1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. John 22.4.2022 19:03

Snad mě nezavřou, ale musím oponovat některým zkreslujícím názorům v článku:

“...A udrželi jsme si Ukrajinu jako „nárazník“ před rozpínavostí státu, který je přímým pokračováním „říše zla“. Nárazník chtěl udělat z Ukrajiny s neutrálním, mezinárodně zaručeným statusem, právě ten Ďábel von Kreml a „západ“ na to neslyšel.

Na férovost „západu“ a jeho touze po míru a spravedlnosti může věřit pouze nevzdělaný Bez Mozek, který si z historie neodnesl nic. Připomenu jen Krymskou válku v 19. století, kdy „západ“ bojoval na straně odvěkého nepřítele Evropy – Osmanské říše. Mnichov, kde Francie, s níž mělo Československo obrannou smlouvu, také nehnula prstem a na základě chybně zformulovaného článku 86 Versailleské smlouvy nechala Československo Hitlerovi.

Americké jednání s vlastníky americké půdy nebo anexe Havaje nebo Texasu jsou jen nepatrné epizody. Mohykáni o nich už nic neřeknou....

Připomenu, že od konce WW2 padaly „západní bomby“ na státy, kde žije cca 1/3 obyvatel světa.

K autorovu výroku: “Rusko i Ukrajinu jsem vnímal jako společné civilizační teritorium „východoslovanství“, od něhož je podle receptu Karla Havlíčka Borovského lepší držet odstup“ jen dodám, že dnešní Rusko již není SSSR, stejně jako dnešní Německo není 3. Reich.

„Katastrofální míru energetické závislosti na Rusku“ si „západ“ zařídil sám. V SSSR nebyli schopni v 70. letech ani vyrobit potrubí na exportní plynovody. Dováželo se z Japonska a BRD.

Nejsem zastáncem řešení neshod silou, natož válkou. Skutečné důvody a pozadí konfliktu se nedozvíme. Cenzura evropských sdělovacích prostředků umožňuje politikům i médiím „západu“ šíření jednostranného pohledu na ukrajinský konflikt, který efektivně omezuje možnost dohody a ukončení konfliktu nenásilnými prostředky. Naskýtá se otázka. Cui bono? Běžní Ukrajinci ani Rusové rozhodně nebudou beneficienty tohoto konfliktu.

M. Vaněk 18.5.2022 14:42

Velmi trefné; nutno jen dodat, že ukrajinský problém není zrovna silná stránka pana Kurase, přestože např. v islamizaci Evropy je poměrně dobře orientován, zde evidentně spíše faktům věří svým pocitům.

Cenzura je poslední hranicí před propastí, a my jsme ji překročili - doporučuji Úpadek a pád říše římské, Edward Gibbon, nadčasové a skličující.