15.5.2021 | Svátek má Žofie


RODINA A PŘÁTELÉ: Pokuta za blbost

8.11.2005 19:05

A řidič sundá nohu z plynu. Měl proti němu zakročit zákon, ale zrovna tak šikovní poslanci mu vytrhali zuby, takže se antiradar používat nesmí, ale může. Antiradary ale pípat budou. Co kdyby policie nasázela radarové vysílačky kolem hlavních tahů, pořád by to pípalo a bylo by bezpečněji? Třeba by ubylo bouraček, jako byla ta poslední, kdy na skorodálnici u Mladé Boleslavi do sebe vrazilo dvacet aut!

Ale asi by to nepomohlo.
Pořád mi leží v hlavě vzpomínka na jednu takovou drobnost, kterou jsem viděl v Orlandu na Floridě. Představte si čtyřproudovou komunikaci, dva pruhy sem, dva zpátky. Široký dělicí pruh. Na něm veliký červený stan, nad ním veliký nápis SHERIFF. Po sto metrech dopředu nápis POZOR, VPŘEDU RADAR. Nápisů postupně pět, každý metr vysoký.
A myslíte, že se tam ten šerif vrtal v nose, že neměl co dělat? Kdepak, kasíroval do velikého pytle.

Zpátky k těm antiradarům. Slyšel jsem i hlasy reptající proti tomu, že některá rádia vysílají varování před radarovými hlídkami. A že by se to mělo zakázat. To by ovšem byla opravdu hnusná cenzura! A navíc, víte, jak vznikl první autoklub? Byl to královský autoklub v Británii a původně sloužil jako systém varování před policejními hlídkami kontrolujícími dodržování praporkového zákona: před jedoucím automobilem měl kráčet muž s praporkem a měl varovat chodce a jezdce před blížícím se mechanickým vozem.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.