12.8.2022 | Svátek má Klára


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Švédsko v plamenech

Je to samozřejmě názor legitimní a doufejme, že se nenajdou nějací pohůnci, kteří by jej chtěli trestně stíhat, jak už se děje u názorů jen trochu vyhraněnějších. Je to ale názor mírně řečeno nedomyšlený.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Vaněk 18.5.2022 14:42

Velmi trefné; nutno jen dodat, že ukrajinský problém není zrovna silná stránka pana Kurase, přestože např. v islamizaci Evropy je poměrně dobře orientován, zde evidentně spíše faktům věří svým pocitům.

Cenzura je poslední hranicí před propastí, a my jsme ji překročili - doporučuji Úpadek a pád říše římské, Edward Gibbon, nadčasové a skličující.

P. Pepax 22.4.2022 20:07

Pane Kuras, vaše jistě velmi bystrá a kvalitni schopmost pojmanováni všech hlopupostí, které je lidské společenství schopno vyproduktovat vás neochrání před tendenčním se zařazením na tu jedinou tupou pravdu.

J. John 22.4.2022 19:03

Snad mě nezavřou, ale musím oponovat některým zkreslujícím názorům v článku:

“...A udrželi jsme si Ukrajinu jako „nárazník“ před rozpínavostí státu, který je přímým pokračováním „říše zla“. Nárazník chtěl udělat z Ukrajiny s neutrálním, mezinárodně zaručeným statusem, právě ten Ďábel von Kreml a „západ“ na to neslyšel.

Na férovost „západu“ a jeho touze po míru a spravedlnosti může věřit pouze nevzdělaný Bez Mozek, který si z historie neodnesl nic. Připomenu jen Krymskou válku v 19. století, kdy „západ“ bojoval na straně odvěkého nepřítele Evropy – Osmanské říše. Mnichov, kde Francie, s níž mělo Československo obrannou smlouvu, také nehnula prstem a na základě chybně zformulovaného článku 86 Versailleské smlouvy nechala Československo Hitlerovi.

Americké jednání s vlastníky americké půdy nebo anexe Havaje nebo Texasu jsou jen nepatrné epizody. Mohykáni o nich už nic neřeknou....

Připomenu, že od konce WW2 padaly „západní bomby“ na státy, kde žije cca 1/3 obyvatel světa.

K autorovu výroku: “Rusko i Ukrajinu jsem vnímal jako společné civilizační teritorium „východoslovanství“, od něhož je podle receptu Karla Havlíčka Borovského lepší držet odstup“ jen dodám, že dnešní Rusko již není SSSR, stejně jako dnešní Německo není 3. Reich.

„Katastrofální míru energetické závislosti na Rusku“ si „západ“ zařídil sám. V SSSR nebyli schopni v 70. letech ani vyrobit potrubí na exportní plynovody. Dováželo se z Japonska a BRD.

Nejsem zastáncem řešení neshod silou, natož válkou. Skutečné důvody a pozadí konfliktu se nedozvíme. Cenzura evropských sdělovacích prostředků umožňuje politikům i médiím „západu“ šíření jednostranného pohledu na ukrajinský konflikt, který efektivně omezuje možnost dohody a ukončení konfliktu nenásilnými prostředky. Naskýtá se otázka. Cui bono? Běžní Ukrajinci ani Rusové rozhodně nebudou beneficienty tohoto konfliktu.

M. Sedláček 22.4.2022 17:02

R^;-D

K. Křivan 22.4.2022 15:16

Máte recht. Je to tak.

P. Nemec 22.4.2022 13:36

Jaký je váš časový odhad realizace vámi popsané fantasmagorie?

J. Nevrkla 22.4.2022 13:19

Vidím to stejně, možná ho taky zblbla anglická demagogie. Přečetl jsem od něj pár chytrých knih, už asi nebudu.

J. Nevrkla 22.4.2022 13:17

Tak složité to není. Ukrajina chtěla zpět Krym a Donbas, chtěla jaderné zbraně, být v NATO, americké základny, Amerika to vřele vítala, podporovala. Za pár let by z toho byla války jaderná. Podle průzkumu i čtvrtina Američanů, kteří jsou jinak proti Rusku velmi naladění, je přesvědčena, že iniciátorem té války je Amerika. Je načase vyndat hlavu z písku.

