6.10.2022 | Svátek má Hanuš


Diskuse k článku

RODINA A PŘÁTELÉ: Zase ty klíče

Zapomínání klíčů... Jestlipak si pračlověk Janeček zapomněl uzavírací balvan do jeskyně?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
šimon klein 7.11.2005 8:29

ptakopysku - sqělý !!!

To mi připomnělo i vlastní hledání psa, kterého jsem šel naposled večer venčit při nějakém napínavém filmu v době reklam (chytře jsem kdesi vyčetl, že dle závěrů vjedeckých výzkumů trvaj reklamy přesně 6 minut - dost na vyvenčení již pospávající šicácké holčičky - hup ven, hup na trávník, hup domů). No a najednou nebyla - zdánlivě nic divného - u psa, než jsem si uvědomil, že v zamyšlení nad prapodstatou lidstva jsem jí už do toho výtahu nepřibral a vlastně jí ani nevzbudil.....těch šest minut jsem potom už nestihl...
ptakopysk 7.11.2005 8:19

Já osobně

jsem už postarší. Tunelové vidění, mužům vlastní, se mi zúžuje na úplný tunýlek. Tudíž bezpečně vím, že jsem si položil metr ve verandě tady na tu polici přesně dvacetosmapůl centimetru od levého okraje a nikam jinam. A ten metr tam nejni! Kurňapes! I povolávám děvenku mojí starostlivou a ptám se jí: "Nedalas' mi někam metr? Tady byl a teď tu nejni." Přitom je naprosto jasné, že měla v ruce metr naposledy, když jsem si ho před měsícem hm... ehm... položil u okna na parapet a usilovně jsem ho hledal pod parapetem, protože, když dělám podlahu, tak si metr položím k ruce a nebudu ho dávat na parapet kam nedosáhnu. Na parapet si ho položím akorát tak v případě, že se jdu napít s metrem v ruce a položím si ho na okno, až půjdu zpátky, abych ho hned našel. Což se mi vybavilo v okamžiku, kdy mi kýžený nástroj děvenka podávala s podivným svitem v očích... Leč zpět k druhému hledání. Děvenka přichází, táže se mě konejšivým hlasem, jako se hovoří s momentálně retardovanými pacienty na eldéence: "A nedal sis ho někam jinam?" Rozhořčeně opáčím: "Kdepak! TADY na to místo si ho vždycky dávám, abych ho našel! Vždycky!" Ale už nedodám, že ho tam dávám proto, že už sem tak sklerotickej, že to je jediný místo, který si pamatuju :o). Děvenka s ledovým klidem opáčí: "A není to tenhle?" a ukáže OSUMAPŮL centimetru od levého okraje police. Tam leží metr a každej jeho zatracenej cenťák se mi šklebí do xichtu. Samozřejmě jsem ho nemohl vidět, protože jsem usilovně brejlil o dvacet centimetrů dál. Ale ženský, která kouká PŘED sebe a přesně ví, že její kamarádce, která jde dva kroky ZA ní, se pod levým ramenem varhaní sáčko z důvodu křivého švu na sedle, tedy pánové, ženský to nevysvětlíte!
onlooker 7.11.2005 7:37

ale teď by to chtělo ty zarovnané dveře nainstalovat

protože asi už i zloději mají internet
Zdena bez psa 7.11.2005 7:26

My máme za sebou další etapu rekonstrukce a zmní oraz.

Příští jaro budeme v rekonstrukci pokračovat v pokoji, který byl jediným letošním útočištěm. Jelikož jsme přišli o nábytek do jedné místnosti, je  část pánských pokladů (Zatraceně nadnormativnní zásoby) v banánových bednách. Už se hledaly 2 sbírky zapalovačů, 3 nože (bez kladného výsledku) a včera večer reproduktory k PC. Vždy je to skutečný horor a je označeno nejméně 10 pachatelů, kteří to přes léto tutově ukradli. Při každém hledání podobných nezbytností si s přednostou domácnosti pouze mailujeme. (nebo bych ho praštila).
Rpuť 7.11.2005 5:31

Jsou na stavbách momenty, kdy člověk dojde k názoru, že se to už opravdu nedá vydržet:)

Můj dotaz k manželovi:" Když jste vyklízeli ten pokoj, brali jste si tu roli igelitových pytlů. Nevíš kde je?"
Odpověď začínala slovy: A nedala sis ji......?"
Je to zvláštní, ale ještě nejsem vdova....:)