skončili mnozí, kteří odmítli nabízené členství v prověrkových komisích!!! Mimochodem, dotyční třeba ve skutečnosti už po nástupu Husáka sami z KSČ vystoupili, ale komunisté nikdy neuznávali, že by z KSČ bylo možno vystoupit!

J. Ptáček 14.8.2018 10:09

V+W stejní a přesto jiní

Jiří Voskovec:

Doma jsem tam, kde si pověsím klobouk.

Jan Werich:

Doma jsem tam, kde jsem hrával kuličky.

Přesné. Kupodivu fandím oběma názorům. Lepší, než dlouhé kecy mudrlantů.

K. Janyška 14.8.2018 9:16

Já nic takového neslavím.

Vy ano ? Dzp.

A. Trick 14.8.2018 7:02

A na podzim

budeme slavit Osvobození Sudet.

S. Netzer 14.8.2018 9:31

Re: A na podzim

Omyl!

Na podzim budete slavit měsíc česko-rusosovětského přátelství, který zahájíte oslavou VŘSR.

J. Novák 14.8.2018 10:26

Re: A na podzim

A hned navážeme oslavami Velké Listopadové Sametové Revoluce.

A. Trick 14.8.2018 10:31

Re: A na podzim

Sie sind zauberhaft, gnaedige Frau.

S. Netzer 14.8.2018 10:45

Re: A na podzim

Was man von Ihnen nicht behaupten kann, Kylchap-Saugzuganlage.