L. Hančar 22.4.2022 13:14

Kurase mám rád, ale toto si mohl odpustit. Možná, sehnut věkem, sedl na vějičku globálních dobroserů.

J. Pokoutný 22.4.2022 13:12

Proxy válku, kterou zahájili Rusové? Měl byste se dát na kvantovou fyziku, tam by vaše schopnosti vymýšlet podivné teorie možná i ocenili.

J. Nevrkla 22.4.2022 13:11

To se zeptejte těch, kteří bojují, kteří chtějí zpět Krym a Donbas. Myslím, že obyčejní Ukrajinci o to moji asi takový zájem, jako my o návrat Slovenska. Ukrajinští nacisté, to je ovšem jiná káva, je jich tam zřejmě požehnaně a už před invazí zabili asi 14 tisíc Rusů na Donbase. Že je to řízené a všemožne podporované Amerikou, Británií a spol, západními globalizatory, o tom pochybnosti už nejsou. Jak teď řekl bývalý premiér Fico: ví se, že ukrajinské ministerstvo obrany je zcela řízeno Američany.

V. Čermák 22.4.2022 13:04

Naprostý souhlas...

V. Čermák 22.4.2022 13:02

Rozhodce o Chápavosti druhých? Vy chápete Masné produkty, toho se držte......;-D

J. Jurax 22.4.2022 13:01

R^R^R^

V. Čermák 22.4.2022 12:58

Ano Makali, tak mají Peníze, zatímco USA válčily a chytračily, tak mají Dluhy...

R. Langer 22.4.2022 12:09

A že se vzpamatují ti ostatní, tomu ještě věříte? 8-o

R. Polášek 22.4.2022 11:50

Protože Rusové neumí útočit bez války.

Rusko buď nad Ukrajinci vyhraje a potom bude na řadě, co se týká vojenských "zvláštních operací" NATO, možná ještě předtím Moldávie. Spíš ale prohraje, i když možná dobude nějaké území a začne se propadávat do ekonomického marasmu. Potom ještě nějak bude třeba je zbavit atomových zbraní a to potom v rámci půlstoletí, století může být konec Ruska jako globálně významného státu. A my budeme mít klid.

Je otázka, jak do toho zapadne Putin. Včera, když před televizními kamerami mluvil se Šojgem, držel se křečovitě stolu, byl shrbený a mluvil, jako by v něm něco hryzalo. Trochu mně to připomenlo lidi, které jsem viděl, když kdysi jsme byli z práce za nemocným kolegou na zámečku v Paskově, tam byla v té době LDNka specilizující se na paliativní péči nemocných rakovinou. Třeba už začiná směřovat na tu cestu někde k Luciferovi do té kádě s roztopenou smolou.

Takže Rusové buď zútočí s velkým úsilím a buď jim podlehneme a je to v hájí nebo je odrazíme a je na dlouho klid. Islám naopak útočí furt , pomalu postupně, ale furt.

M. Rohovský 22.4.2022 11:39

Prosím pana Nevrklu o vysvětlení, proč kvůli USA umírají na Ukrajině ruští občané, a proč ti ještě nezemřelí vraždí ukrajinské občany.

V. Církva 22.4.2022 11:04

Trochu se po dlouhé době musím Ruska zastat. Života si neváží a v lecčems se muslimské rozpínavosti podobají. Teď jsou prioritou. Dlouhodobým problémem, pokud přežijeme ale bude islamizace a Islám.

V. Církva 22.4.2022 11:01

To je asi pravda a ví to jak Západ, tak Rusové. Zároveň je to prokletí Ukrajiny, protože šance na ubránění Do basu je malá a kvůli Donbasu tam umírají lidé.

Nejlíp jsou na tom Číňani, prostě si to všechno koupí

V. Církva 22.4.2022 10:56

Kuras skvělý jako obvykle. Multikulturní "LGBTistickou" sebevražda Západu je z dlouhodobého hlediska větší průšvih než Rusko ale třeba se dá zarazit. Rusko nás nemuselo zajímat, dokud neházelo bomby na lidi kousek od slovenských hranic. Dokonce jsem se jich zastával a věřil že se časem vzpamatují. Toho se v dohledné době u militaristického imperia nedočkáme. Jednou by ale zase mohli být menším problémem než islám.

