12.8.2022 | Svátek má Klára


Diskuse k článku

RODINA A PŘÁTELÉ: Praní špinavých peněz

Je to bída, když chci napsat povídání o poměrech v rodině a to hlavní musím prozradit v titulku. Kdepak se ocitla moje šrajtofle? Ano, v pračce!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Bubik 8.11.2005 22:11

No vidíte Astone, jaký je rozdíl mezi špinavými a čistými penězi:

ty špinavé nikoho nepobouří a nikdo si jich při placení nevšimne, kdežto ty čisté jsou podezřelé.
ri 8.11.2005 17:07

Taky jsem tuhle zjišťovala, co to rotuje v pračce,

a ona to paměť "lízátko", taková malá potvora, co jí lidi od počítačů nosí v kapsičce od košile. Povolala jsem manžela. Ten zajásal, že zrovínka tohle už několik dní hledá (!) a ubohou elektroniku vysvobodil.
A víte že fungovala dál ? Ale je pravda, že jsem ji prala jen na čtyřicet a programem na jemné prádlo.
Auiam 8.11.2005 16:43

Re: Re: Občanské průkazy

Povinny otisk rektalni sliznice. Od kterezto chvile Vam budou na uradech brat vzorky misto perlustrace a pote je budou 5 let skladovat. Na mista porovnavacu otisku se nabere 20.000 absolventu za ucelem ziskani praxe. Uz to vidim v barvach, jak bude probihat odbavovani na letisti! 
JJ 8.11.2005 14:09

Re: A kolik těch peněz bylo?

Treba jim vadilo, ze prijdou o marzi za vyprani.
J. Mach 8.11.2005 14:03

Re: Dosti nepodařený pokus o diskreditaci úsilí odhalování špinavých peněz!

Teda vy máte těžkej život, za každou cenu ve všem hledat ODS, Klause a jiná spiknutí. Víte, že jsou ještě jiné lliterární žánry , než politické komentáře, publicistika, agitky a častušky? Třeba eseje, fejetony atd. A zde se Neff jako obvykle pokusil o fejeton, či causserii, pokud jste v tom viděl něco jiného, tak byste se radši měl věnovat jiné činnosti. .
Yetti 8.11.2005 13:56

Aby som nebola mimo :-)

1.Mojej nebohej mame sa raz podarilo vyprať slovenskú 1 000-ovku. Napodiv, nestratila farbu, ani znaky. 2. Tak ako psiman, ale k postelnému prádlu som pribalila žlté tričko. 3. Papierová vreckovka vo vrecku - skúste prádlo za mokra vytriasť, zvyšok podľa osvedčených postupov.
Iva 8.11.2005 13:17

Re: Vůbec nejlepší

jednou mi uniklo, že děťátka si hrala na domácnost a do pračky narvaly ty papírové kapesníky a manželova specialita je hadra, kterou utře psa, eventuelně ťápoty narve na poslední chvíli do pračky a nejlépe k bílému prádlu, ony ty labradoří chlupy drží a drží a drží....:-)
:) 8.11.2005 13:11

Re: Občanské průkazy

no to se ještě můžeme těšit, co nám zavede povinné ten Nový von Rath
Hela S. 8.11.2005 12:46

Re: Re: Re: Re: Dosti nepodařený pokus o diskreditaci úsilí odhalování špinavých peněz!

Strčit do pračky a vyprat ;-)
Hela S. 8.11.2005 12:45

Re: Umřela babka, do hrobu dána a siroty vtrhly do chalupy,

:-))))))) Rputi, dokonalé. :-))))) Pokud rodina vydrží ještě cca 50 let, budou mít tyto stokoruny poměrně vysokou cenu na trhu - sběratelském :-)))))
Lenka 8.11.2005 12:00

Re: Re: Re: Dosti nepodařený pokus o diskreditaci úsilí odhalování špinavých peněz!

Oops...ale půjde to utřít ne ?
Sch.kolemjdoucí 8.11.2005 11:54

Není nad dobře vyprané peníze

FilcoFord nás bouhužel před více než rokem opustil. Teď pereme v AEG. Má uzavíratelný buben a zapadlé  pětitisícovky nemusím vytahovat pinzetou.
JAB 8.11.2005 11:51

