19.8.2022 | Svátek má Ludvík


Diskuse k článku

RODINA A PŘÁTELÉ: Pokuta za blbost

Hodně se teď mluví o antiradarech. To jsou taková ta šikovná zařízení v autě, která zapípají, když na ně dopadne radarový paprsek z policejního radaru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Čumil 9.11.2005 9:17

Hm - OT ad. hnusná cenzura - :-))

Zkuste někdo propašovat na stránky Psa plné znění následujícího dvojverší ČÍTANKOVÉHO básníka J.H.Krchovského:
 
"...zas budou vánoce, zas bude těšení:
Dluhů tři pr.dele a ho.no v kešeni!"
 
:-))
bb 9.11.2005 9:00

radar?

Vzhledem k tomu, že policie přechází na optické měření rychlosti (laser, vyhodnocování snímů kamer- tunely na Smíchově) tak jde o bouři ve sklenici vody - antiradar tady nefunguje.
cipísek 9.11.2005 8:44

S tím hlášením v radiu

to zase není až tak horké.Několikrát jsem to vyzkoušel a prodleva mezi přijmutím mé zprávy a jejím odvysíláním byla dost velká-takže v době odvysílání už situace na místě mohla vypadat úplně jinak.
kaca 9.11.2005 8:32

radary

Mě se líbi systém v Austrálii - co chvíli je u silnice velký nápis - pozor, za chvíli bude radar. Pak se objeví další - pozor, za menší chvíli bude radar. A nakonec se objeví velká cedule - pozor, radar. A mezitím jsou kolem silnice velmi výmluvné bilbordy o výšce pokut za nedodržení rychlosti.  
loula 9.11.2005 7:07

dodatek

a k těm antiradarům, alias detektorům. Myslím, že by policie na to měla zareagovat tím, že by na nebezpečná místa instaovala prostě bezobslužné krátkodosahové vysílače pracujicí na frekvenci radarů.
Řidiči vybavení detektorem automaticky zpomalí, a cíle je dosaženo, opět výrazně laciněji než když je tam radar a jeho obsluha. Má to podobný význam jako cedule "Pozor rychlost je kontrolována radarem", i když tam ten radar je třeba jeden den v měsíci.
Dokonce bych šel tak daleko, že bych tento detetor učinil povinnou výbavou vozů.
I-Worm 9.11.2005 8:28

Re: dodatek

než povinnou výbavy, tak raději je příslušně zdanit. A z těch daní financovat ty falešné radary. Tím bychom eliminovali ty nejnebezpečnější řidiče - prachaté strupy.
loula 9.11.2005 6:57

Myslím, že cílem policejních kontrol

není výběr pokut, ale donutit řidiče k dodržování předpisů. A pokud se tohoto cíle dosáhne jinými prostředky, tak jsou tyto prostředky chválihodné. Proto si myslím, že upozornění v rozhlase, že " na kilometru.... se hemží chlupatí" je naopak produktivní, protože řidiči v tomto úseku jedou obvykle podle předpisu. Ani bych se tedy nedivil, kdyby takovéto zprávy do rozhlasu podsouvala sama policie. Každopádně je to lacinější než tam pořádat policejní manévry. Pouze se musí zachovat zdání, že ta rozhlasová upozornění jsou pravdivá, jinak to ztratí účinnost. Ale jsme v Česku, kde se všechno rozkecá, takže by to potom vypadalo tak, že rozhlas vydá upozornění a vzápětí vydá jeho dementi.   
JoJo 9.11.2005 9:26

Re: Myslím, že cílem policejních kontrol

Jste naivní. Cílem radarových akcí není snaha o zvýšení bezpečnosti siln. provozu ale skutečně výběr pokut. Každý jistě zná místa, kde jsou policajti na tyto akce zařízeni. Standartní místo : široká, přehledná silnice, na naprosto nesmyslném rovném a bezpečném místě již natrvalo instalované omezení rychlosti až na 50 km/hod, v nepřítomnosti policie zakryté, nebo značky otočené do stráně. Na druhou stranu alespoň víte na co přispíváte ze svých daní.
Z jiného soudku. Dnes mají kontroly nákladních vozidel dělat i celníci. Místo toho jich 20 naprosto zbytečně stepuje v chebské tržnici a stojí nás to min. 70 tis denně.
Jinak souhlas, sama policie by mohla, pokud by jí skutečně šlo o zvýšení bezpečnosti, hlásit své branně bezpečnostní akce oznamovat dopředu namísto tajení.
JAB 9.11.2005 4:56

antiradar

Na té Floridě zřejmě sheriff neinkasoval, to se v USA nesmí, ale rozdával tickety; kdo se necítí vinen může jít k dopravnímu soudu, kdo ano, napíše šek a soudu ho pošle i s tím tiketem. sheriff asi konal,za přestupky naměřené před označeným úsekem (moje dedukce). jinak ovšem antiradar provoz zvolňuje, neznám nikoho, kdo by jeho zapípání ignoroval.a to je snad smysl policejní práce, učinit silnice bezpečnější.
www.politikon.cz 9.11.2005 1:02