Vyzbrojování Ukrajiny i přijetí ukrajinských pracovníků mi smysl dává. Fanfarónské projevy a humbuk kolem toho už méně.

R. Polášek 22.4.2022 10:47

Mně to připadá prakticky stejné. Ruská armáda plná zaostalých zesurovělých vojáků z okrajových oblastí Ruska zfanatizovaných putinovskou propagandou se k poraženému nepříteli chová prakticky stejně jak by se chovala islámská armáda k poraženým kafirům. To je prašť jak uhoď.

A obě civilizace, ruská i islámská, chtějí vědome udržet své lidi daleko od technického a materiálního pokroku, v chudobě, nevědomosti a neznalosti. Pokrok a zlepšování životní úrovně lidí připouštějí jen v nejnutnější míře, aby měli na výši své technické specialisty pro válku a válečné stroje a své technické specialisty pro výrobu špičkového zboží pro úzkou VIP špičku, oligarchy, kmenové vůdce a jejich rodiny, kněží, imány...

P. Diviš 22.4.2022 10:39

" Rusové o nic podobného rozhodně neusilují."

Jako vtip dobrý, vtip měsíce, možná i roku.

P. Diviš 22.4.2022 10:38

Ale on to pan Kuras chápe (na rozdíl od vás).

P. Diviš 22.4.2022 10:37

Dobrý ...

R. Polášek 22.4.2022 10:36

Já bych jen dodal, pomocí Ukrajině si taky pomáháme k levné energii a surovinám. Pokud se totiž Ukrajině podaří uhájit pobřeží Černého moře a Donbas, nebo dokonce získat zpět Krym, stane se nejspíš vedle uhlí a železné rudy i významným producentem ropy a zemního plynu. Totiž všude na pobřeží Ćerného moře , z řejmě i v Azovském moři a i kousek od uhelných zásob na Donbase tam jsou plynonosné a roponosné geologické struktury. Měly by být dost prozkoumané, takže těžby z nich by se mohla , pokud bude mír, zahájit dost rychle. Mohli bychom tedy dost rychle nahradit ruský plyn a ropu ukrajinským plynem a ropou.

Nemuseli bychom ropu a zkapalnělý zemní plyn dovážet odkudsi z daleka a draze, ale měli bychom ji blízko.

J. Rejzek 22.4.2022 10:09

To je veliká škoda, že pan Kuras nemá rád ruskou literaturu, protože pak by snáze pochopil současné dění na Ukrajině. Kdyby si přečetl(dočetl) Tarase Bulbu dozvěděl by se o odvěkém nepřátelství Rusů-Ukrajinců a Poláků. O utrpení Záporožských( za peřejí) kozáků a ponížení těchto národů pod polským jhem. O odvěkém zápase kozáků s polským panstvem a jejich společné nenávisti k židům. V Tichém Donu by se dočetl o nepřátelství mezi Ruskými kozáky a Ukrajinskými- Záporožskými , kterým Rusové hanlivě říkali chachli-chocholové , podle jejich účesů. O vzájemném napadání , loupení a zabíjení. Tato nevraživost je stále přítomná a pak stačí málo , aby tekla krev a umírali lidé. V Oděse v roce 1943 umírali židé a pak v roce 2014 Rusové.

J. Nevrkla 22.4.2022 8:46

Kuras problému na východ od Slovenska nerozumí. Jde o proxy válku Ameriky proti Rusku, to je přece stále zřejmější. Kuras je evidentně na straně globalizatoru, kteří chtějí nový světový řád pod vedením Ameriky. Většina obyvatel světa si to nepřeje, proč se diví Evropanům, kteří to také nechtějí? Rusové o nic podobného rozhodně neusilují.

F. Navrátil 22.4.2022 8:25

Autor se domnívá, že Rusko je větším nebezpečím pro vývoj západu, než všech kroky autodestrukce. Domnívám se, že mnohem větším nebezpečím je postupná islamizace, která znamení ve skutečnost obsazení dobytého území a výměnu skomírající západní civilizace tmářským a násilnickým středověkem.

P. Dvořák 22.4.2022 7:25

To už se stává předvolební klasikou. Když nemám nic lepšího než druhá strana, na poslední chvíli vytáhnu špínu a kydnu hnůj, ať už je to pravda nebo ne.

V USA jsou zase před Evropou - zavedli korespondenční volby.