22.6.2021 | Svátek má Pavla


RODINA A PŘÁTELÉ: Návrh na sportovní disciplínu

6.12.2005

Zařizuju byt. Stávám se mistrem v montování montovaného nábytku. Tohle můžu napsat, protože obrazovka snese všechno. Je to ale pravda?

Samozřejmě, že není. Dám příklad. Koupili jsme do nového příbytku tři skřínky z IKEA. Podotýkám, že znám IKEA a už jsem zakoupil a smontoval nejeden kus nábytku od této švédské firmy se sídlem v Písku (nebo kde vlastně). Už tedy vím, že: všechny díly pasují, jsou vyrobené přesně, že v pytlíčku je přesně ten počet součástek, jaký má být, takže když něco přebývá nebo schází, je chyba ve mně a ne v pytlíčku. Podotýkám, že mi trvalo několik let, než jsem přišel k tomuto poznání.
Ale k věci, k aktuálnímu stavu. Zařizujeme to, čemu vzletně říkáme šatna. Koupil jsem tři skřínky z IKEA, takové jsou to bedýnky se čtyřmi šuplíky. Jednu jsem sestavil předevčírem, druhou dnes.
A ta druhá mi šla sestavit podstatně hůř, než ta první.
Uvědomil jsme si, že je v tom lidský faktor. Jako když fotbalisté hrají jednou hůř a podruhé líp a jsou to titíž fotbalisté. Takže by mohla vzniknout specifická sportovní disciplína: že by sportovci losovali ikeácký nábytek, něco jako skříň pro odkládání čepic HULMNA a na čas by závodili, kdo to složí dřív.
Já s tou skřínkou bych byl poslední, padla na mě špatná forma. Snad příště, to se polepším. Nebo pohorším, protože se sportovní formou si nikdy nevím rady, snad proto, že nejsem sportovec.
To si raději vymýšlím nová sportovní odvětví. Bohužel pro mě, ve vymýšlení nesmyslů ještě žádné mistrovství není.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.