Občanské průkazy

No, tuhle si nějaká dáma, referující o údajně neonacistické demonstraci před německým velvyslanectvím skrze internet libovala, jak tam policie podezřele vyhlížející "nacisty" perlustrovala. Takže musím dodat, že občanky, či vůbec jiné doklady totožnosti a jejich povinné nošení, nám zavedl dne 17. března 1939 náš pan ochránce, říšský protektor svobodný pán von Neurath a my si to dodnes zachovali ...Také to, že podezřele vyhlíženící neonacista býval nahrazován podezřele vyhlížejícím máničkou a tohle podezření je vůbec vachrlaté, že ? Komunistům bývaly podezřelé i brýle typu MacArthur. Podezřeje vyhlížející komunisty ani na jejich shromážděních, kde vyhlašují boj demokracii nekontroluje nikdo a když se o to pokusil kapitán Hučín se Zifčákem tak jeho tehdejší velitel Bublan ten program rychle zrušil a Hučína pak ještě pro jistotu zavřeli. A budiž zde podotknuto, že ani 11. září nepřinutilo Spojené státy, aby jakési "občanské průkazy"  či jinou povinnou identifikaci a zásah do občanské svobody zavedly. dokonce když tam dospějete do věku kdy si žádáte o důchod, je tam kromě rubriky pro vaše jméno i další s dotazem Jaká jiná jména jste ještě používal? Ono se to smí. V hotelu dostanete přihlašovací lístek a je na vás, co si tam zapíšete.
JAB 8.11.2005 11:31

Re: jéjda holky

Omotat prsty pravé ruky (u leváků levé) několikrát lepenkou typu mastic lepem vzhůru a cucky "vyzobat" též to funguje, dokonce i na psí a kočočí chlupy.
Zdena bez psa 8.11.2005 11:30

Re: Re: Dosti nepodařený pokus o diskreditaci úsilí odhalování špinavých peněz!

Teda , Lenko, obědvám a mám pomatlánkový máslo s dalamošem na monitoru. HUHUHU
YGA 8.11.2005 10:55

Jane,

já tedy špinavé peníze (na rozdíl od prezidenta) znám - už moje maminka mi říkala - nestrkej tu pětikorun do pusy, je špinavá (v dětství jsem byla známá coby železohltač). Jo, a jednou mi v obchodě chtěli vrátit tak špinavou bankovku, že jsem byla na pochybách o její nominální hodnotě - tenkrát jsem se peněz dokonce štítila a nevzala je.
Lenka 8.11.2005 10:36

Re: Dosti nepodařený pokus o diskreditaci úsilí odhalování špinavých peněz!

Jane nejste náhodou na špatné adrese ? Tady se politika neřeší. A vůbec, řečeno s klasikem, zkuste si omýva přirození vlažnou vodou eventuelně pořídit medvídka mývala.
Lenka 8.11.2005 10:33

Re: jéjda holky

Obírat to z mokrého prádla je na nic, lepší je to normálně pověsit a nechat uschnout a pak danou věc položit na nějaké ploché místo ( stůl, žehlicí prkno ) vzít takovou tu houbičku na nádobí a tou drsnou stranu ty kousky ošoupat...funguje to.
Zdena bez psa 8.11.2005 10:31

Re: Umřela babka, do hrobu dána a siroty vtrhly do chalupy,

Jé, Rputi, vy jste mi připomněla jeden film, myslím, že francouzký. Banda zlodějů namočila lup a pak ho sušili na šňůře na schodišti. Když přišla policie, tak je provázela půvabná příslušnice bandy a zbylé bankovky na schodišti jen nonšalantně smetla se slovy omluvy, že se tam dnes ještě neuklízelo.
Jan 8.11.2005 10:18

Dosti nepodařený pokus o diskreditaci úsilí odhalování špinavých peněz!

Zatímco mafie ze všech koutů světa u nás perou svoje prachy, my budeme dělat "legrácky" abychom podpořili kontroverzní tvrzení generalissima ODS pana Klause, že nezná špinavé peníze. V tomto humoristickém pořadu by mohla vystoupit s kulturní vložkou i pěnice z českých luhů a hájů Lucie Bílá. 
Rpuť 8.11.2005 10:18

