22.5.2022 | Svátek má Emil


RODINA A PŘÁTELÉ: Zeměkoule na Googlu

2.2.2006

Znáte earth.google.com? Vyhledávač Google nabízí zdarma ke stažení cosi jako mapu světa, glóbus, nazvete to, jak chcete. Vím, že to není novinka, ale dostal jsem se k tomu až včera.

Ne náhodou - v rádiu říkali, že se budou u nás digitalizovat historické mapy počínaje začátkem šestnáctého století a že vznikne nějaký "stroj času", že budeme sledovat, jak se země vyvíjela v průběhu věků. Velmi se na to těším!
Ten Earth.google.com je něco úžasného. Stáhnete si cca 14 MB program, nainstalujete. Spustíte: vidíte hvězdnou oblohu, z ní se na vás vykulí Zeměkoule a tu si natočíte jak potřebujete a už se snášíte z obrovské výšky... kamkoli. Třeba na náš dům na Mrázovce na Smíchově (fakt, je tam vidět, je k rozpoznání!). Zvole je tam taky pěkně vidět, náves s oběma rybníky - nicméně celá plocha Země není v plném rozlišení a ta část, kde s Ljubou bydlíme, už spadá do toho horšího rozlišení. Je to úžasná zábava a s pluginy je to jistě i velmi užitečná věc.
Shodou okolností právě v tuhle dobu Seznam spustil novou mapu na Beta.mapy.cz, kde je normální mapa, ale taky fotografická mapa. Tam stačí zadat název - třeba i ulice - a ten barák jsem si tam našel taky! Toť se ví, že jsem si našel i ten dům ve Slapech, kde jsem do svých osmi let s tatínkem a maminkou bydlel. I ty souřadnice GPS jsem si zjistil. K čemu mi budou? K potěšení, že i tenhle dům má své souřadnice, jako je má Tajuplný ostrov ve verneovce.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!