Vašíček utekl proboha přečtěte si to na www.politikon.cz

mu to tam sluší
Ladislav N. 9.11.2005 0:50

viz Astonův komentář v Lidovkách: LASIČKOVÝ ZÁKON

Poslanci nezakázali antiradary. Jen to tak zvenku vypadá .......................... Jestliže ředitel dopravní policie Zdeněk Bambas prohlásí, že nechce spekulovat o kořenech a motivech určitého zákona, znamená to, že jsou mu kořeny a motivy jasné. Ale on, coby státní úředník, se o nich nemůže vyjádřit nahlas -spekuluji já. A zaspekuluji, co si asi tak může pan Bambas myslet, pokud uvažuje logicky. .......................... To, že poslanci schválili nesmyslný zákon o používání-nepoužívání antiradarových zařízení svědčí o tom, že chtějí sami jezdit rychle, porušovat předpisy, používat antiradar, a to vše beztrestně, jelikož budou mít v rukávu právně neprůstřelnou výmluvu. .......................... S velkým humbukem se hovořilo o zákazu antiradarů. „Chceme dát policii možnost, aby jejich používání dokázala víc postihovat,“ tvrdil poslanec Miloslav Kala. Šířila se fáma o dvousettisícových pokutách. Skutečnost, jak se brzy ukázalo, je jiná. Postižitelná je maximálně jen nějaká rušička, a to jen tehdy, pokud ji bude vlastnit mimořádně hloupý řidič. Pasivní antiradar, tedy ten, který detekuje policejní radarové vlny, trestný není. Opět další příklad metod, jak dokáží poslanci vpašovat do zákonů lasičku, která vycucne vajíčko a jen navenek to vypadá, že je snůška v pořádku. .......................... Čtěte „V novém zákoně zůstaly antiradary. Policii to vadí“ ..... http://lidovky.zpravy.cz/ln_noviny.asp?r=ln_noviny&c=A20051108_000007_ln_noviny_sko
Ladislav N. 9.11.2005 0:55

Astonův komentář v Lidovkách: LASIČKOVÝ ZÁKON

Možná bude lepší si jej přečíst přímo v Lidovkách, protože webmaster Chcíplého psa jej stačil za jeden týden chodu rozdrbat tak, že nefunguje ani to, co fungovalo na začátku (vkládání odkazů "IE only" a jiné lahůdky). Viz: http://lidovky.zpravy.cz/ln_noviny.asp?r=ln_noviny&c=A20051108_000011_ln_noviny_sko
zubr 9.11.2005 0:37

antiradar?

To,co autor popisuje není antiradar,ale pouhý detektor radaru-přijme,vyhodnotí a pípnutím sdělí řidiči,že jetady někde zařízení,fungující ve zvoleném pásmu kmitočtů´.Na funkci radaru nemá vliv.Antiradar udělá totéž,ale vyšle aktivní rušící signál,omezující vyhodnocující funkci radaru.Má tedy vliv na jeho funkci a proto je zakázán.POUHÝ DROBNÝ DETAIL,ZJEVNĚ POD ROZLIŠOVACÍ SCHOPNOSTÍ AUTORA.
JAB 9.11.2005 4:59

Re: antiradar?

Má pravdu a i já, trouba jsem to převzal. Jedná se o detektor.
loula 9.11.2005 7:13

Re: antiradar?

Četl jsem, že v USA byl jeden čas antiradar odvozený od projektu Apollo, který nevysílal rušící signál, ale frekvenčně posunutý signal tak, že radar jej vyhodnotil jako svůj odražený signál a podle Doplera spočítal rychlost vozidla. Tuto rychlost si mohl řidič nastavit na palubní desce, takže auto jelo 150, ale radar ukázal 50.
MaP 9.11.2005 8:18

Re: antiradar?

Klasika, když si někdo plete pojmy s průjmy, tak z toho vznikne blbost.
To co jen pípne když vyčuchá radar je radarový detektor. Ten je povolený (není zakázaný) skoro nikde na světě jen v pár státech USA. Antiradar vyšle rušící signál a znemožní změření. A ten je u nás  zakázaný.
Karel 9.11.2005 8:44

Re: Re: antiradar?

Když jsem před lety naštívil Kanadu, setkal jsem se s upozorněním, že i pouhé převážení a to jen zabaleného detektoru radarů ve vozidle je ilegální a trestá se dosti tvrdě. No a co na to Google: In Manitoba, Section 203(1) of the Highway Traffic Act states: - No person shall drive a motor vehicle equipped with a device for detecting radar speed determination equipment or be in possession of a radar detector in a motor vehicle. Fines for an offence under this Section could be $230 and the “radar detector” can be seized.
dan 9.11.2005 12:46

Re: Re: Re: antiradar?

at zije svoboda, detektor radaru neni nic jineho nez prijmac radiovych vln. Zakazovat takovato zarizeni je buzerace systemu.