Umřela babka, do hrobu dána a siroty vtrhly do chalupy,

neb babička byla proslulá co Harpagon. Dřevo praštělo, ze slamníků vyhřezly žíně, z polštáře sněžilo peří. Tady něco smrdí, zahlásil tatínek nad košem se špinavým prádlem a jsa emancipovaným, vhodil nacvičeným forhendem prádlo do pračky a spustil. Maminka zatím čenichala po domě jak ohař, leč bez výsledku. Posléze dopracovala se do koupelny a maně jí padl zrak na otáčející se buben. „Ježííííšmarjáááá“, zavřeštěla a vrhla se na skleněná dvířka, které se jí jaksi nedařilo odtrhnout. Zbytek rodiny se seběhl a fascinovaně hleděl jak s balíčku staré spodničky uvolňují se další a další bankovky. Prastarý hadr měnil se před jejich očima v roh hojnosti. Úvahy, nechat program doběhnout maminka zavrhla: „Co kdyby to ty prachy vycuclo?“ Tatínek zachrčel, jak v posledním tažení a vytrhl zástrčku. Nedbajíce zátopy otevřeli dvířka a vyhrnula se na ně Niagára bankovek. Našli provázek a několik hodin rozvěšovali mokré papírky po celém domě. Začínalo se šeřit a tatínek si na to rozsvítil. „Do prdele!“ zaklel najednou a   s podlomenými koleny se sunul   k zemi. Maminka lekla se, že boží trest dostihl tatínka infarktem a běžela na pomoc. Z posledních sil podal jí manžel bankovku a tiše se rozplakal. Neboť na papírku bylo napsáno: „Sto korun československých“.
Sep 8.11.2005 10:18

Pche, peníze.....

Celou tuto sobotu jsem velmi zvolna sušil rozložený mobil a dálkové ovládání od auta. Přišel jsem v pátek večer poněkud páchnoucí kouřem z restauračního zařízení a svršky s veškerým obsahem kapes (telefon, klíče od auta, ovládání garáže, papírové kapesníky, drobné...) jsem prozřetelně odložil už v přesíni.
Probuzené a více než citlivé manželce to ale nedalo a v mírné hysterické nasranosti a řekl bych, že i pro potvrzení svého trpitelského údělu, vše, bez prohlédnutí kapes nacpala do pračky, nasypala prášek a zapnula.
No a já jsem od sobotního rána obvolával z jejího telefonu společné kamarády, abych zjistil, jak dostat alespoň telefonní seznam z dokonale čisté Nokie.
 
Sep
PS - aspoň to dálkový ovládání od auta a garáže funguje.
Heduš 8.11.2005 9:50

jéjda holky

vy mi s těmi papírovými kapesníčky mluvíte z duše!!!!! Za můj poměrně krátký "prací život" se mi to povedlo už asi třikrát, VŽDYCKY když jsem prala v noci a potřebovala jsem to co nejrychleji pověsit a jít spát. To pak do jedný, do dvou v noci sedět na vaně a vzteky supící obírat černý prádlo od milionu bílých pišišvorů, to fakt není nic moc :-)) Mamča to řešila tím, že prádlo ještě jednou - dvakrát vymáchala, ale to nemá tak dokonalý efekt, jako všechny ty cucky obrat :-)))))
Lenka 8.11.2005 9:06

Vůbec nejlepší

je vyprat takový papírový kapesník...stačí jeden...dostávat pak z toho oblečení miliony drobečků fakt stojí za to.
evka 8.11.2005 9:05

Re: Ale takové vyprané piškoty

Piškoty a různé mlsky pro psici peru celkem pravidelně.Podle mě se ovšem nic nevyrovná vypranému papírovému kapesníčku.Ten když vypadne z kapsy do pračky.........to je lahoda.A nejlépe mezi černým prádlem Jo a taky je dobrá vypraná a následné vyžehlená žvejka
Iva 8.11.2005 8:56

Ale takové vyprané piškoty

v kalhotech taky nejsou k zahození:-), velmi dobře se pak z těch kapes vybírají.
Fallowa 8.11.2005 8:28

Ještě že se

ty peníze nesrazily jako prádlo prané v nesprávném programu!
Plující oblaka 8.11.2005 8:04

vyprat se dá i fazole

Dítě kdysi přineslo od kolegů v 1. třídě jednu fazoli, bůhvíproč důležitou Maminko schovej mi ji. Schováno do kapsy sukně, podzim se přihlásil, sukně příliš lehká uložena dozadu do skříně. O 6 měsíců později po oteplení sukně v pátek nalezena a prohnána pračkou na 40 - ta je ale zaprášená...
V pondělí další praní, navyklý pohyb hledající v pračce a za manžetou sponky, peníze, červené ponožky atp - a tam fazole. Po 40 stupních a 3 dnech za manžetou pračky už slušně naklíčená. Šla na zahradu, tam posléze zahynula na nedostatek a nepravidelnost zálivky.
YGA 8.11.2005 7:54

A kolik těch peněz bylo?

Nám jeden zákazník zaplatil 30.000,-- vypranými penězy - ještě byly vlhké. V bankovním domě se na mě také dost podezřívavě dívali, ba i se vyptávali, ale nakonec je přijali (nevím, jestli to bylo díky mým čistě slovanským rysům a postavě).
onlooker 8.11.2005 7:52

ta češtin

"divní štych" - táta Neff se točí v hrobě!